Отруєння школярок "Дротаверином": прокурори перевіряють можливу причетність "груп смерті"
В Офісі генпрокурора заявили, що семикласниці із Боярки, які отруїлися "Дротаверином" 16 лютого, не були схильні до самогубства. Наразі перевіряють можливий влив "груп смерті" на неповнолітніх
Про це представниця ювенальних прокурорів Департаменту захисту дітей Офісу Генерального прокурора Юлія Усенко написала на своїй сторінці у Facebook.
"Близько місяця школярка, що вижила, побачила в соціальний мережі "Тік Ток" відеозапис, де на чорному екрані було речення: "Випий 40 таблеток "Нош-пи" та побачиш, що буде". Ось результат - дитина 13 років загинула! Відпрацьовуються версії негативного впливу Інтернету, схиляння до самогубства, відносин з родиною та однолітками, законність продажу ліків дітям. Але, забігаючи наперед, дівчата не були схильні до самогубства, проблем у сім‘ї та з однолітками не мали", - зазначила вона.
Усенко зауважила, що цей приклад ще раз наголошує на пріоритетності таких справ, які в більшості сприймаються як нещасні випадки, а насправді криють в собі багато проблем, з якими діти стикаються в повсякденному житті.
Читайте також: У Києві 15-річна дівчина розбилась насмерть, випавши з 16 поверху
"2021 рік почався з 18 самогубств та спроб їх вчинення. Вік дітей від 10 до 16 років. Причиною зростання кількості самогубств деякі джерела називають активізацію, так званих, "груп смерті", на кшталт "Синього кита". І в кожному окремому випадку важлива робота підрозділів кіберполіції по виявленню таких небезпечних контентів, вжиття заходів до їх блокування", - наголосила представниця прокурорів.
За словами Усенко, за даними кіберполіції, постійно здійснюється моніторинг відповідних каналів, але на жаль, жодної інформації щодо їх офіційного встановлення чи блокування немає.
"У протидії цим явищам та негативному впливу на підлітків небезпечного контенту в Інтернеті мають об’єднатися не лише правоохоронці, але й батьки та працівники закладів освіти, в яких навчаються діти. І треба діяти вже. Вбачаємо, що на державному рівні необхідно вживати заходів, що знівелюють вплив ігор, відео, чатів та інших зовнішніх чинників на дітей, сприятимуть їх здоровому психологічному розвитку та готовності до дорослого життя", - зауважила вона.
- Нагадаємо, 16 лютого у Боярці в ліцеї дві учениці отруїлися невідомою речовиною. Одна з них померла, інша - перебуває в лікарні.
- Правоохоронці повідомили, що семикласниці після перегляду відео з соцмережі з’їли по 40 пігулок "Дротаверина". У свою чергу, уповноважений з прав дитини підозрює зв'язок з небезпечними інтернет-"іграми".
- 17 лютого ЗМІ повідомили, що в Умані Черкаської області двоє восьмикласниць потрапили до лікарні з підозрою на отруєння "Дротаверином".
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе