OPINION

США дали грошей! Що робити, аби не чекати допомоги по пів року?

Марина Данилюк-Ярмолаєва
24 квітня, 2024 середа
16:04

Тривала епопея з виділенням американських грошей для України завершилась хепі-ендом. $60 мільярдів доларів від Сенату наші

Зміст

Однак варто поговорити, що робити надалі аби не чекати нових пакетів допомог так довго, розплачуючись за це життям дітей через виснажене ППО та штурмами росіян на фронті в стилі Авдіївки, бо бракувало артилерійських снарядів

Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл на пресконференції після голосування добре окреслив причини нерішучості Заходу. Це досвідчений політик іще "рейганівського" періоду. І те, що цей видатний діяч іде на політичну пенсію в силу поважного віку та стану здоровʼя — є втратою не лише для Республіканської партії, а й для здорового глузду американської політики.

Макконнелл визнав, що основна складність допомоги для України була від республіканців. Якщо чіткіше — на певному етапі питання підтримки України стало внутрішнім електоральним питанням, десь у кошику з мексиканськими мігрантами та коливанням цін на бензин.

Доходило до абсурду, коли сенатор-республіканець штату Огайо Джей Ді Венс публічно закликав припинити допомогу Україні й просто віддати державі-агресору РФ окуповані території. За іронією долі — серед виборців Ді Венса була велика частка українських діаспорян. І це добрий урок для нашої влади — чому важливо працювати з етнічними українцями.

Є ще резонансний кейс конгресвумен Вікторії Спартц. Після скандальних правок до пакета щодо української допомоги й спільних фото з колегою Марджорі Тейлор-Грін, вона максимально демонізована українцями, які вважають її зрадницею, що не хоче захищати наші інтереси.

Однак, варто нагадати, що свого часу вона була першою американською політикинею, яка після повномасштабного вторгнення публічно заявила про геноцид українського народу, вимагала передачі ATACAMS та приїздила шість разів на передову тоді, коли більшість світових політиків боялась це зробити.

Далі у неї трапився особистий конфлікт із керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, і взаємна гризня вийшла з берегів та почала шкодити українським інтересам.

Кейс Вікторії Спартц — це попереджувальний сигнал про те, як політики українського походження інших держав будуть захищати свій інтерес, інтерес своєї партії та партійного боса. Нас чекає це явище в шалених масштабах, коли тисячі українців у країнах ЄС вирішать зайнятись політичною діяльністю та увіллються в лави різних партій. Це будуть німецькі, італійські, чеські та польські політики, які творитимуть за інтерес місцевого населення і партій ПіС, die Linke, AfD та інших. Тому краще зараз зберігати конструктивні стосунки з активними людьми українського походження, а не вирощувати з них нових ворогів. Тим паче, що у тої ж Спартц є великі шанси виграти свої нові вибори до Конгресу, а отже, з нею варто шукати діалог через дипломатичні звʼязки.

Ще один фактор — робота через християнські звʼязки з церквами США. Про це багато говорили від початку повномасштабного вторгнення. Банкова тривалий час відкидала ідею роботи на горизонтальних звʼязках. Але є очевидні речі: у США близько 140 мільйонів християн, які ходять щонеділі до церкви і дуже часто саме на основі своїх цінностей ухвалюють рішення про підтримку того чи іншого питання.

Коли конгресменка-трампістка із Джорджії Марджорі Тецлор-Грін цілком серйозно заявляє, що українці — "нацисти", а "Росія захищає християнство краще, ніж українці". Це, безумовно, ознака того, що американці мають свою Марʼяну Безуглу. Але це ще й гучний дзвіночок, що в офіційних делегаціях бракує військових капеланів, пасторів та священників ПЦУ, які можуть власним прикладом розказати, як Росія катує і вбиває людей та влаштовує катівні у храмах.

Або ж виборцям цієї жінки у штаті Джорджія, які ходять щонеділі до церкви, варто було б особисто познайомитися з родичами тих, кого окупанти вбивали в Бучі й закопували у братську могилу під стінами місцевої церкви ПЦУ.

Також незле б було почути, як патріарх Кіріл благословляє Росгвардію на вбивство українців. А потім російські ракети та артилерія летять прямо в церкви. На християнські свята — аби потім не лізли в горло ані паска, ані кутя.

Між голосуваннями в Конгресі та Сенаті видання New York Times видало статтю, чому Майкл Джонсон сказав "так" допомозі Україні.

Авторка статті зобразила портрет чутливого християнського політика, який наче мудрий Соломон прийняв виважене рішення.

Багатьох здивував шмат, де описується, як перед остаточним розв'язанням питання він "молився навколішки".

"Він неодноразово зустрічався з широкими фракціями республіканців як у мінливих, так і в темно-червоних округах і розглядав ставлення їхніх виборців до фінансування України. Він думав про свого сина, який восени збирається вступати до Військово-морської  академії США", — пише газета.

Що тут цікавого?

Як типовий топполітик — спікер Джонсон залежить від свого рейтингу і тому довго міряв, які різні фокус-групи його партії сприймають пакет допомоги для українців. Робота на низинному рівні могла б покращити пізнання цих людей про Україну та війну, але, на жаль, дуже часто наші політичні еліти вважають, що далі Нью-Йорка та Вашингтона Америки не існує. Або там одні трампісти та реднеки, які їздять на допотопних дідових пікапах, і вони не мають впливу на політику.

Далі цитата про "молився навколішки про керівництво". Джонсон зробив карʼєру як адвокат, який представляв на судах християнських клієнтів. Він є християнським подкастером і представляє Південну баптистську конвенцію, яка обʼєднує понад 13 мільйонів вірян. Цікаво, чи багато наших капеланів, пасторів були направлені за ці два роки в Нешвілл, де якраз штаб-квартира цієї організації. Штат Теннессі — республіканський штат, де всі республіканці та конгресмени якраз від цієї партії.

Майк Джонсон аж бігом побіг робити фото з одеситом Сергієм Гайдарджи, який втратив дружину і сина через російські удари 2 березня. Чому ця родина євангелістів не була нашим делегатом до того, коли була в повному складі й жива? Можливо, так би містер Джонсон швидше ставив на голосування український пакет та ставав на "правильний бік історії".

Зі своїх джерел знаю, що до пана Зеленського та його команди нарешті дійшло розуміння, чому так важлива робота з релігійними штатами. І що сценки з походів до церков у культових серіалах — це не комедія, а звичний стиль життя пересічних американців.

Ми мало говорили про українські потреби не лише з республіканцями, а й з демократами, яких чомусь в Україні заведено вважати безгрішними адвокатами України.

Знову зацитую Мітча Макконнелла із його пресконференції:  "Адміністрація Байдена несе відповідальність за те, що була надто полохливою в кожному зі своїх рішень. Пам'ятаю, як попередня адміністрація [Трампа], і перед нею [Обами] говорили: нам потрібно відправити українцям сухпайки. Серйозно? Вони багато років просили справжню військову допомогу. Я особисто виступав за це в дебатах із попередніми двома адміністраціями, і з цією. Нинішній президент надто турбувався, щоб не злити росіян, у яких уже були війська на кордоні. Цілком очевидно, що вони там були не для навчань", — сказав досвідчений політик.

Ми справді купались у крові, бо мали імідж держави, якій комфортно жити з Росією. І де в принципі не було до недавнього часу чітких кордонів до самоідентифікації. Тому належним чином допомагати Україні не вважалось чимсь базовим.

І на фінал Мітч Макконнел зумів донести американцям просту і зрозумілу річ, чому Україні варто допомагати. "Допомога Україні якоюсь мірою врятувала нас. Вона допомогла наростити нашу промислову базу і створила безліч робочих місць", — заявив сенатор від штату Кентуккі.

Українці можуть сердитися на американських політиків, звинувачувати їх, говорити, що вони занадто заангажовані. Однак у нас є час поглянути на цю піврічну історію і зробити домашнє завдання. Бо ж пересічний американець має асоціювати нас із собою: що ми не злидні, не ледарі. І саме ми колиска християнства, яку Росія хоче вбити, аби натягнути на себе нашу історію та культуру.

Очевидно, нам треба перестати гратися в емоційний "канселінг" кожного політика, який нам не подобається на Заході. І подумати, чи є способи переконати його попрацювати для України. З вигодою для обох.

Спеціально для Еспресо

Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+14.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.38
    Купівля 41.38
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 47.64
    Продаж 48.34
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
20 червня
01:02
Оновлено
шахед
РФ атакує Україну безпілотниками: у Харкові 3 людей постраждало, серед них - діти
00:58
Оновлено
наслідки ракетної атаки Ірану на Бат-Ям
"Приїхали лікувати 7-річну доньку від онкології": в Ізраїлі через іранські удари загинула родина з Одеси
00:06
Оновлено
Хосе Мануель Лопес (праворуч), Палмейрас - Аль-Ахлі, клубний ЧС-2025
Клубний ЧС-2025: "Палмейрас" переміг "Аль-Ахлі", результати інших матчів 19 червня
00:01
Анатолій Трубін у матчі "Бенфіка" - "Бока Хуніорс" на клубному ЧС-2025
Клубний ЧС-2025 з футболу: розклад матчів на 20 червня
2025, четвер
19 червня
23:49
Оновлено
Від початку доби на фронті зафіксували 133 бої: ворог найактивніший на Покровському напрямку
23:30
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Ще невідомо, на які шокові речі Трамп буде здатний на саміті НАТО, - Безсмертний
23:30
Оновлено
Вийшла з дому і не повернулась: в Одесі розслідують вбивство 7-річної дівчинки
23:01
Нідерланди_ прапор
Парламент Нідерландів визнав депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом
22:33
Дмитро Пєсков
У Кремлі пообіцяли узгодити дату третього раунду переговорів з Україною наступного тижня
22:22
Ексклюзив
Михайло Самусь
Для РФ найголовніше - щоб війна на Близькому Сході була довгою і завдала більше шкоди Ірану, - військовий аналітик Самусь
22:07
Ексклюзив
У Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу "Благодійна Україна"
21:50
Ексклюзив
Білий дім
Ніхто не може передбачити, що буде після пострілу США у війні між Ізраїлем та Іраном, - військовий експерт Киричевський
21:39
Оновлено
Шаповалов Генадій Миколайович
Зеленський призначив командувачем Сухопутних військ Шаповалова
21:37
Збірна України з фехтування на шпагах
Збірна України розбила олімпійських чемпіонок та здобула історичне золото ЧЄ з фехтування
21:28
Володимир Зеленський
"Готовий зустрічатись в будь-якому форматі з тими, хто приймає рішення": Зеленський про перемовини з РФ на найвищому рівні
21:06
Оновлено
Іран
У Білому домі підтвердили, що Іран та США провели прямі переговори
21:04
Ексклюзив
Це пропагандистський трюк: Безсмертний про заяву Путіна щодо готовності зустрітися із Зеленським
21:00
Прапор США
Держдеп США відновить видачу віз іноземним студентам, однак перевірятиме соцмережі претендентів
20:15
Михайло Мудрик, Челсі, АПЛ
Друга допінг-проба Мудрика дала позитивний результат, - The Athletic
20:02
Павло Дуров
Суд дозволив засновнику Telegram Дурову покинути Францію на два тижні для поїздки в Дубай
19:52
Михайло Подоляк
"Шоу для Трампа": в ОП прокоментували заяви Путіна, зокрема щодо зустрічі з Зеленським
19:45
Ексклюзив
Михайло Самусь
З "шахедами" досить легко боротися, це питання необхідно виправити, - військовий аналітик Самусь
19:39
Пропаганда РФ поширює фейк, нібито ЗСУ обстрілюють храми на Курщині, - ЦПД
19:34
Оновлено
Відбувся обмін полоненими: додому повернулися воїни ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби
19:21
Ексклюзив
Інженерні війська
Якщо ми не змінимо підхід до інженерного забезпечення військ, будемо розгрібати скандали, - військовий експерт Киричевський
19:21
пожежа
У Харкові на 12-й день після атаки РФ загасили пожежу на підприємстві, де загинули 6 людей
18:54
Оновлено
путін
Кремль заявив про готовність обговорювати з Україною подальший обмін тілами. У ГУР відреагували
18:49
Ізраїль атакував іранські ядерні об'єкти в Натанзі та Ісфахані у відповідь на удар по медцентру в Беер-Шеві
18:43
Ігор Клименко
Намагається уникнути виплат родинам: у МВС припустили, навіщо РФ підкинула Україні тіла окупантів під час репатріації
18:40
суд, санкції
Генерала РФ, який створив мережу катівень на ТОТ Херсонщини, заочно засудили до 10 років вʼязниці
18:28
На поетичному вечорі Жадана у Бабиному Яру зібрали 500 тис. грн для "Хартії"
18:25
Дональд Трамп
Трамп достроково покинув саміт G7 через небажання зустрічатися з Зеленським і роздратування Макроном, - FT
18:14
Сабріна Карпентер розглядає можливість заборонити телефони на своїх концертах
18:14
санкції
Україна синхронізує санкції з партнерами й готує нові удари по економіці РФ, – Зеленський
18:01
Російська дезінформація
ЦПД попередив про поширення згенерованих ШІ фейкових фото наслідків обстрілів РФ
17:53
Радбез ООН
Радбез ООН проведе екстрене засідання щодо останніх російських ударів по Україні
17:24
Ексклюзив
Є небажаний сценарій для Китаю: політик Рибачук про стримування використання ядерної зброї
17:21
Україна НАТО
НАТО й Україна випробовують засоби протидії російським КАБам: деякі з них розгорнуть уже цьогоріч
17:21
Нова Зеландія
Нова Зеландія запровадила санкції щодо трьох країн через підтримку війни РФ проти України
17:18
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Ми не знаємо подробиць його відповідальності": почесний консул України Чолій про від'їзд Трампа з саміту G7
Більше новин