Огляд

Проукраїнська група могла спричинити вибухи на газопроводі Nord Stream, у Бахмуті росіяни втратили до 30 тис. солдат. Світові ЗМІ про Україну 7 березня

Юрій Мартинович
7 березня, 2023 вiвторок
21:45

У фокусі міжнародних видань 7 березня – нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, які свідчать про те, що проукраїнська група здійснила атаку на газопроводи Nord Stream минулого року, Сполучене Королівство не зможе отримати "велике" збільшення витрат ЄС на озброєння для України, у Бахмуті росіяни втратили до 30 тисяч солдат

Про це і не тільки світові ЗМІ писали 7 березня:

The New York Times:

У виданні The New York Times написали статтю про те, що за припущеннями західної розвідки, проукраїнська група спричинила минулого року атаку на газопроводи Nord Stream, якими природний газ транспортувався з Росії до Європи. Нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, свідчать про те, що проукраїнська група здійснила атаку на газопроводи Nord Stream минулого року, що є кроком до встановлення відповідальності за акт саботажу, який місяцями спантеличив слідчих по обидва боки Атлантики.

Представники США заявили, що у них немає доказів того, що президент України Володимир Зеленський чи його старші помічники були причетні до операції, або що зловмисники діяли за вказівками будь-яких українських урядовців.

Зухвала атака на газопроводи, які сполучають Росію із Західною Європою, розпалила громадські спекуляції про те, хто був винен, від Москви до Києва та Лондона й Вашингтона, і вона залишається однією з найбільш значущих нерозгаданих загадок війни в Україні.

Представники українського уряду та військової розвідки кажуть, що не причетні до нападу та не знають, хто його виконав. Офіційні особи США сказали, що вони багато чого не знали про злочинців та їхні зв’язки. Перегляд нещодавно зібраних розвідданих свідчить про те, що вони були опонентами президента Росії Володимира Путіна, але не вказують на членів групи, а також того, хто керував чи оплачував операцію. Офіційні особи США відмовилися розголошувати характер розвідувальних даних, як вони були отримані або будь-які подробиці надійності доказів, які вони містять. Офіційні особи, які ознайомилися з розвідданими, заявили, що вважають, що диверсанти, швидше за все, були громадянами України чи Росії, або якоюсь комбінацією обох. Офіційні особи США заявили, що нікого з американців чи британців не було задіяно.

Також американське видання опублікувало фоторепортаж про другий рік російського вторгнення в Україну. Протягом року фотографи The New York Times та інших інформаційних організацій вели хроніку війни, фіксуючи фрагмент того, як її пережили солдати та цивільні. Фотографи кажуть, що деякі зображення ніколи не покинуть їх.

Крім цього, у виданні присвятили статтю проєвропейському лідеру Молдови, яка намагається перешкодити впливу Росії. Мая Санду, президент колишньої радянської республіки, залишається популярною в розділеній країні. Зараз вступаючи в третій рік президентства, пані Санду вдалося сколихнути молдавську політику. Декілька найбільш відомих корумпованих політиків перебувають у втечах і перебувають під санкціями США. Тепер російська війна по сусідству стала визначати лідерство пані Санду, поставивши на випробування суспільство, економіку та енергетичну безпеку Молдови.

Також журналісти The New York Times написали репортаж про те, як виглядає окопна війна в Україні. Найменша улюблена погода для піхотинця – температура 35 градусів за Фаренгейтом (близько 0 градусів за Цельсієм, - ред.)і проливний дощ, коли траншею заливає вода по коліна і ледь не замерзає. Вижити в таких умовах – це справжнє мистецтво, і саме в такі моменти окоп має особливу енергетику. Тут люди борються за своє життя, за кожен його прояв. "Тут спілкування з Богом щире і частіше, ніж у будь-якій церкві", - відзначають журналісти. 

Біля лінії фронту кожен облаштовує свій окоп, наче це його маленький дім далеко від дому. Є спальні мішки, амуніція і їжа, звичайно. Але люди також зберігають книги і прикріплюють на стінах малюнки своїх дітей.

"Іноді ворог знаходиться настільки близько, що ми можемо побачити його без бінокля. Іноді він знаходиться на відстані кількох сотень футів. Наше завдання – "тримати фортецю", і в цьому загальноприйнятому вислові криється головна ідея війни: не віддати свою землю ворогу. Тож коли починається обстріл, солдат не може просто сховатися; він також повинен переконатися, що ворог не просувається вперед. Як правило, саме так і відбувається: коли ворог починає обстріл, його піхота починає наступ", - пишуть журналісти.

The Washington Post:

У The Washington Post написали про міністра закордонних справ Китаю, який звинуватив Сполучені Штати у подвійних стандартах щодо міжнародних продажів зброї, коли порівняв військову підтримку США Тайваню з попередженнями Вашингтона Китаю не надсилати "летальну допомогу" Росії.

The Guardian:

Британське видання The Guardian написало статтю про звернення Володимира Зеленського, який пообіцяв "знайти вбивць" українського військовополоненого, якого нібито застрелили росіяни. Коментарі президента України прозвучали після того, як з’явилося відео, на якому показано вбивство неозброєного бійця.

Також у The Guardian пишуть про те, що Сполучене Королівство не зможе отримати "велике" збільшення витрат ЄС на озброєння для України. Лише фірми з ЄС і Норвегії зможуть скористатися угодою про спільні закупівлі. Британська оборонна промисловість має бути заблокована в отриманні прибутку від величезного збільшення витрат ЄС на озброєння для України, відповідно до плану, про який дізнався The Guardian.

У Брюсселі готується "масове замовлення" боєприпасів, від стрілецької зброї до 155-мм артилерійських снарядів, але лише виробники з ЄС та Норвегії зможуть скористатися ним. Франція, Німеччина та Італія, де розташовані найбільші в Європі виробники зброї, ймовірно, отримають найбільші вигоди на шкоду Великобританії, яка є сьомим за величиною експортером зброї у світі.

Крім цього, у The Guardian опублікували колонку білоруської опозиціонерки Світлани Тихановською, яка написала, якщо західні союзники хочуть перемогти Путіна в Україні, треба націлитися на його маленького злого помічника в Білорусі.

CNN:

Журналісти CNN взяли інтерв’ю у президента України Володимира Зеленського, який попередив про "відкриту дорогу" через схід України, якщо Росія захопить Бахмут.

"Для нас це тактика", — сказав Зеленський, наполягаючи на тому, що київське військове командування єдине у продовженні оборони міста після тижнів російських атак, які залишили його на порозі захоплення московськими військами.   

"Ми розуміємо, що після Бахмута вони могли б піти далі. Вони могли б поїхати до Краматорська, вони могли б поїхати до Слов’янська, це була б відкрита дорога для росіян після Бахмуту в інші міста України, у Донецькому напрямку", – сказав він: "Тому наші хлопці стоять".

BBC:

У BBC написали про те, що в Україні розпочато розслідування вбивства неозброєного солдата. "Ми знайдемо вбивць", - заявив президент Володимир Зеленський. У Генштабі Збройних Сил України заявили: "Розстріл беззбройного полоненого є цинічним і нахабним нехтуванням нормами міжнародного гуманітарного права та звичаями війни. Це роблять нікчемні вбивці, а не воїни". Росія публічно не коментувала інцидент.

Також у BBC написали про те, що у Бахмуті росіяни втратили до 30 тисяч солдат. Від 20 000 до 30 000 російських військових були вбиті та поранені в битві за українське місто Бахмут з початку її минулого літа, кажуть західні офіційні особи. Епічний характер битви не відповідає стратегічному значенню Бахмута, додають вони. Але після більш ніж шести місяців важких, жахливих боїв майбутнє Бахмута все ще висить на волосині. З початку бойових дій близько 90% його населення до вторгнення втекли. За словами одного чиновника, для України битва за Бахмут стала "унікальною можливістю вбити багато росіян". Українські військові також заплатили високу ціну, хоча західні чиновники відкидають цифри, наведені у вівторок міністром оборони Росії.

Gazeta Wyborcza:

Польські журналісти написали про те, що Путінська пропаганда використовує силезьких хуліганів і коментарі орленівської "Gazeta Wrocławska". Російський портал inosmi.ru пише про антиукраїнські ексцеси хуліганів Śląsk Wrocław та цитує антиукраїнські коментарі "Gazeta Wrocławska". Він стверджує, що поляки надають перевагу Росії у війні, бо ненавидять українців. Під час матчу між гравцями "Шльонська" (Вроцлав) і "Леха", який відбувся 26 лютого, фанатики вроцлавського клубу вивісили у своєму секторі банер із написом: "Це не наша війна". Також на ньому був намальований перекреслений символ ОУН – Організації Українських Націоналістів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.92
    Купівля 38.92
    Продаж 39.45
  • EUR
    Купівля 42.08
    Продаж 42.84
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
29 березня
17:32
Дональд Туск
"Можливий будь-який сценарій": Туск попередив, що війна може поширитись на Європу
17:20
Радослав Сікорський
Чеська ініціатива: у Польщі заявили, що транспортування снарядів для України вже організовують
17:04
ЗСУ, мобілізація
Комітет ВР пропонує, аби українці за кордоном не могли оформити закордонний паспорт без військового обліку
17:03
Луїс Ґоссетт-молодший
У віці 87 років помер перший темношкірий володар премії "Оскар" Луїс Ґоссетт-молодший
16:58
Крістіан Шевченко
"Було архіскладно": тренер розповів про адаптацію сина Шевченка в юнацькій збірній України
16:57
Зеленський з Гостомеля звернувся до українців
Путін віддасть всі території, якщо Україна вийде на лінію 2022 року, - Зеленський
16:55
На фото: Eurovision Village у Folkets Park
Євробачення-2024: Швеція посилить заходи безпеки через війну Ізраїлю з ХАМАС
16:52
закордонний паспорт
З 1 квітня в Україні зросте вартість оформлення закордонного паспорта
16:44
міни, замінований пляж
Україна працює над розробкою системи розмінування з використанням ШІ: що відомо
16:42
"Розплата невідворотна": росіяни поширюють фото нібито марок Укрпошти з зображенням палаючого "Крокус Сіті Холу"
16:29
відключення електроенергії
Масовані атаки РФ на енергосистему: українцям радять згадати, де їхні павербанки
16:27
Віталій Ігнатьєв
Україна оголосила в розшук так званого очільника МЗС Придністров'я Віталія Ігнатьєва за підозрою у зраді
16:24
Оновлено
Одеса обстріл
Росіяни атакували Одесу ракетами: серед трьох постраждалих - двоє дітей
16:18
відтворення розп’яття Ісуса Христа
У Філіппінах католики поприбивали себе цвяхами до хрестів, щоб відтворити розп'яття
16:18
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку
"Почекаємо розслідування": прем'єр Румунії не може підтвердити, що БПЛА, який впав у країні, є російського виробництва
16:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Кошмаринг Харкова. Як Росія напомповує українців і Захід ІПСО про окупацію міста-мільйонника?
15:59
Європарламент
У ЄС ширяться чутки, що Кремль платить членам Європарламенту за втручання у майбутні вибори, - Politico
15:56
паспорт РФ
Росія прагне паспортизувати населення ТОТ до 2026 року, - Спротив
15:54
Ексклюзив
Кучеренко
Ексміністр ЖКГ Кучеренко пояснив, чим небезпечні атаки РФ по газопостачальній системі
15:43
На фото: Крістофер Нолан з дружиною Еммою Томас
За Оскар для "Оппенгеймера" Крістофер Нолан і його дружина Емма Томас отримають лицарські ордени
15:40
Інтерв’ю
Лаурі Хуссар
Спікер парламенту Естонії Лаурі Хуссар: про підтримку України, колективну безпеку та чому Захід у більшості не відчуває небезпеку з боку Росії
15:40
Володимир Зеленський
"Цілями атак РФ були дві ГЕС": Зеленський після першої Ставки, за яку відповідав новий секретар РНБО
15:39
Україна та Індія домовилися про відновлення торгівлі до довоєнного рівня
15:16
ВАКС
Ексзаступнику мера Одеси Орловському винесли вирок у справі про заволодіння майном аеропорту
14:59
Руслан Стефанчук
Законопроєкт про мобілізацію: Стефанчук сказав, коли документ можуть винести на розгляд Ради
14:57
Ґітанас Науседа
Нашою метою має бути допомогти Україні перемогти, - президент Литви у річницю вступу країни до НАТО
14:56
музика
За останні 40 років тексти пісень стали примітивнішими та злішими, - дослідження
14:47
суд, суддя
На Чернігівщині до суду скерували справу депутата міськради, який ухилився від мобілізації
14:47
Казино
Петиція про обмеження роботи онлайн-казино за пів дня зібрала необхідну для розгляду кількість підписів
14:38
Служба безпеки України
Намагалися прорвати оборону ЗСУ в районі Роботиного: чотирьох колаборантів засуджено на 15 років
14:22
Анналена Бербок, міністерка закордонних справ Німеччини
"Канцлер не боїться Путіна": голова МЗС Німеччини Бербок прокоментувала ненадання Україні ракет Taurus
14:21
арка Дружби народів
Колишню Арку Дружби народів у Києві потрібно демонтувати, перейменування недостатньо, - комісія УІНП
14:03
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:00
OPINION
Євстратій Зоря
Навіть прихильники РПЦ в Україні визнають, що її документи — фашизм
13:59
фейк
"За терактом у Москві стоять ЦРУ та СБУ": добірка фейків і маніпуляцій світових ЗМІ за 29 березня
13:55
зерно, зернова угода
Україна за 7 місяців експортувала новим коридором більше вантажів, аніж за рік роботи зернової ініціативи за участі РФ
13:50
Чорне море, Крим
Окупанти перекидають танки в Крим для оборони півострова, - "Атеш"
13:42
Обстріл, Харків
Нові боєприпаси РФ можуть долітати до будь-якого району Харкова, - Синєгубов
13:39
електроенергія
Україна експортуватиме електроенергію попри атаки РФ: ситуація в енергосистемі станом на 29 березня
13:35
долари
Україна отримала $1,5 млрд позики від Японії та Великої Британії
Більше новин