Аналітика

Що потрібно Тайваню для оборони і до чого тут Україна

Ярослава Наумова
19 квітня, 2023 середа
14:14

Скільки і якої зброї потрібно Тайваню для протистояння потенціальному вторгненню Китаю і які висновки зроблені з оборони України від Росії: експерти аналізують ситуацію та роблять висновки

Зміст

Еспресо вивчив матеріали CNN на цю тему.

Триденні військові навчання, які Китай провів у Тайванській протоці на початку квітня, підігріли побоювання, що країна готується до вторгнення. Китайська армія імітувала блокаду острова Тайвань, відправивши авіаносець і 12 військово-морських кораблів, щоб оточити його, і провівши понад сотню бойових літаків в зону розпізнавання ППО.

Тайвань, своєю чергою, оголосив про продовження періоду обов’язкової військової служби з чотирьох місяців до року та прискорив розробку своєї місцевої програми озброєнь для підвищення боєготовності. А ще оголосив про перемовини із США  щодо створення "непередбачених запасів" боєприпасів на території Тайваню.

У ЗМІ Тайвань нерідко порівнюють з Україною: який досвід з війни, що триває, може бути корисним у випадку із потенційним військовим зіткненням. Головна відмінність від України  – Тайвань острів і не має сухопутних кордонів, через які можливе регулярне постачання зброї. І якщо з Україною Захід застосував метод постійного збільшення постачання через сухопутний кордон вже під час конфлікту, із Тайванем так не вийде. Якщо Китай розпочне вторгнення, передача зброї буде проблематичною з точки зору логістики.

Чи зможе маленький острів протистояти величезному Китаю і запаси якого озброєння є найбільш ефективними у такій ситуації? Експерти стверджують, що успіх можливий у разі асиметричної відповіді. На їхню думку, найважливіше пережити першу хвилю китайської атаки, яка, ймовірно, включатиме об’єднані ракетні удари великої дальності по інфраструктурі та військовим цілям.

Важливість асиметричних відповідей

Десятиліттями тайванські військові купували винищувачі та ракети у США, які продовжують залишатися найбільшим гарантом безпеки острова попри відсутність офіційних дипломатичних відносин. Минулого місяця адміністрація Байдена схвалила потенційні продажі зброї Тайваню на $619 млн, включаючи сотні ракет для його парку винищувачів F-16.

CNN посилається на оцінки тайванського адмірала Лі, який стверджує, що Тайваню слід відмовитися від значних інвестицій у винищувачі та есмінці, оскільки його військові активи вже значно перевершують чисельність китайських і можуть бути легко паралізовані ракетними ударами. Замість порівняння корабля з кораблем або літака з літаком, Тайвань повинен прийняти асиметричну модель ведення війни, зосереджену на закупівлі менш масштабної зброї, як-то портативні ракети та міни: їх важко виявити та вразити з повітря, але вони ефективно зупиняють просування ворога.

"В Україні військові використовували протикорабельні ракети "Нептун", щоб потопити московські лінкори, — сказав адмірал Лі. - Асиметричні системи озброєння дозволять нам зберегти наші бойові можливості. Це тому, що якщо наші вороги захочуть їх знищити, їм потрібно буде наблизитися до нас, що робить їх вразливими для нашої атаки".

"Якщо ми зможемо створити достатньо хороший асиметричний потенціал, я вважаю, що Китай не зможе захопити Тайвань силою, навіть без втручання Сполучених Штатів", – додав він.

Яка зброя потрібна для опору з досвіду України

Експерти багато порівнюють ситуацію, в якій перебуває Тайвань, з ситуацією України. Це стосується й ефективності тієї чи іншої зброї, стратегій нападу противника та вибудування лінії оборони.

Відповідно до цьогорічного Закону про дозвіл на національну оборону, ухваленого Конгресом США та підписаного президентом США Джо Байденом, Тайвань матиме право отримати від США зброю та боєприпаси на суму до 1 млрд доларів для протидії висхідній військовій загрозі Китаю.

Закон також дозволяє створити регіональний резерв на випадок непередбачених обставин, який дозволить Пентагону зберігати зброю на Тайвані для використання в разі виникнення військового конфлікту з Китаєм.

На думку експертів, США можуть бути готові надати ракети Stinger і Patriot. Перше — це ракета "земля - повітря", якою може стріляти один солдат, а система протиракетної оборони Patriot здатна перехоплювати ракети та літаки противника.

Адмірал Лі сказав, що іншою зброєю, яку можна накопичити, є Javelin, портативна протитанкова система американського виробництва, яка широко використовується українськими військовими проти російських танків.

За його словами, NASAMS також може бути корисною для націлювання на китайські військові літаки, оскільки вона здатна запускати ракету AIM-120 середньої дальності з рівня землі.

Інша зброя, яку слід розглянути, - безпілотний літальний апарат із боєприпасами – так званий дрон-самогубець, який може нести один солдат і здатний знищувати важливі цілі, а також іншу протитанкову та протикорабельну зброю. "Якщо у вас є достатньо велика кількість цих типів асиметричних систем зброї, які виживають після початкової атаки, ви можете зберегти більшу частину своїх бойових можливостей недоторканими та зупинити ворога від проведення десантної операції", — сказав Лі.

Сценарії оборони

На думку експертів, китайські військові можуть вдатися до різних варіантів, намагаючись взяти Тайвань під свій контроль.

Під час тотальної війни Китай міг би запустити ракети великої дальності, щоб знищити тайванську інфраструктуру та військові цілі перш ніж спробувати перекинути свої наземні війська через Тайванську протоку.

Інші сценарії з обмеженими військовими діями можуть включати повітряну та морську блокаду Тайваню або захоплення невеликих віддалених островів Тайваню, які знаходяться поблизу китайського узбережжя.

З огляду на це Тайваню потрібні "десятки тисяч ракет". Наприклад, якщо наш ворог має 1000 ракет, а показник успішності становить 25%, то знадобиться близько 4000 протиракет.

Окрім зброї, армія Тайваню може отримати користь від мобільних радарних систем, які дадуть їй змогу отримувати військові сигнали від США: американські військові могли б допомогти ідентифікувати потенційні цілі противника, навіть якщо наземні радіолокаційні системи були знищені.

"Хоча США не мають військ на території України, вони змогли вказати українським військовим, куди вести вогонь зі своєї зброї, надсилаючи сигнали зі свого літака радіоелектронної боротьби, — наводить слова військового експерта Лінь Ін-юй. - Ми повинні переконатися, що у нас є необхідне обладнання для зв’язку з військовими системами США під час війни".

Крім того, на думку експертів, перемовини із США щодо запасів озброєння важливі ще й з іншої точки зору: це сигнал Китаю, що США рішуче налаштовані допомогти в обороні острова.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
08:30
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 32, серед них діти
08:22
Оновлено
Росія запустила "шахеди": у Сумах є загиблі та постраждалі, на Київщині працювала ППО
08:14
Покровськ
Минулої доби на фронті відбулось 190 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському та Курахівському напрямках
08:00
OPINION
Путін грає у Карибську кризу-2
07:54
втрати окупантів
ППО, 1050 військових і 5 артсистем: втрати армії РФ за добу війни в Україні
07:48
біткоїн
Біткоїн виріс до позначки більше ніж $99 тис.
07:00
Жаір Болсонару
Експрезидента Бразилії Болсонару звинуватили в спробі держперевороту у 2022 році
06:48
Ілон Маск
Ілон Маск розкритикував закон Австралії про заборону соцмереж для дітей молодших 16 років
06:41
Олаф Шольц
Шольц має намір балотуватися на другий термін від СДПН, - DW
06:31
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Армія РФ утримує у Чорному морі 6 ракетоносіїв: загальний залп - до 23 "калібрів"
06:20
міни, замінований пляж
Україна використовуватиме надані США протипіхотні міни лише на власній території, - Пентагон
05:55
Анонс
Карпати, УПЛ
УПЛ: розклад матчів і трансляцій 14-го туру
05:30
Анонс
Збірна України, Грузія - Україна
Жеребкування Ліги націй: де та коли дивитись. З ким може зіграти Україна
05:26
Дональд Трамп
Трамп обрав нову претендентку на посаду генпрокурора США
04:43
Володимир Путін
"У продовженні цієї війни зацікавлена лише РФ": МЗС України відреагувало на заяву Путіна щодо використання "Орешніка"
03:34
вогонь, полум'я, пожежа
Партизани допомогли знищити російський підрозділ БПЛА на Донеччині
03:07
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Знаменитий тренер запропонував Роналду повернутись до європейського футболу
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
Більше новин