Огляд

Проукраїнська група могла спричинити вибухи на газопроводі Nord Stream, у Бахмуті росіяни втратили до 30 тис. солдат. Світові ЗМІ про Україну 7 березня

Юрій Мартинович
7 березня, 2023 вiвторок
21:45

У фокусі міжнародних видань 7 березня – нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, які свідчать про те, що проукраїнська група здійснила атаку на газопроводи Nord Stream минулого року, Сполучене Королівство не зможе отримати "велике" збільшення витрат ЄС на озброєння для України, у Бахмуті росіяни втратили до 30 тисяч солдат

Зміст

Про це і не тільки світові ЗМІ писали 7 березня:

The New York Times:

У виданні The New York Times написали статтю про те, що за припущеннями західної розвідки, проукраїнська група спричинила минулого року атаку на газопроводи Nord Stream, якими природний газ транспортувався з Росії до Європи. Нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, свідчать про те, що проукраїнська група здійснила атаку на газопроводи Nord Stream минулого року, що є кроком до встановлення відповідальності за акт саботажу, який місяцями спантеличив слідчих по обидва боки Атлантики.

Представники США заявили, що у них немає доказів того, що президент України Володимир Зеленський чи його старші помічники були причетні до операції, або що зловмисники діяли за вказівками будь-яких українських урядовців.

Зухвала атака на газопроводи, які сполучають Росію із Західною Європою, розпалила громадські спекуляції про те, хто був винен, від Москви до Києва та Лондона й Вашингтона, і вона залишається однією з найбільш значущих нерозгаданих загадок війни в Україні.

Представники українського уряду та військової розвідки кажуть, що не причетні до нападу та не знають, хто його виконав. Офіційні особи США сказали, що вони багато чого не знали про злочинців та їхні зв’язки. Перегляд нещодавно зібраних розвідданих свідчить про те, що вони були опонентами президента Росії Володимира Путіна, але не вказують на членів групи, а також того, хто керував чи оплачував операцію. Офіційні особи США відмовилися розголошувати характер розвідувальних даних, як вони були отримані або будь-які подробиці надійності доказів, які вони містять. Офіційні особи, які ознайомилися з розвідданими, заявили, що вважають, що диверсанти, швидше за все, були громадянами України чи Росії, або якоюсь комбінацією обох. Офіційні особи США заявили, що нікого з американців чи британців не було задіяно.

Також американське видання опублікувало фоторепортаж про другий рік російського вторгнення в Україну. Протягом року фотографи The New York Times та інших інформаційних організацій вели хроніку війни, фіксуючи фрагмент того, як її пережили солдати та цивільні. Фотографи кажуть, що деякі зображення ніколи не покинуть їх.

Крім цього, у виданні присвятили статтю проєвропейському лідеру Молдови, яка намагається перешкодити впливу Росії. Мая Санду, президент колишньої радянської республіки, залишається популярною в розділеній країні. Зараз вступаючи в третій рік президентства, пані Санду вдалося сколихнути молдавську політику. Декілька найбільш відомих корумпованих політиків перебувають у втечах і перебувають під санкціями США. Тепер російська війна по сусідству стала визначати лідерство пані Санду, поставивши на випробування суспільство, економіку та енергетичну безпеку Молдови.

Також журналісти The New York Times написали репортаж про те, як виглядає окопна війна в Україні. Найменша улюблена погода для піхотинця – температура 35 градусів за Фаренгейтом (близько 0 градусів за Цельсієм, - ред.)і проливний дощ, коли траншею заливає вода по коліна і ледь не замерзає. Вижити в таких умовах – це справжнє мистецтво, і саме в такі моменти окоп має особливу енергетику. Тут люди борються за своє життя, за кожен його прояв. "Тут спілкування з Богом щире і частіше, ніж у будь-якій церкві", - відзначають журналісти. 

Біля лінії фронту кожен облаштовує свій окоп, наче це його маленький дім далеко від дому. Є спальні мішки, амуніція і їжа, звичайно. Але люди також зберігають книги і прикріплюють на стінах малюнки своїх дітей.

"Іноді ворог знаходиться настільки близько, що ми можемо побачити його без бінокля. Іноді він знаходиться на відстані кількох сотень футів. Наше завдання – "тримати фортецю", і в цьому загальноприйнятому вислові криється головна ідея війни: не віддати свою землю ворогу. Тож коли починається обстріл, солдат не може просто сховатися; він також повинен переконатися, що ворог не просувається вперед. Як правило, саме так і відбувається: коли ворог починає обстріл, його піхота починає наступ", - пишуть журналісти.

The Washington Post:

У The Washington Post написали про міністра закордонних справ Китаю, який звинуватив Сполучені Штати у подвійних стандартах щодо міжнародних продажів зброї, коли порівняв військову підтримку США Тайваню з попередженнями Вашингтона Китаю не надсилати "летальну допомогу" Росії.

The Guardian:

Британське видання The Guardian написало статтю про звернення Володимира Зеленського, який пообіцяв "знайти вбивць" українського військовополоненого, якого нібито застрелили росіяни. Коментарі президента України прозвучали після того, як з’явилося відео, на якому показано вбивство неозброєного бійця.

Також у The Guardian пишуть про те, що Сполучене Королівство не зможе отримати "велике" збільшення витрат ЄС на озброєння для України. Лише фірми з ЄС і Норвегії зможуть скористатися угодою про спільні закупівлі. Британська оборонна промисловість має бути заблокована в отриманні прибутку від величезного збільшення витрат ЄС на озброєння для України, відповідно до плану, про який дізнався The Guardian.

У Брюсселі готується "масове замовлення" боєприпасів, від стрілецької зброї до 155-мм артилерійських снарядів, але лише виробники з ЄС та Норвегії зможуть скористатися ним. Франція, Німеччина та Італія, де розташовані найбільші в Європі виробники зброї, ймовірно, отримають найбільші вигоди на шкоду Великобританії, яка є сьомим за величиною експортером зброї у світі.

Крім цього, у The Guardian опублікували колонку білоруської опозиціонерки Світлани Тихановською, яка написала, якщо західні союзники хочуть перемогти Путіна в Україні, треба націлитися на його маленького злого помічника в Білорусі.

CNN:

Журналісти CNN взяли інтерв’ю у президента України Володимира Зеленського, який попередив про "відкриту дорогу" через схід України, якщо Росія захопить Бахмут.

"Для нас це тактика", — сказав Зеленський, наполягаючи на тому, що київське військове командування єдине у продовженні оборони міста після тижнів російських атак, які залишили його на порозі захоплення московськими військами.   

"Ми розуміємо, що після Бахмута вони могли б піти далі. Вони могли б поїхати до Краматорська, вони могли б поїхати до Слов’янська, це була б відкрита дорога для росіян після Бахмуту в інші міста України, у Донецькому напрямку", – сказав він: "Тому наші хлопці стоять".

BBC:

У BBC написали про те, що в Україні розпочато розслідування вбивства неозброєного солдата. "Ми знайдемо вбивць", - заявив президент Володимир Зеленський. У Генштабі Збройних Сил України заявили: "Розстріл беззбройного полоненого є цинічним і нахабним нехтуванням нормами міжнародного гуманітарного права та звичаями війни. Це роблять нікчемні вбивці, а не воїни". Росія публічно не коментувала інцидент.

Також у BBC написали про те, що у Бахмуті росіяни втратили до 30 тисяч солдат. Від 20 000 до 30 000 російських військових були вбиті та поранені в битві за українське місто Бахмут з початку її минулого літа, кажуть західні офіційні особи. Епічний характер битви не відповідає стратегічному значенню Бахмута, додають вони. Але після більш ніж шести місяців важких, жахливих боїв майбутнє Бахмута все ще висить на волосині. З початку бойових дій близько 90% його населення до вторгнення втекли. За словами одного чиновника, для України битва за Бахмут стала "унікальною можливістю вбити багато росіян". Українські військові також заплатили високу ціну, хоча західні чиновники відкидають цифри, наведені у вівторок міністром оборони Росії.

Gazeta Wyborcza:

Польські журналісти написали про те, що Путінська пропаганда використовує силезьких хуліганів і коментарі орленівської "Gazeta Wrocławska". Російський портал inosmi.ru пише про антиукраїнські ексцеси хуліганів Śląsk Wrocław та цитує антиукраїнські коментарі "Gazeta Wrocławska". Він стверджує, що поляки надають перевагу Росії у війні, бо ненавидять українців. Під час матчу між гравцями "Шльонська" (Вроцлав) і "Леха", який відбувся 26 лютого, фанатики вроцлавського клубу вивісили у своєму секторі банер із написом: "Це не наша війна". Також на ньому був намальований перекреслений символ ОУН – Організації Українських Націоналістів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.23
    Купівля 42.23
    Продаж 42.87
  • EUR
    Купівля 43.41
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
16:01
Військовий контингент європейських країн в Україні може бути частиною гарантій безпеки, – Зеленський
16:01
OPINION
Тепер медіа не відповідатимуть за коментарі до їхніх текстів
15:57
Оновлено
Масована ракетна атака РФ: на Львівщині та Прикарпатті пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури
15:55
Дональд Туск
Туск звинуватив РФ у підготовці актів терору проти авіаліній Польщі та всього світу
15:41
Мін'юст
Мін'юст планує відновити роботу всіх держреєстрів після кібератаки РФ до кінця січня
15:35
Ніл Ґейман
Автор "Пісочної людини" Ніл Ґейман заперечив нові звинувачення у зґвалтуваннях
15:33
OPINION
Піар на зброї. Що не так працює в Агенції оборонних закупівель?
15:31
Оновлено
Роберт Фіцо
У Словаччині опозиція внесла пропозицію про вотум недовіри уряду Фіцо
15:29
Оновлено
Україна повернула додому з РФ 25 важкохворих і поранених полонених, серед них захисники Маріуполя
15:18
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила закон щодо направлення підрозділів ЗСУ за кордон під час воєнного стану
15:11
Ярослав Юрчишин
Юрчишин прокоментував уточнені вимоги до медіа щодо видалення коментарів
15:04
Оновлено
Володимир Зеленський і Дональд Туск
Початок головування Польщі в ЄС є важливим моментом на шляху України до Євросоюзу, - Туск на зустрічі з Зеленським
15:03
Туск і Зеленський
Польща готова організувати третій саміт, присвячений відбудові України, – Туск
14:46
Кадочникова
Акторка Лариса Кадочникова пояснила, чому не перейшла на українську на церемонії вручення премії Параджанова
14:24
Верховна Рада
Парламент ухвалив законопроєкт про систему охорони психічного здоровʼя
14:23
На Житомирщині оголосили підозру працівнику моргу, який зрізав золоту каблучку з руки загиблого військового
14:11
ворожка
У Мінкульті заявили, що не можуть впливати на показ сюжетів про екстрасенсів у телемарафоні
14:08
ФАБ-3000
Росіяни скинули авіабомбу на будинок майора поліції у Курській області, - росЗМІ
14:05
Андрій Сибіга
Сибіга запевнив, що заборона на ведення прямих переговорів з Путіним є чинною
14:02
OPINION
Чим спричинена інфляція в Україні?
13:51
ЗСУ, мобілізація
Уряд змінив процедуру відстрочки від мобілізації для рідних зниклих безвісти за особливих обставин
13:47
Дональд Трамп
Радники Трампа вважають, що до мирної угоди стосовно війни в Україні залишилося "кілька місяців", - Reuters
13:45
Придністров'я
У невизнаному Придністров'ї заявили, що РФ надаватиме їм газ як гуманітарну допомогу
13:38
Оновлено
Обстріл Краматорська 15 січня
Росіяни зранку вдарили по Краматорську: є поранені, серед них - діти
13:34
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закон про подовження можливості стати на облік після СЗЧ
13:21
У Києві затримали чотирьох підпалювачів військових авто на замовлення РФ
13:07
Ексклюзив
Роб Бауер
Очільник військового комітету НАТО Роб Бауер: РФ не досягла жодної цілі в Україні, а втратила 700 тис. військових
13:04
гаубиця RCH 155
Німеччина виділила для України новий пакет допомоги
12:52
Огляд
Карта бойових дій за 8-15 січня
Карта бойових дій за період 8-15 січня: РФ хоче закрити максимум питань на фронті до інавгурації Трампа
12:48
Оновлено
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль
У Південній Кореї слідчі заарештували президента Юн Сок Йоля, він відмовився свідчити про держпереворот
12:45
Для запобігання підпалам і диверсіям: СБУ й Нацполіція випустили соціальний ролик "Спали" ФСБшника"
12:36
Піп Іван
На Україну насувається антициклон: прогноз погоди від Наталки Діденко на 16 січня
12:17
Оновлено
на фото Верховна Рада України
ВР підтримала законопроєкт про допуск медіа на засідання комітетів: Юрчишин розповів про організацію роботи журналістів
12:07
OPINION
Фінти вухами: Чим небезпечне переведення техперсоналу у піхоту
12:03
На фото: музиканти гурту Metallica
Metallica задонатила $500 тис. на допомогу постраждалим від пожеж у Лос-Анджелесі
11:49
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Армія РФ використала 6 різних типів ракет: Згурець про масовану атаку України
11:41
Огляд
світ, міжнародний огляд
Австралія викликає посла Росії через повідомлення про смерть полоненого військового з Мельбурна, а занепокоєння Європи щодо Трампа не поділяється у решті світу. Акценти світових ЗМІ 15 січня
11:40
Оновлено
пожежа, Хрещатик 15
У центрі Києва зайнявся підземний колектор: рятувальники ліквідували пожежу
11:31
Оновлено
Воєнний стан
Рада продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні до 9 травня
11:26
Учасника Нацвідбору Муаяда звинуватили у сексизмі. Він відреагував
Більше новин