Що подарувати на Новий рік. Етикет подарунків
Дарувати та приймати подарунки - особливе вміння, поготів, якщо мова йде про новорічні подарунки. Коли все навколо завмирає в передчутті чуда та здійснення мрій, варто не загубитися в святковій мішурі. Норми “подарункового етикету” бажано пам’ятати, щоб не потрапити до незручної ситуації та отримати від свят максимальне задоволення
Новорічні подарунки прийнято дарувати упакованими. З упаковкою часом можна покреативити (якщо ви щасливий володар гарного смаку та дизайнерського вміння).
Приймаючи подарунок, одразу відкривайте його. Якщо на святкуванні надто багато людей, це правило добрих манер можна проігнорувати. Квіти, цукерки, алкоголь, усе їстівне одразу кладіть на стіл, для цього заздалегідь підготуйте вільне місце. І головне: на дорогі та дешеві подарунки варто реагувати з однаковою радістю. Ніхто не повинен прочитати ваших думок по обличчю.
В новорічному чек-листі у всіх нас знаходяться родичі, близькі друзі та колеги. Це ті люди, яким ми хочемо зробити приємно і створити для них правильний новорічний настрій. Такий список у всіх переважно великий. Часто трапляється ситуація, коли витрачається на один подарунок надто велика сума й через це бракує коштів на інший. Краще одразу розподіліть подарунковий бюджет. Це допоможе в подальшому з легкістю обирати презенти в межах означеної суми.
Подарунки для родини
Просто подумайте та згадайте, про що мріяли та говорили ваші рідні упродовж року. Можливо батьки давно хочуть блендер або кавоварку? Сестрі подобалася велика картата скатерка? А тесть все згадував про новий спінінг для риболовлі? Головне – не даруйте батькам гроші як подарунок. Навіть електронна рамка для фотографій, із завантаженим сімейним контентом буде сприйнята значно краще за конвертик з грішми. Сім’я – це люди які потребують вашого тепла та уваги.
Усі ми знаємо, як діти люблять домашніх тваринок. Але варто пам’ятати, що прибирати за домашніми улюбленцями доведеться їхнім батькам, тому добре подумайте, коли будете дарувати котика чи песика своїм племінникам. Дружині подаруйте те, про що вона давно мріє. Наприклад, сертифікат до фітнес-клубу чи басейну, звісно, якщо це - не ваша особиста мрія. Чоловікові можна подарувати гаджет до автомобіля або чохол для девайсу з особистим гравіюванням. В межах сім’ї поле для обрання подарунків велике, а від того і задоволення особливо тепле та приємне. У скандинавських країнах прийнято новорічні подарунки запечатувати за допомогою воску. Це гарна традиція, яка додасть вашим сімейним подарункам особливої родзинки.
Друзі
Дарувати – це мистецтво, правильно дарувати – це майстерне мистецтво. Тут важливі не лише сам подарунок, але і слова, які ви скажете, та вираз обличчя. Грубо тицьнувши в руки дорогий подарунок, можна миттєво його знецінити. Душевно подарувавши, щось зовсім некоштовне, можна зробити презент безцінним.
Подарунок, який підтримує хобі вашого друга, буде завжди актуальним. Можливо, ваш друг меломан? Або завзятий мандрівник чи художник. Можливо, він любить писати тексти “в стіл” і мріє стати письменником. Підтримайте своїм подарунком хобі друга - так ви продемонструєте свою близькість та спорідненість.
Даруючи новорічні подарунки друзям, можна від душі покреативити. Наприклад, власноруч надрукувати новорічні передбачення для коробок із солодощами. Ви, як ніхто інший знаєте нюанси життя своїх друзів. Тож ж ваші передбачення можуть бути або дуже приємними, або дуже кумедними. Це вже як ви самі забажаєте. Такий подарунок точно не залишиться без уваги і підніме настрій.
Подарунки колегам
Про близьких друзів ми знаємо дуже багато, що значно полегшує вибір подарунка. З колегами ситуація помітно ускладнюється. Якщо ви даруєте подарунки не усім колегам, а лише обраним, то краще зробити це наодинці. Коштовні подарунки на роботі – моветон. Хтось може сприйняти, як підлабузництво, а хтось навіть прийме за натяк. Вартість подарунку не повинна поставити людину у незручне положення. Безпрограшний варіант - канцелярка, чашка, термос, цукерки, кава або чай. Обрати правильний варіант допоможе соціальна мережа. Подивіться, чим цікавляться ваші колеги у себе на сторінках Facebook чи Instagram. Якщо ж ви хочете приділити увагу усім колегам, принесіть на роботу торт або власноруч зроблену випічку.
Важливо підкреслити, що шефу не треба дарувати персональні подарунки. Подарунок шефу має бути колективним, якщо ви не хочете, аби до вас приклеїлася слава підлабузника. Подумайте усім колективом, що йому може найбільше згодитися в бізнесі, в кабінеті. В цій ситуації варто згадати відому сцену з Шекспіра, де французи дарують юному англійському королю Генріху V тенісні м’ячики. Король Англії сприйняв такий подарунок символічно, як натяк на свій юний вік і на те, що йому рано займатися політикою. Одразу після цього Генріх V прийняв рішення вторгнутися у Францію, та продемонструвати, що в його руках тенісні м’ячики стали гарматними ядрами. Подарунок шефу має бути добре продуманим, аби не вийшло так, як в славнозвісній історичній драмі. А от своєму асистенту ви можете подарувати усе, що вважаєте за потрібне.
І головне: отримуйте від подарунків задоволення. Неважливо, даруєте ви їх чи приймаєте. Свято наближається!
- Актуальне
- Важливе