Путін як утилізатор

Максим Розумний
7 липня, 2022 четвер
14:01

Якщо розглядати історію не як стихійну послідовність випадкових подій, а як певну цілісність, наповнену смислом і логікою, то можна прийти до висновку, що кожен її персонаж має свою місію. З цієї точки зору, навіть правління Путіна в Росії, ця очевидно тупикова гілка еволюції людських спільнот, повинна мати своє пояснення і своє вище призначення

Зміст

У самій Росії багато хто вважає Путіна історичним діячем, що стоїть в ряду великих будівників імперії. Десь поруч із Петром Першим, Леніним і Сталіним. Але для неспотвореного російським телебаченням погляду за цим пишним пропагандистським фасадом видно цілком жалюгідну сутність.

Путін – це не особистість, не світогляд, не програма розвитку країни, а тотальна маніпуляція та імітація, що прикриває намагання посереднього ленінградського опера втримати в зубах шматок влади і власності, який впав йому невідомо звідки і невідомо за яку кармічну провину. Як та білка з "Льодовикового періоду", Путін перебуває в безкінечній гонитві за владою і в страху її втратити.

Але навіть у таких персонажів має бути своя історична місія. І визначається вона за тими об’єктивними наслідками, до яких приводить їхня діяльність. Особливо актуалізувалося це питання в зв’язку з нападом на Україну, який багато хто справедливо оцінює як прелюдію до безславного завершення місії Путіна.

Результати його правління можуть бути узагальнені одним словом – утилізація. Утилізація всього, від дрібного до великого, від цілком матеріальних речей до абстрактних понять, символів і принципів.

Деякі з предметів путінської утилізації ми бачимо, на жаль, аж надто близько і конкретно. Що називається, на своїй шкурі й у власному городі. Зокрема, йдеться про утилізацію старих радянських запасів озброєнь і боєприпасів, які вже не можна було зберігати далі. Радянський Союз готувався до чогось на зразок повторення Другої Світової війни, тому накопичував мегатонни боєприпасів, тисячі одиниць військової техніки, продовольчі резерви, стрілецьку зброю і т.д. Путін і Шойгу, які успадкували весь цей хлам, зацікавлені більше в тому, щоб "пусти його в діло", ніж витрачати кошти на подальшу консервацію і ремонт.

Але ще більш привабливою для чиновників російського Міноборони і керівництва російського ВПК є можливість приховати результати багатомільярдних розкрадань і зловживань, які були здійснені путінським оточенням в процесі реорганізації і переозброєння російських ЗС. Популярна теза "війна все спише" звучить для головних корупціонерів РФ аж надто буквально.

Але не тільки матеріальна складова російської військової машини потребує сьогодні списання і утилізації. Режим зацікавлений у тому, щоб позбутися, хоча б частково, тисяч вбивць і насильників зі спотвореною психікою, яких виховали три десятиріччя майже безперервних російських війн – в Чечні, Сирії, ЦАР, Лівії, Малі. Зрештою, вісім років війни в Україні. Ці війни були брудними і кривавими. Люди, які їх пройшли, готові на все і здатні на найгірше. Якщо вони вийдуть з-під контролю, то становитимуть загрозу не лише оточуючим членам соціуму, але й владі. Скажених псів присипляють, і війна – найкраща нагода для цього.

Інша мета "спецоперації" - остаточна утилізація Донбасу, його промислового, транспортного, демографічного потенціалу. Я продовжую стверджувати, що Путін ненавидить Донбас, можливо, навіть, більше, ніж Галичину, Київ і всю Україну. Звідки в нього ця ненависть – від кримінальних протистоянь донецького і пітерського кланів у 90-х, досвіду спілкування з Януковичем чи вже від якихось зовсім особистих мотивів – невідомо. Але повна "зачистка" цього регіону стало ідеєю-фікс Путіна і його команди.

Кого ще не вивезли з Донбасу, того утилізують на полі бою. Ті підприємства, які не перемістили в Росію і не порізали на металобрухт, будуть зруйновані обстрілами і бомбардуваннями. Наслідки воєнних дій – це не лише понівечене житло та інфраструктура, але й травмована психіка людей, екологічна катастрофа, бідність і безвихідь. Тотальний Маріуполь буде не просто фізично знищений, але й ізольований від світу та "звільнений" від мешканців.

Невідомо, чи ненавидить Путін такою ж мірою, як Донбас і Україну, саму Росію, але утилізація її виробничого і технологічного потенціалу стала його воістину історичною місією. Країну та її майбутнє впродовж десятиріч вбиває путінська корупція, заскорузла реакційна сутність режиму, а сьогодні добиває свідома самоізоляція Росії, що позбавляє її інвестицій, технологій та прогресивної частини населення. Так зване "імпортозаміщення" – це, в кращому разі, повернення до радянської спадщини (включно з "передовими" зразками військової техніки і озброєнь). Але більш імовірним є шлях відсталих країн Третього Світу з їхньою сировинною спеціалізацією та піратськими ноу-хау в стилі Abibas ("Вкусно и точка").

Менш помітною для самих росіян, але ще більш масштабною за своїми наслідками є утилізація путінським режимом такого ресурсу, який умовно можна було б назвати "велич Росії". Усе, до чого торкається рука цього генія деструкції, перетворюється із "золотого запасу", в кращому разі, на черепки. В гіршому – на токсичний актив, чи, простіше кажучи, на лайно. "Великая Победа", "Великая Русская Культура", "Российская История", "Русское Православие", "Русская Философия", "Русская Идея" - за цими поняттями для світу вже не стоїть майже нічого, крім жалюгідних постатей Путіна, Кіріла, Дугіна-Сєргєйцева, та ще покійних Кобзона з Жиріновським. Імперське минуле, історична Росія, сторічні "борєнія і устрємлєнія" – усе раптом змаліло і розчинилося в їхній жлобській маячні, яку навіть нацизмом назвати важко. Вигадки "методологів", та й усе.

Величезні кошти, витрачені на розбудову "іміджу Росії", просування російського спорту, культурних індустрій, популяризацію за кордоном спадщини царів і комісарів, вилетіли в трубу. З культурних явищ путінської епохи запам’ятаються не Нетребко в міланській опері і не картини з "Ермітажу" на європейських виставкових майданчиках, а "екскурсії" оперів Петрова і Боширова з полонієм в Солсбері та "гастролі" ансамблю імені Алєксандрова в Сирії.

Разом з утилізацією культурно-історичної репутації Росії відбувається остаточний розпад інерційної єдності пострадянського простору. Пам'ять про "старі добрі часи", яка ще, можливо, жила в комусь на 1/6 частині планети, миттєво стерли запуски "Калібрів" та "Іскандерів" по Києву й Одесі, "Гради" під Харковом і не менш резонансні "залпи" брехні та цинізму, здійснені паном Лавровим і його дипломатичною "школою".

Гнів і бажання помсти українців, принижена і розтоптана національна гідність білорусів, настороженість і зростаюче відчуження казахів і молдован – це ті відчуття, які визначатимуть ставлення сусідів до РФ у найближчі десятиріччя. Відновити хоч якусь довіру сусідніх народів до себе Москві буде так само важко, як педофілу-рецидивісту отримати посаду вихователя в дитячому садку.

Епіцентр руйнувань смислів і цінностей знаходиться в Москві, але вибухова хвиля досягає усе дальших рубежів. Неспроможність Ради Безпеки ООН, утилізація механізмів ОБСЄ, демонстративна відмова від дипломатичних умовностей та протоколів, девальвація "чесного слова" і відверте слідування праву сильного – ось, що принесло світові російське вторгнення 24 лютого 2022 р.

Насамперед, ідеться про деконструкцію всієї післявоєнної системи європейської безпеки, разом з її нормами, принципами та інституціями. Але Кремлю цього замало. Він робить ставку на повний хаос і підрив глобальної безпеки.

У спільній заяві керівників РФ і КНР, підписаній у перші дні зимової Олімпіади в Пекіні, кілька разів згадується  право Китаю вирішувати "проблему Тайваню" на власний розсуд. Путіну було б дуже вигідно, якби збройний конфлікт у Південно-Східній Азії остаточно поховав надії мешканців планети на порядок і безпеку в найближчому майбутньому. Але влада утилізатора все ж обмежена, і поки що йому доводиться користуватися лише тими інструментами нищення, які йому доступні безпосередньо. Зокрема, ядерною загрозою.

Невідомо, де зупиниться хвиля руйнувань, запущена спробою перенести внутрішню ентропію і неспроможність путінського режиму "во внешний мир" (Сурков). Але вже сьогодні можна сказати, що не так вже й мало зробив цей непоказний закомплексований чоловічок на московському престолі. Чи, точніше буде сказати, ним було зроблено як інструментом реалізації невідомого нам історичного сценарію.

Єдине, що можна сказати точно, це те, що першим кроком до відновлення порядку і гармонії у світі буде ліквідація джерела руйнувань. Утилізація утилізатора неминуча.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
25 листопада
06:37
Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку
Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку переміг у першому турі президентських виборів
06:29
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі два кораблі: один носій "калібрів"
06:15
Білий дім, освітлений синім і білим кольорами
Чинна і майбутня адміністрації США тісно співпрацюють щодо питань нацбезпеки, - наступник Саллівана
05:40
Росія з КНДР
Війська КНДР уже мали бої з ЗСУ, - очільник Генштабу
05:23
Оновлено
ППО
РФ безперервно запускає групи БПЛА по Україні: у Запоріжжі - постраждав підліток
00:07
Росіяни перетнули річку Оскіл неподалік від Дворічного на Харківщині, - DeepState
2024, неділя
24 листопада
23:58
Олександр Сирський і блогери
"Відверто обговорили ситуацію на фронті": Сирський зустрівся з блогерами, які висвітлюють військові теми
23:49
Кароль Навроцький
Називає Галичину "Східною Малопольщею", виправдовує операцію "Вісла": що відомо про боксера та історика Кароля Навроцького, висунутого ПіС кандидатом у президенти Польщі
23:48
Вибух
РФ вдарила ракетами по Чернігівщині: постраждав 28-річний чоловік
23:34
президентські вибори в Румунії
Вибори президента Румунії: екзитполи назвали тих, хто виходить у другий тур
23:12
Ексклюзив
"Росіяни продемонстрували європейським країнам дистанцію": дипломат Чалий про удар 21 листопада по Дніпру
23:08
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті сталося 198 боєзіткнень: найбільше атак на Курахівському напрямку
22:28
Иркут МС-21 ближньо-середньомагістральний пасажирський літак
В Анталії загорівся російський літак, який прилетів із Сочі
22:15
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь", "Верес" здобув нічию у грі з "Олександрією". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
22:09
Ексклюзив
ядерна зброя
Треба припинити публічні дискусії і ухвалити політичне рішення, - ексміністр енергетики Плачков про можливість створення в Україні ядерної зброї
22:08
РФ намагається запровадити штучний інтелект у БПЛА, щоб вони "спілкувалися" між собою й оминали українську ППО, - The Guardian
21:49
В Україні запустили додаток "єППО", в якому можна повідомляти про повітряні цілі
Як кожен українець може допомогти ППО за допомогою застосунку ЄППО: пояснення від Міноборони
21:40
Марія та Михайло Грушевські. Київ, 1928 рік
Вірив у "хороших рускіх", розпустив армію, визнав СРСР: рівно 90 років тому на лікуванні у Кисловодську загадково помер Михайло Грушевський
21:25
Дональд Трамп
Конгресмен Волц заявив, що Трампа "надзвичайно непокоїть кровопролиття" в Україні
21:18
застосунок Дія
У Дії" з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю
20:53
Адель
"Буду страшенно сумувати": співачка Адель заявила про паузу у музичній кар'єрі
20:37
Володимир Зеленський
"Працюємо з партнерами для встановлення деталей": Зеленський про удар РФ новою ракетою по Дніпру
20:23
Генератори та зброя: Литва передала Україні новий пакет допомоги
20:06
OPINION
Це війна, яка пропонує Цивілізації вибір
20:01
Ексклюзив
ППО THAAD
Чи можна протидіяти ракеті "Орешнік" та наскільки це ефективно: пояснив авіаексперт Криволап
19:43
Дмитро Медведєв
Медведєв: потенційно ми можемо передати свої ядерні технології ворогам США
19:18
Лондонське Сіті
На Вестмінстерському мосту в Лондоні четверо чоловіків влаштували бійку: один з них - у лікарні з ножовим пораненням
18:53
Андрій Сибіга
Сибіга: партнери України повинні надати нам ППО, здатне перехоплювати нові ракети Росії
18:49
Інтерв’ю
путін
Захід має чітко дати зрозуміти Путіну: якщо він збирається вести глобальну війну, то вона буде, - російський опозиційний експерт Морозов
18:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: на Київщині пошкоджено промислове підприємство
18:32
З 14:00 до 20:00: коли відключатимуть світло 25 листопада
18:04
OPINION
Соціальна ненависть як зброя проти України
17:57
Ярмак на вулиці Вокзальній у Бучі (весна 2022 року)
"Всіх чекає присяга або прапору, або ординській ганчірці". Yarmak випустив пісню "Замкнутий контур" про те, як Україні перемогти у війні
17:40
Андрій Мельник
Посол Мельник: наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року
17:37
Інтерв’ю
НАТО, Трамп
Трамп прагнутиме угоди, яка не дозволить Україні залишатися вразливою до тиску Росії, - дипломат Брайза
17:10
скрішот
Удар "Орешником" по Дніпру: СБУ показала уламки ракети
16:54
В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні
16:45
ТЭС в Курахово
Курахівської ТЕС більше нема. Після ударів Росії не лишилося навіть труб
16:41
Ексклюзив
вибори в румунії
"Стане, якщо не президентом, то принаймні опозиційним політиком №1": журналістка Присяжнюк про перебіг першого туру виборів у Румунії
16:40
Інтерв’ю
Іван Уривський
Гейт "Конотопської відьми", українська класика та обличчя вітчизняного театру, - розмова із режисером-постановником театру ім. Франка Уривським
Більше новин