Українські сили ППО "перехоплюватимуть" новітній ударний безпілотник США MQ-9 Reaper під час спільних навчань на Львівщині


фото: Defense Express
Під час американо-українських навчань "Чисте Небо-2020" українські ППО відпрацюють оборону від ударних безпілотників MQ-9 Reaper

Про це повідомляє Повітряне командування "Захід" ВПС ЗСУ у Facebook.

"Вперше на території України безпілотний літальний апарат MQ-9 Reaper спробує здолати українську ППО на західному кордоні нашої держави", - зазначили в Повітряному командуванні.

Навчання відбуваються у зоні відповідальності повітряного командування "Захід" і є вкрай важливим елементом співробітництва з фахівцями ППО командування ВПС США в Європі.

"Це гарна можливість перейняти величезний досвід наших американських друзів, отримати деяку матеріально-технічну підтримку", - заявив т. в. о. командувача повітряного командування "Захід" генерал-майор Дмитро Карпенко під час брифінгу з представником делегації Військово-Повітряних Сил США в Європі паном Кевіном О’Браєном.

Зазначається, що метою заходу є обмін досвідом у сфері протиповітряної оборони, зокрема, проведення практичного заняття з відслідковування, захоплення цілі на супроводження та імітації знищення БПЛА MQ-9 Reaper.

За словами Кевіна О’Браєна це надасть підтримку українським підрозділам ППО у ході застосування наземних засобів зенітних ракетних військ повітряного командування.

"Я постійно співпрацюю з Повітряними Силами ЗС України, але вперше працюю з представниками протиповітряної оборони. Командувач Повітряних Сил генерал-полковник Сергій Дроздов акцентував, що це один з його пріоритетних напрямків, і нам дуже важливо з вами співпрацювати. Адже двостороннє навчання розвиває успіхи спільних українсько-американських тренувань сил ППО упродовж серії навчань "Чисте Небо",- пояснив О'Браєн.

Довідка: MQ-9 Reaper (або ж Predator B) - ударно-розвідувальний безпілотник США, здатний літати на висоті до 15 км. Поставлений на озброєння США у 2007 році. Дальність польоту складає 5920 км. Розмах крил - 20 м.

Дрон здатен перебувати від 16 до 28 год в повітря, в залежності від озброєння. БПЛА масою 2223 кг здатен нести озброєння такої ж ваги. (Максимальна вага - 4760 кг). "Пташка" має крейсерську швидкість у 160 км/год, та здатна розганятись до 400 км/год. 

 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати