"Катар є посередником у поверненні незаконно депортованих дітей": Лубінець заперечив повідомлення про "обмін"
У французьких ЗМІ з'явилось повідомлення, що Катар нібито оголосив про досягнення угоди з Україною та Росією "щодо обміну тринадцятьма дітьми" під своєю егідою. Натомість омбудсмен Дмитро Лубінець категорично заперечив цю інформацію
Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних угод про "обмін" дітьми не було і не може бути.
"В одному з іноземних медіа поширили інформацію, що Катар нібито оголосив про угоду з Україною та Росією про обмін дітьми. Насправді жодної угоди ніхто не укладав. Це виглядає, як відверте просування російських наративів", - наголосив Лубінець.
За його словами, Катар виступає посередником саме у поверненні незаконно депортованих та примусово переміщених українських дітей.
Омбудсмен підкреслив, що Україна не викрадала і не утримує російських дітей на своїй території, не перешкоджає в їх поверненні в Росію, якщо вони перебувають на нашій території.
Він нагадав, що міжнародне гуманітарне право не передбачає такого процесу як обмін дітьми: "До якого цинізму треба дійти, щоб запропонувати подібний механізм повернення українських дітей з депортації?"
Дмитро Лубінець підкреслив, що інформація про домовленість щодо "обміну" дітьми не відповідає дійсності.
Раніше французьке видання Le Monde написало, що Катар нібито оголосив "про досягнення угоди з Україною та Росією щодо обміну тринадцятьма дітьми" під своєю егідою.
"Дев'ять неповнолітніх і один дорослий возз'єднаються зі своїми сім'ями в Україні ", - заявив катарський чиновник AFP, уточнивши, що четверо неповнолітніх возз'єднаються зі своїми сім'ями в Росії.
Вік дев'ятьох дітей, які повернуться в Україну, від 12 до 17 років. Дітям, які поїдуть в Росію, від 2 до 7 років.
За словами джерела видання, усіх зустрінуть у посольстві Катару в Москві перед возз’єднанням зі своїми родинами.
Для довідки: Катар як посередник у питанні обміну дітей з липня 2023 року допомагав репатріювати українських дітей, які Росія незаконно вивезла на свою територію з початку вторгнення в лютому 2022 року.
За оцінками України, 20 000 українських дітей "депортовані або примусово переміщені" до Росії, хоча загальна кількість може бути набагато більшою, оскільки ця цифра стосується лише офіційно ідентифікованих дітей. За даними Києва, наразі близько 400 із них повернули.
- За даними омбудсмена Дмитра Лубінця, зусиллями держорганів і громадського сектору вдалося повернути з окупації загалом 931 дитину. Наразі на ТОТ перебувають 1,5 млн українських дітей.
- Актуальне
- Важливе