"Роттердам+": справу закрили в частині щодо підозрюваних
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що провадження у справі "Роттердам+" закрито не в повному обсязі, а лише в частині щодо підозрюваних через невстановлення достатніх доказів для встановлення їхньої вини
Про це повідомляє пресслужба САП.
У прокуратурі нагадали, що 8 серпня 2019 року шістьом особам було повідомлено про підозру в даному провадженні за ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Обґрунтованість підозри за цією статтею базувалась на доказах та документах, які підтверджували можливе завдання підозрюваними збитків у 2016-2017 роках.
"Сукупність доказів була достатня для повідомлення про підозру, притягнення до кримінальної відповідальності та продовження подальшого досудового розслідування", - йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що у квітні цього року було призначено комісійну судово-економічну експертизу, яка мала з’ясувати достовірність розміру завданої шкоди за загальний період 2016-2019 років та оцінки доводів попередніх експертиз сторони обвинувачення і захисту.
У відомстві пояснили, що експерти у своєму висновку від 11 серпня не змогли підтвердити завдання збитків, понесених покупцями (споживачами) електричної енергії станом на 1 червня 2019 року внаслідок завищення фактичної вартості відпущеної (проданої) ДП "Енергоринок" електричної енергії з Оптового ринку електричної енергії України.
Висновок до прокурорів надійшов 18 серпня, а 19 числа на нараді у САП старший прокурор групи прокурорів висловився щодо доцільності продовження подальшого розслідування. За оцінкою прокурора, розслідування не довело завдання тяжких наслідків, прямої шкоди або збитків.
"В ході досудового розслідування не здобуто належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів, які б беззаперечно вказували на те, що у результаті розробки, прийняття та застосування Постанови НКРЕКП № 289 від 03.03.2016 "Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії" будь-кому завдані тяжкі наслідки, тобто завдана пряма шкода або збитки", - додали у САП, уточнивши, що всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Наразі у зв’язку з тривалістю досудового розслідування, фактичним обмеженням строків досудового розслідування та відсутністю інших процесуальних джерел доказів "вичерпано можливості отримати достатні докази для доведення винуватості підозрюваних та інших осіб в суді".
- Нагадаємо, що "Роттердам+", за даними слідства, це схема із штучного завищення ціни на електроенергію для населення. До тарифу вклали вартість транспортування вугілля з-за кордону, якого насправді не було. Підозри вручили топпосадовцям компанії "ДТЕК" і керівництву Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕКП).
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе