live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Утворення ОСББ дозволяє скоротити витрати на опалення на 22-30%, свідчить дослідження КШЕ

Створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) дозволяє зекономити на опаленні 22% у старому будинку і на 30% - у новому будинку

Такого висновку дійшли, проаналізувавши 8 тис. столичних будинків, розповів Олексій Гаманюк, дослідник у Київській школі економіки (КШЕ), в ефірі програми "Еспресо: капітал" з Андрієм Яніцьким на телеканалі Еспресо.

"Не можна зекономити, тому що тарифи фіксовані? Тарифи дійсно фіксовані, але можна скоротити споживання, зокрема, якщо мова йде про опалення. Ми проаналізували 8 тис. київських будинків, і з них 10% це ОСББ, а 90% – це не ОСББ. І в тих десяти відсотках, де створили ОСББ, вони за опалення платить менше. Якщо це старий будинок, вони платять менше на 22%, якщо це новий будинок, то вони платять на 30% менше", — повідомив Гаманюк.

У теплі дні, замість того, щоб відкривати вікна, в ОСББ зазвичай “прикручують” опалення і менше споживають, пояснив він.

"Якщо почати якийсь процес термомодернізації будинку, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон. Це все також впливає на споживання тепла, і відповідно мешканці, там де є ОСББ, вони платять менше, і це показує наше дослідження", — додав представник КШЕ.

  • Мешканці багатоповерхівки на Львівщині отримали грант на модернізацію в межах пілотного проекту від Фонду енергоефективності та скоротили витрати на опалення майже на 50%.
  • З початку 2020 року ОСББ та власники приватних будинків отримали "теплі кредити" на суму понад 800 млн грн. Про це повідомив Костянтин Гура, т. в.о. голови Держенергоефективності.

новини партнерів

29 жовтня, 2020 четвер

29 жовтня, 2020 четвер

28 жовтня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати