Олена Зеркаль звільнилася з Нафтогазу, - ЗМІ
Радниця голови правління НАК "Нафтогаз України" Олена Зеркаль пішла з держкомпанії після звільнення Андрія Коболєва та призначення Юрія Вітренка
Про це повідомляє НВ.Бізнес.
"Трудова книжка вже в мене на руках", - цитує видання слова Зеркаль.
У НВ зазначили, що Зеркаль очолювала організацію роботи і супроводження міжнародних арбітражів і іноземних судових і виконавчих справ компанії у спорах з російським "Газпромом" і у справах проти Російської Федерації.
За словами Зеркаль, ситуація навколо Північного потоку-2 вкрай непроста.
"Багато років Нафтогаз об'єднував усіх, хто був готовий відстоювати інтереси України у цьому питанні. Це дозволило отримати відстрочку запуску Північного потоку-2 більш ніж на рік і зберегло Україні майже 3 млрд доларів доходу від газотранспортної системи. Я щиро вірю, що зараз вікно можливостей для України ще не закрито. При об'єднанні зусиль всіх міжнародних союзників і активному включенні президента, Україна може у певній мірі знизити свої потенційні втрати. Але для цього важлива активна і скоординована робота всіх, кому важлива незалежна і Україна, яка розвивається європейським шляхом", - зазначила Зеркаль.
У виданні також зазначили, що Олена Зеркаль прийшла у компанію після звільнення Юрія Вітренка з посади виконавчого директора у травні 2020 року. Вона очолила захист Нафтогазу в судах проти Газпрому і РФ. До свого звільнення з компанії цим напрямком займався Вітренко.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року. На місце Коболєва уряд призначив ексміністра енергетики Юрія Вітренка.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Після звільнення Коболєва наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на чотирьох незалежних членів ради.
- Коболєв 29 квітня заявив, що має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Кабмін 19 травня переобрав наглядову раду НАК "Нафтогаз України" строком до одного року.
- 21 травня з Нафтогазу звільнився директор дивізіону "Трейдинг" і "Газпостачальної компанії "Нафтогаз Трейдинг" Віллєм Коппульс.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе