Призначення Вітренка очільником Нафтогазу має бути скасоване як незаконне, - припис голови НАЗК Новікова
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков вніс припис про незаконність призначення Юрія Вітренка головою НАК "Нафтогаз України"
Про це повідомила пресслужба НАЗК.
За результатами перевірки НАЗК встановило, що призначення Вітренка головою НАК "Нафтогаз України" порушує норму закону "Про запобігання корупції" в частині, яка передбачає, що звільнена з публічної служби протягом року особа не повинна приймати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати під час перебування на держслужбі. Зазначається, що таке обмеження діє незалежно від того, скільки особа працювала на посаді до звільнення.
У НАЗК наголосили, що таке порушення є підставою для звільнення колишнього держслужбовця з організації.
"За результатами моніторингу встановлено порушення згаданою норми закону. Адже під час виконання повноважень заступника міністра (в. о. міністра енергетики) в період з 21 грудня 2020 року до 28 квітня 2021 року Юрій Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК "Нафтогаз України", - зазначили у пресслужбі.
Зокрема, Вітренко 12 січня підписав лист до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, в якому запропоновано передати до сфери Міненерго пакету акцій, які належать Нафтогазу. Крім того, 4 березня Вітренко підписав листа до Мінекономіки з пропозиціями до проєкту рішення уряду щодо визначення основних напрямків діяльності НАК з метою розвитку ринку природного газу. Після цього 27 квітня Вітренко розглянув проєкт розпорядження Кабміну, в якому була надана оцінка роботі наглядової ради та правління НАК "Нафтогаз України" у 2020 році, за результатами якого він запропонував визнати їх роботу незадовільною.
"Враховуючи вищенаведене, 14 червня голова НАЗК Олександр Новіков всіс до Кабінету міністрів України припис про усунення порушень ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції", - пояснили у НАЗК.
Так, приписом вимагається скасувати призначення Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України". Також вимагається вирішити питання припинення строку дії контракту з Вітренком як незаконного.
Водночас, в своїй офіційній позиції, оприлюдненої на сайті Нафтогазу, Вітренко заявив, що оскаржуватиме припис НАЗК в судовому порядку.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року. На місце Коболєва уряд призначив ексміністра енергетики Юрія Вітренка.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Після звільнення Коболєва наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на чотирьох незалежних членів ради.
- Коболєв 29 квітня заявив, що має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
- ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.ґ
- 30 квітня члени наглядової ради Нафтогазу подали у відставку, у зв'язку із чим правління компанії заявило про неможливість роботи.
- Посли G7 закликали Кабмін швидко вирішити питання управління "Нафтогазом" таким чином, який "відображає заявлену прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління".
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе