![балтійський флот росії балтійський флот росії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/299000_300000/299400_GettyImages-584937818_new_80x50_0.webp)
Законопроєкт про врегулювання роботи Telegram не є наступом на свободу слова
З групою народних депутатів багатьох фракцій я зареєстрував законопроєкт щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація, – № 11115. У соцмережах, особливо телеграмі, його названо "законопроєктом про блокування телеграму", хоча насправді це не так
Ідеться про запровадження для платформ, якими поширюється масова інформація (телеграм лише одна з них) приблизно такого самого регулювання, яке встановлено для платформ типу YouTube.
В умовах, коли 72% українців отримують новини саме через телеграм, ситуація потребує регулювання. Ми вимагаємо – серед іншого – зареєструвати в Україні представництво власника, щоб був відповідальний суб’єкт реалізації положень законопроєкту.
Прогнозовано проти авторів законопроєкту, зокрема моєї скромної особи, піднялася хвиля чорного піару. Звинувачення нікчемні – як особистого, так і політичного характеру. Мовляв, ми намагаємося обмежити свободу слова, доступ українців до інформації, діємо на замовлення власників телеканалів, інтернет-видань тощо.
Для більшості з нас подібні звинувачення – не новина. І ми розуміємо, що платформам, які пов’язані з Росією, не хочеться виходити на денне світло й діяти за українськими, а не російськими правилами.
Ця ситуація аналогічна до законопроєкту про заборону діяльності Російської православної церкви в Україні. Депутатів, які працюють над його ухваленням, залякують судами й навіть запровадженням США санкцій.
Абсурд, який свідчить про те, що ми наближаємося до прийняття парламентом рішення, яке завершить історію поширення "русского міра" в нашій державі, полегшить викриття агентурних мереж ворога і звільнить Українське православ’я від отруйних впливів Москви.
Так само буде з телеграмом та іншими платформами – діяльність згідно з українським законодавством, в умовах відкритості та прозорості, принесе користь нашому суспільству і справі Перемоги.
Про автора. Микола Княжицький, журналіст, народний депутат України
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів чи колонок.
- Актуальне
- Важливе
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)