Переможні новини 737-го дня війни: кладовище російської техніки біля Синьківки та масована "бавовна" у Криму
ГУР атакувало російський ЗРПК "Панцирь-С1" на Білгородщині, до Криму завітала українська "бавовна", а Нідерланди підписали з Україною безпекову угоду
Франція замовила для України 100 безпілотників
Про це повідомив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню.
За його словами, загалом французька сторона замовить ще 2 тис. безпілотників для потреб своєї армії та України.
"Завдяки інноваційній програмі Франція замовляє у Delair 100 безпілотників, які надійдуть цього літа. Загалом у нашому ОПК буде замовлено 2 тисячі безпілотників. Для потреб наших військ і потреб України", - написав міністр у Х.
Біля Синьківки ЗСУ вже зробили кладовище ворожої техніки, - Куп'янська МВА
Начальник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін повідомив, що на Куп'янському напрямку тактика росіян не змінюється.
Про це він сказав у етері телеканалу "Еспресо".
"Відстань від Куп'янська до Синьківки 7 км, але за останні пів року росіяни не можуть просунутися. Наші хлопці й дівчата вже зробили кладовище техніки й живої сили противника. Тактика росіян практично не змінюється - це м'ясні штурми, куди вони кидають своїх людей, яких зовсім не шкодують", - наголосив Беседін.
За словами начальника Куп'янської міської військової адміністрації, на Куп'янському напрямку українські командири використовують тактичні маневри.
"Якщо казати про Табаївку та Синьківку, то там є певні локальні успіхи у росіян, але ці локальні успіхи не тому, що ми десь відходимо, а тому, що наші командири першочергово думають про наших хлопців та дівчат, про наші ЗСУ. Тобто використовують тактичні маневри", - зауважив Беседін.
Атака дронів на оборонний завод у Нижегородській області РФ
У п'ятницю, 1 березня, росЗМІ заявили про спробу атаки трьох безпілотників на оборонний завод у Нижегородській області.
Про це повідомляють російське пропагандистське видання "РИА Новости", телеграм-канали SHOT, Mash та Baza.
Зазначається, що безпілотники нібито намагались атакувати оборонний завод імені Свердлова у Дзержинську Нижегородської області. Згідно з повідомленнями, російська РЕБ перехопила 3 безпілотники, що нібито летіли на завод.
РосЗМІ зазначають, що оборонний завод імені Свердлова є одним із найбільших російських виробників вибухівки та основних складових для боєголовок до ракетних комплексів протиповітряної оборони.
Очільник Дзержинська заявив, що над містом вночі нібито було збито три безпілотники:"Жертв і руйнувань немає, заводи працюють штатно".
Пізніше губернатор Курської області Роман Старовойт заявив, що внаслідок атаки БПЛА без світла залишилися три прикордонні селища.
"Унаслідок прильоту безпілотника з боку України в населених пунктах Свердліково, Дар'їно і Миколаєво-Дар'їно Суджанського району немає світла", - сказав він.
З посиланням на міноборони пропагандистське ЗМІ "РИА Новости" пише, що загалом російська ППО знищила 4 безпілотники.
"Чергові засоби ППО знищили український БПЛА над територією Білгородської області та три БПЛА перехоплено над територією Нижегородської області", - йдеться в повідомленні.
Нафтогаз повідомив, що Україна пройшла зиму з газом винятково власного видобутку
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.
"Перший день весни. Це значить, що ми з вами пройшли зиму повністю на українському газі! Історична подія", - написав він.
"10 років тому в це ніхто б не повірив. 2 роки тому, коли почалась повномасштабна війна, в це теж складно було повірити. Але ми це зробили й плануємо підтримувати тенденцію енергонезалежності України й надалі", - додав Чернишов.
ГУР атакувало російський ЗРПК "Панцирь-С1" на Білгородщині
Про це повідомляє ГУР.
Зазначається, що це сталося 29 лютого біля населеного пункту Головчіно Грайворонського району Білгородської області.
"Після влучання "Панцирь" виведений з ладу, а його екіпаж зазнав санітарних втрат ― поранення отримали двоє російських окупантів", - йдеться у повідомленні.
"Панцирь-С1" призначений для прикриття військових та військово-промислових об’єктів. Вартість одного становить близько 15 мільйонів доларів.
У Криму було гаряче: українські партизани зафіксували низку прильотів
У п'ятницю, 1 березня, російські окупанти оголошували ракетну загрозу в тимчасово захопленому Криму.
Про ракетну загрозу у Криму окупанти оголосили близько 14:30. Росіяни заявили, що застосували маскувальний дим над Севастопольською бухтою. Також був перекритий Кримський міст.
Українські партизани "Кримський вітер" зафіксували численні вибухи у Євпаторії, Сакському районі, центрі Севастополя та у Гвардійському.
Російські окупанти не визнають, що у Криму є прильоти, за їхньою версією над півостровом працювала ППО.
Натомість партизани повідомили про пожежу південніше від злітної смуги аеропорту "Сімферополь". Водночас центр Севастополя залишився без електроенергії, є проблеми з інтернетом.
Рух спротиву "Атеш" фіксував рух "швидких" у Євпаторії та Севастополі.
Авіація ЗСУ завдала ударів по 13 районах зосередження ворога
Як повідомляє Генштаб ЗСУ, протягом доби авіація сил оборони завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу противника. Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 району зосередження військової техніки, 2 артилерійських засобах, 3 пунктах управління, 3 складах боєприпасів противника.
Україна та Нідерланди підписали безпекову угоду
Про це повідомила пресслужба Офісу президента.
Документ підписано в межах Спільної декларації G7 про підтримку України, ухваленої на саміті НАТО у Вільнюсі. Він передбачає надання 2 млрд євро Україні військової допомоги цьогоріч, а також подальшу оборонну допомогу від Нідерландів протягом наступних десяти років.
"Документ містить потужний військовий блок, який передбачає надання Україні сучасного військового обладнання та підтримку оборонної промисловості. Пріоритет – у наданні ППО, артилерії, бронетехніки, у підтримці морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил", - поінформували в ОП.
Невійськова підтримка України передбачає:
- допомогу в економічному відновленні й відбудові України;
- підтримку протидії гібридним загрозам;
- співпрацю в галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки;
- співпрацю у сфері боротьби з організованою злочинністю;
- співпрацю в галузі критичної інфраструктури.
"Крім того, у документі розширені блоки щодо санкцій, відшкодування збитків та притягнення держави-агресора до відповідальності, а також щодо підтримки з боку Нідерландів культурної спадщини України", - зазначили у пресслужбі.
Також у документі йдеться про підтримку України на шляху до ЄС і НАТО.
"Визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України", - додали в ОП.
Крім того, Нідерланди нададуть Україні нову військову допомогу. Про це повідомили у Міноборони Нідерландів.
"Нідерланди нададуть Україні швидкі та високоманеврені гумові та патрульні катери, а також десантні кораблі. Нідерланди також виділили 250 мільйонів євро на чеську ініціативу щодо замовлення великої кількості артилерійських снарядів для України в короткостроковій перспективі", - сказано у повідомленні.
Україна отримає:
- 14 надувних човнів з жорстким корпусом (RHIB);
- 8 мілітаризованих річкових патрульних катерів;
- десантно-штурмовий корабель CB90.
- Актуальне
- Важливе