В Україні відновили видачу "пакунків малюка"


фото: Укрінформ
24 жовтня набув чинності закон "Про внесення змін до закону "Про державну допомогу сім'ям з дітьми щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка"

Про це повідомляє РБК-Україна.

23 жовтня закон був опублікований у виданні "Голос України" та набув чинності 24 жовтня.

Документ відновлює надання батькам одноразової натуральної допомоги "пакет малюка". Вона буде видаватися протягом 30 днів після народження дитини. Її вартість становитиме не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей до 6 років.

У документі прописано, що тимчасово - з 1 жовтня по 31 грудня цього року - закупівля одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" організовується і здійснюється через Управління ООН з обслуговування проектів в рамках пілотного проекту.

Після закупівлі "пакунки" будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров'я (пологові будинки або пологові відділення, перинатальні центри, неонатальні центри тощо) здійснюється відповідно до закону "Про державні закупівлі".

У разі відсутності в закладі охорони здоров'я одноразової натуральної допомоги її видаватимуть органи соціального захисту населення за місцем проживання або перебування одержувача на підставі його особистої письмової заяви.

  • Нагадаємо, 21 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 грудня, 2020 вівторок

1 грудня, 2020 вівторок

30 листопада, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати