У ЄС створюють орган для нагляду за месенджером telegram
У Європейському Союзі функціонуватиме орган для регулювання роботи месенджера telegram: ним стане Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT)
Про це повідомляє De Standaard.
Зазначено, що Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій буде стежити за реакцією месенджера на незаконний контент, зокрема на Telegram-канали, які поширюють інформацію про торгівлю зброєю, заклики до насильства чи скоординовані дії проти біженців.
"Припустимо, що хтось у Нідерландах є в каналі Telegram, який закликає до насильства проти синагоги чи мечеті, і надсилає звіт у Telegram, але виявляє, що з ним нічого не роблять. Він або вона може подати скаргу в BIPT", - пояснює Матіас Вермюлен з офісу з прав даних AWO.
Він зауважив, що нагляд за месенджером є непростою роботою, оскільки "Telegram — це платформа, яка найменше співпрацює з урядами, і, порівняно з іншими додатками, тут можливо багато чого".
За словами прессекретаря Бельгійського інституту поштових послуг і телекомунікацій Джиммі Смедтса, BIPT наразі очікує свого офіційного призначення як регулятора.
Видання додає, що нагляд за Telegram Бельгія отримала згідно з Європейським законом про цифрові послуги (DSA). Такий набір правил ЄС набрав чинності в лютому, а його метою є надання країнам Євросоюзу більшого контролю над соціальними мережами та іншими онлайн-сервісами, зокрема завдяки контролю за тим, як вони модерують контент. Telegram призначив бельгійську компанію EDSR своїм представником у Європі, тому BIPT отримав юрисдикцію у здійсненні нагляду.
- 25 березня нардеп від "ЄС" Микола Княжицький вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує регулювати в Україні роботу Telegram.
- Пізніше начальник ГУР Кирило Буданов сказав, що Telegram з погляду національної безпеки є проблемою.
- Голова комітету ВР із питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що для блокування Telegram в Україні потрібна чітка аргументація. Приводом може стати масштабний витік даних.
- Нещодавно засновник Telegram Павло Дуров анонсував зміни щодо Telegram-каналів, що розраховані на українських користувачів, через вимоги App Store.
- 29 квітня відновили роботу офіційні українські чат-боти, які допомагали в боротьбі з агресією РФ. Напередодні застосунок Telegram заблокував їх. Представник платформи заявив, що це сталося помилково.
- Актуальне
- Важливе