Клімкін, Рябошапка і Данилюк вимагають нового конкурсу на очільника САП
Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін, колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка і ексміністр фінансів та екссекретар РНБО Олександр Данилюк вимагають нового конкурсу на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури
Про це повідомляє Центр стійкості та розвитку держави у Facebook.
Як зазначається, 25 січня, розпочинається конкурс з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Він буде проводитися комісією, сформованою з порушенням закону, йдеться в повідомлені.
"Закон України, ухвалення якого було однією з ключових передумов для впровадження безвізового режиму з Європейським Союзом та взаємодії з МВФ, чітко встановлює – обирати антикорупційного прокурора можуть лише особи, які відповідають таким критеріям: високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції. Саме такі критерії дозволяють забезпечити високу якість та неупередженість відбору керівника САП", - йдеться в їхній заяві.
У Центрі зауважили, що Верховна Рада обрала до конкурсної комісії сімох членів, жоден з яких не відповідає визначеним критеріям, "тобто український парламент порушив закон".
"Наголошуємо – конкурс з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не можна починати із порушення закону. Такий підхід з самого початку підриває довіру до його результатів та створює небезпечний прецедент на майбутнє", - йдеться в повідомленні.
У Центрі переконані, що питання обрання незалежного і професійного головного антикорупційного прокурора країни "не може бути предметом компромісів".
"Сьогодні у якості компромісу суспільству пропонують право вето міжнародних партнерів та громадянського суспільства щодо кандидатів на посаду керівника САП. Дійсно, користуючись правом вето можна заблокувати відверто недоброчесних або некомпетентних кандидатів. Але потенційно найкращі кандидати будуть виключенні з конкурсу ще на етапі відбору залежними членами конкурсної комісії, яких вже призначила Верховна Рада. Розуміючи це, достойні кандидати відмовляться брати участь у відборі, розуміючи заангажованість членів конкурсної комісії та перспективу скасування результатів конкурсу у майбутньому через суд", - йдеться в заяві.
Як наслідок Клімкін, Рябошапка та Данилюк вбачають, що "українці отримають слабкого та/або залежного головного антикорупційного прокурора, що остаточно зруйнує надію українців на перемогу над топ-корупцією".
"У ситуації, що склалася, ми вимагаємо скасувати конкурс з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і перезапустити процес у відповідності до закону. Парламент має переобрати членів конкурсної комісії, які відповідають критеріям, визначеним законом", - зауважили в Центрі.
Також вони рекомендують потенційним кандидатам відмовитись від участі в оголошеному конкурсі, "щоб не легалізувати можливі маніпуляції і уникнути власної дискредитації".
"Зі свого боку ми готуємо позов щодо скасування оголошеного конкурсу в судовому порядку, як такого, що відбувається з порушенням закону", - йдеться в заяві.
- 17 вересня Рада призначила комісію з відбору кандидатів на посаду керівника САП: більшість голосів дали "слуги" (170) і ОПЗЖ (30), до них приєдналися партія "За майбутнє" (18), група "Довіра" (11) і 8 позафракційних нардепів. Проти голосували "ЄС", "Голос" і "Батьківщина", двоє позафракційних і єдиний зі "слуг" - Юнаков.
- ЄС і США заявили, що подальша підтримка України залежить від прозорості обрання керівника САП.
- 23 вересня посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив, що в ЄС стурбовані подіями навколо українських антикорупційних органів, уважно спостерігатимуть за цим і братимуть до уваги у питанні збереження безвізового режиму з Україною.
- 25 січня стартує конкурс із обрання нового глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе