Гарбузи зберігатимуться всю зиму: коли збирати, як підготувати та де тримати їх?
Гарбуз — це не лише символ осені, але й універсальний овоч, який можна зберігати тривалий час без втрати поживних властивостей
Гарбузи містять вітаміни та мікроелементи, які корисні для здоров'я, а правильно організоване зберігання дозволяє насолоджуватися ними аж до весни. Отже, як і коли варто збирати гарбузи, а головне — де їх зберігати, щоб вони простояли до наступного сезону?
Гарбузи: коли збирати врожай та як їх підготувати до зберігання?
Збирання цих культурних рослин потрібно проводити у чітко визначений період, щоб овочі були максимально зрілими, але не почали псуватися. Орієнтуйтеся на те, щоб хвостик гарбуза засохнув та став здерев'янілим. Крім того, шкірка має бути твердою та гладкою, а колір — насиченим.
Гарбузи зазвичай збирають у вересні або напочатку жовтня, коли на вулиці ще суха погода та немає заморозків. Однак, якщо ви побачили, що плоди на городі ще не достигли, але вже псується погода, тоді не варто турбуватись. Залиште весь урожай приблизно на тиждень в приміщенні, яке має температуру +25-28°C та вологість – 85%. У процесі зберігання, гарбузи ще встигнуть дозріти, а їх шкірка ущільниться.
Крім того, просушіть гарбузи на сонці протягом декількох днів, щоб остаточно висохли хвостики. Це зменшить ризик гниття. Для тривалого зберігання обирайте гарбузи середнього розміру або великі. Дрібні екземпляри зберігаються гірше.
Всі плоди варто ретельно передивись, хворі та пошкоджені варіанти не годяться для довготривалого зберігання, тому їх потрібно одразу викинути. Навіть найменші тріщини або подряпини можуть стати осередком для розвитку гнилі або бактерій. Якщо ви побачили на гарбузах дрібні дірки або вм'ятини, тоді можна їх обробити розчином 3% марганцівки, однак термін зберігання таких плодів значно менший навіть при найоптимальніших умовах.
Фото: Із відкритих джерел
Як і де зберігати гарбузи?
Для тривалого зберігання плодів протягом зими, їм необхідно забезпечити правильні умови. Найкраще — це темне, сухе і прохолодне приміщення. Оптимальна температура для зберігання гарбузів становить приблизно +10-12°C. Занадто висока температура може призвести до пересихання, а занадто низька — до псування.
Рівень вологості у приміщенні має бути до 70%. У занадто вологому середовищі гарбуз може швидко загнити, а в сухому — пересохнути.
Зберігання гарбузів у льоху
Найкраще підійдуть для довготривалого зберігання урожаю підвал або льох. Там гарбузи можна зберігати на дерев'яних полицях або стелажах, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря. Розкладайте плоди хвостиками догори, щоб гарбузи не торкалися один одного.
Якщо немає можливості зберігати гарбузи на стелажах, їх можна класти на підстилку з соломи, стружки, паперу або сухої хвої. Головне — переконатися, що гарбузи не торкаються одне одного. Ще один ефективний метод зберігання — це підвішування в сітках або мішках з натуральних матеріалів, які дозволяють повітрю вільно циркулювати.
Який би метод ви не обрали, все одно час від часу перевіряйте плоди на наявність хвороб та ознак гниття (темні плями). Якщо один гарбуз почне псуватися, гниття швидко поширитися на інші.
Фото: Canva
Зберігання гарбузів у квартирі
Якщо ви плануєте зберігати гарбуз у квартирі, виберіть найпрохолодніший та найтемніший куток, наприклад, балкон або лоджію (якщо вони утеплені, а температура не опускається нижче +5°C). Як зазначалось раніше, плоди будуть добре зберігатись, якщо забезпечити їм темні, прохолодні та сухі умови.
Важливо, щоб гарбузи не перемерзали, а також на них не має потрапляти пряме сонячне світло. Тому, плоди варто накривати легкою ковдрою, а взимку захищати від перемерзання. Для зберігання підійте навіть місце під ліжком, де вони будуть захищені від світла і надмірної вологості. Однак твердошкірі гарбузи в кімнатних умовах слід оглядати частіше, адже вони більш чутливі до температури та вологості в приміщенні.
Гарбузи можна зберегти до весни, якщо дотримуватися цих кількох простих правил. Правильний час збирання, підготовка овочів та створення відповідних умов для зберігання — це ключові фактори, які допоможуть вам насолоджуватися гарбузовими стравами навіть у найхолодніші зимові місяці.
Джерела: Сільське господарство та садівництво, 24 Канал, Kvitofor
- Актуальне
- Важливе