Огляд

Пробиває хоч броню, хоч бетон: Канада може передати Україні тисячі ракет CRV7, що це за зброя

13 березня, 2024 середа
19:14

Міністерство оборони Канади працює над тим, щоб направити Україні авіаційні ракети CRV7. "Це питання кількох днів. Як тільки ми переконаємося, що ці боєприпаси можна безпечно транспортувати, то доставимо цей ресурс в Україну якнайшвидше", - зазначив міністр оборони Канади Біл Блер

Зміст

Коротко про що у тексті:

  • Що таке CRV7
  • Які особливості CRV7
  • Характеристики CRV7
  • Чим допоможуть CRV7 на фронті
  • Коли й скільки ракет CRV7 отримає Україна

Що таке CRV7

CRV7 – це канадська некерована авіаційна ракета калібру 70 мм із оперенням, що складається. Вона розроблена компанією "Брістоль Аероспейс" із Вінніпега і призначена для ударів з літаків і гелікоптерів по наземних цілях. Назва розшифровується як Canadian Rocket Vehicle 7 – "Канадський ракетний засіб 7", або ж просто "Канадська ракета 7". 

CRV7 представили на початку 1970-х років як модернізовану версію стандартних 70-мм американських ракет класу "повітря - земля". На той час це була найпотужніша зброя, перша ракета, яка мала енергію, достатню, щоб пробивати стандартні літакові ангари країн Варшавського договору. CRV7 і донині залишається однією з найпотужніших штурмових некерованих ракет, поступово ставши де-факто стандартом для країн Заходу (крім США) та їхніх союзників.

Ракета стала побічним продуктом іншого канадського проєкту – розробки високошвидкісних ракет із твердопаливним двигуном. Ракету, яку використовували для випробування двигунів, вирішили взяти за основу при розробці 70-мм ракети для канадської модифікації винищувача-бомбардувальника F-104 Starfighter. Ракету, що мала власну вагу 6,6 кг, зазвичай оснащували фугасною бойовою частиною, масою 4,5 кг, що відповідала БЧ аналогічних американських ракет.

Які особливості CRV7 

Канадська ракета є вдосконаленим варіантом американських Hydra 70, некерованої 70-мм авіаційної ракети компанії General Dynamics, яку прийняли на озброєння після Другої світової війни. Однак порівняно з американськими родичами CRV7 є точнішою та має більшу дальність польоту. Вона однак все одно не є дуже високою, ефективно застосовують "сімку" на дистанції не більше 5-7 км.

Оглядачі Defense Express наголошують, що по суті CRV7 є не ракетами в класичному розумінні, а некерованими реактивними снарядами. Однак експерти зазначають, що це доволі вдалий НРС, відзначаючи зокрема потужніший двигун, аніж в інших зразків цього класу.

CRV7

Фото: з відкритих джерел

 

Швидкість CRV7-ракети вдвічі вища за звук, що наразі робить CRV7 однією з найшвидших ракет класу "повітря - земля", каже військовий експерт Олег Жданов.

"Ці ракети надзвукові, але через малу дистанцію такий параметр, як швидкість, навіть не вказується в загальних характеристиках. Це вже розширені тактико-технічні характеристики. Ця ракета прямої дії – куди бачу, туди і стріляю. Не бачу – не стріляю. Це ми вимушені застосовувати їх "не бачу, але стріляю", тому що наші гелікоптери не можуть наблизитися до переднього краю, бо їх позбивають", – зазначив Жданов.

Корпус, попри невелику вагу, має досить міцну структуру, бо виготовлений з інноваційної суміші скловолокна та епоксидної смоли. 

Характеристики CRV7

  • Калібр – 70 мм (2,75 дюйма)
  • Клас – "повітря - земля", "земля - земля"
  • Вага ракети без бойової частини – 6,6 кг
  • Вага бойової частини – 4,5 кг (може змінюватися)
  • Ефективна дальність застосування – 4000 метрів

Чим допоможуть CRV7 на фронті

На початку основною бойовою частиною для CRV7 була американська фугасна М151 з підривником миттєвої дії. Її вага становила 4,5 кг. Також авіаракета може оснащуватися димовою чи освітлювальною БЧ. 

CRV7

Фото: з відкритих джерел


Канада розробила ще кілька модифікацій бойові частини під CRV7. Бронебійно-фугасно-запальна WDU-50001/B призначена для ураження захищених об'єктів (бункерів, укриттів для літаків). Вона може пробити до 4 метрів землі чи метр бетону. 

Спеціалізована канадська бойова частина WDU-5002/B FAT створена для ураження танків вольфрамово-сталевими "дротиками". Протитанкова боєголовка може пробити броню танка Т-72 з будь-якого кута атаки на відстані 3 км. А для ураження живої сили та легкоброньованої техніки є спеціальна БЧ з 80 вольфрамовими флешетами.

Оглядачі Defense Express вважають що CRV7 можна ефективно використати в Україні.  Завдяки тому, що ракета створена на базі Hydra 70, її можна запускати з тих самих блоків. А блоки з оригінальною американською ракетою вже інтегрували під крило українських гелікоптерів ще раніше. 

Крім того, з CRV7 цілком можливо зробити наземні пускові – міні-РСЗВ. А з непридатних до експлуатації CRV7 можна зняти бойові частини для використання українськими безпілотниками.

Канадські ракети називають недорогою та ефективною зброєю, що досконало підходить для штурму ворожих позицій та знищення піхоти. Також ними можна громити техніку росіян, які люблять пересуватися великими колонами, та уражати бетонні схованки чи ангари рашистів.

Коли й скільки ракет CRV7 отримає Україна

Конкретні розмови про передачу Україні CRV7 розпочалися на початку лютого цього року. Тоді з відповідною ініціативою виступили канадські опозиціонери з Консервативної партії. 

"Тепер потрібно менше розмов і більше дій. Замість того щоб змушувати канадців платити мільйони доларів за виведення цієї зброї з експлуатації, зброю слід передати Україні, яка може використовувати її для захисту суверенітету", - заявив тоді лідер консерваторів П'єр Пуальєвр на засіданні парламенту.

Буквально відразу ініціативу підтримав начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. В інтерв'ю Global News він закликав Канаду передати Україні списані ракети CRV7, назвавши це виграшним сценарієм для обох сторін.

"CRV7 можуть використовуватися як в українських ударних вертольотах, так і в наземних пускових установках для ураження російських танків та артилерії", – заявив Буданов.

У лютому канадські офіційні особи на пропозиції опозиції та українців відповідали, що розглядають запит. Але попередили, що ракетам вже декілька десятиліть, і це створює небезпеку під час використання й транспортування. Але Україна заявила, що готова взяти на себе ризики, бо звикла працювати зі старими боєприпасами. Вже через місяць риторика офіційної Оттави змінилася. Міністр оборони Канади Біл Блер назвав передачу некерованих реактивних снарядів CRV7 Україні "питанням кількох днів".

Всього у Канади було 83 тисячі некерованих авіаракет CRV7. У 2000-х вони були зняті з озброєння, а у 2021 році їх почали утилізовувати. Частину снарядів знищили, частина перебуває в небоєздатному стані. Однак, за оцінками журналістів канадського CBC щонайменше 8 тисяч CRV7 ще перебувають у робочому стані та мають бойові частини. Саме на них і претендує Україна.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.49
    Продаж 45.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
06:36
балтійський флот росії
"Розглядається як провокація": Ризька дума заборонила захід, присвячений російському флотові
06:20
окупанти
ISW: Росіяни намагаються тиснути по всьому фронту, щоб не дозволити Україні перехопити ініціативу на полі бою
05:34
15 пересувних автотранспортних майстерень
Підрозділи ДСНС отримали 15 пересувних автотранспортних майстерень
04:06
замах на Трампа
Замах на Трампа: у ФБР підтвердили, що колишнього президента США поранила куля
03:35
Дмитро Пєсков
Пєсков пригрозив, що рішення ЄС спрямувати Україні €1,5 млрд доходів від активів РФ, не залишиться без відповіді
03:08
школа в окупації
Росіяни склали список пропагандистської літератури, який буде обов’язковим для шкіл та бібліотек на ТОТ, - Нацспротив
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
18:31
У 59-й ОМБр завершили службову перевірку після звернення парамедикині Пташки щодо діяльності командира. Що виявили
Більше новин