![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/329000_330000/329615_GettyImages-2089737319_new_80x50_0.webp)
Платформа для навчання та спілкування: як працює громадська організація "Клуб відповідальних медіа"
"Клуб відповідальних медіа" у травні 2024 року отримав офіційну реєстрацію як громадська організація. Засновники позиціювали організацію як платформу для нетворкінгу й обміну знаннями між медійниками
Як виникла ідея створення організація та хто в її складі
Засновниками ГО "Клуб відповідальних медіа" стали учасники програми International Training Programme on Media Regulation in a Democratic Framework Eastern Europe 2022:
- Микола Типусяк, директор із маркетингу телеканалу "Еспресо"
- Наталя Клітна, голова правління Асоціації правовласників і постачальників контенту
- Дмитро Кліманов, генеральний директор видавництва "Телегазета"
- Зоя Красовська, медіааналітикиня
- Олександра Горчинська, журналістка NV, проєктна менеджерка ГО "Жінки в медіа"
- Богдан Басій, координатор проєктів у Представництві Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні
Як розповідає Микола Типусяк, ідея проєкту виникла в процесі роботи групи в межах Міжнародної тренінгової програми "Саморегулювання медіа в демократичних країнах".
"На нашу думку, ефективне саморегулювання в медіа опирається на вміння медійників разом домовлятися про певні спільні правила, яких учасники будуть дотримуватися. А для того, щоб домовлятися, потрібна регулярна розмова медійників на актуальні важливі теми. “Клуб відповідальних медіа” прагне активізувати діалог серед медійників. На нашу думку, це допоможе всім краще і ґрунтовніше бачити ті виклики, які виникають перед журналістами й медіа", — розповідає Типусяк.
За його словами, потягом 2023 року засновники "Клубу відповідальних медіа" провели вісім обговорень із медійниками на різні теми:
- Етичні стандарти під час російсько-української війни.
- Правила "зонування" для журналістів під час воєнного стану.
- Старт медіареформи в Україні.
- Про співрегулювання у сфері медіа (телебачення/онлайн).
- Голоси українських журналістів на міжнародних медійних майданчиках і подіях.
- Медіа та штучний інтелект.
- Відновлення медіа на деокупованих територіях.
- Експерти в українських медіа: хто вони та як визначати їхню експертність.
Після проведених заходів засновники відчули, що такий формат має попит спільноти, тому вирішили зареєструвати громадську організацію.
У чому мета організації
Мета організації — сприяти підвищенню професійних стандартів і розвитку відповідальних медіапрактик в Україні.
"Ми плануємо стати знаною платформою для проведення регулярних дискусій, семінарів, тренінгів та інших заходів, що сприятимуть налагодженню діалогу та співпраці в медіаспільноті", — зазначив Микола Типусяк.
У межах "Клубу відповідальних медіа" планують охоплювати спектр різних тем, актуальних для медійної спільноти.
"Ключовим критерієм є актуальність теми й потреба краще її зрозуміти. У травні, наприклад, у межах діяльності Клубу планується організація онлайн-обговорення “Атаки на супутникове мовлення українських телеканалів: загрози та шляхи протидії”", — говорить Типусяк.
Як долучатися до обговорень клубу
Організатори планують залучити до своїх заходів ширше коло учасників — усі зустрічі відкриті за попередньою реєстрацією.
"У планах діяльності — широке залучення медійників до участі в клубі. Для цього будуть невдовзі фіналізовані правила організації. Але вже зараз ми запрошуємо всіх колег долучатися до ініціативи. Адже чим більший і ширший діалог, тим якісніші й довгострокові рішення, які знайшли завдяки розмові", — підсумовує голова правління.
Медійник додає, що організація відкрита до співпраці з медіа, громадськими організаціями, державними інституціями й усіма зацікавленими в розбудові медіасередовища в Україні.
- Актуальне
- Важливе
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/329000_330000/329615_GettyImages-2089737319_new_80x50_0.webp)
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)