Зростання податків: результат буде так собі
Умова ж полягає в довірі до держави. Для цього треба прибрати Татарова, Гетманцева та інші символи здирництва. Цього не станеться
Я на кілька днів випустив з уваги ситуацію з податками, а там все погано.
1. В бюджеті діра. Розмір діри завеликий, між іншим, тому, що треба було цим займатися на початку року, коли стало зрозуміло, що є проблеми. Нині, нагадаю, вересень. 2/3 року втрачено, бо всі боялися зізнатися.
2. Пропозиції з підняття податків не пройшли. Значить, дуже скоро доведеться різати оборонні видатки, з усіма наслідками, які нескладно уявити.
3. Витрачати менше (наприклад, менше красти, див. нещодавні корупційні скандали в енергетиці, або ж скасувати невдалі витратні проєкти на кшталт кешбеку за "купуй українське") в планах не стоїть.
(Поправка: певні видатки таки скоротять, це зовсім свіжа інформація).
Читайте також: Звільнення Кудрицького — плювок в обличчя партнерів
4. Підіймати податки під час війни — хоч і погане, але єдино можливе рішення. Для цього рішення є одна умова та два хороших правила.
Хороше правило перше - не запроваджувати нові податки, а підняти ті, що є. Частково це пробили. Хороше правило друге - збільшувати податки на споживання (ПДВ), а не на працю. Тут вирішили навпаки, це збільшує навантаження на білий бізнес та викривлює економічні стимули (живить тінь).
Умова ж полягає в довірі до держави. Для цього треба прибрати Татарова, Гетманцева та інші символи здирництва. Цього не станеться. Значить, і результат буде так собі.
Що буде в підсумку: податки підняли, грошей не зібрали, довіра зменшилася, бізнес скоротився, в бюджеті діра. Всі наїлися лайна задарма.
Про автора. Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської академії
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе