Індія та Китай не приймають російські танкери, що потрапили під санкції США, - Bloomberg
Індія та Китай заборонили розвантаження нафти з танкерів, які були внесені до санкційного списку США через їхню участь у транспортуванні російських вантажів
Про це повідомляє Bloomberg.
За даними аналітичної компанії Kpler, судно Huihai Pacific мало прибути до порту Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня після завантаження майже 770 тис. барелів нафти сорту ВСТО з російського тихоокеанського порту Козьмино на початку місяця. Однак на вихідних воно змінило курс і зараз стоїть у відкритому морі, завантажене нафтою.
Це судно, як і низка інших, потрапило під найагресивніший пакет заходів, спрямованих проти російського нафтового сектору, з моменту вторгнення в Україну на початку 2022 року.
Читайте також: Удар по тіньовому танкерному флоту РФ: економіст Пендзин про новий санкційний пакет
Під обмеження потрапили кілька танкерів, а також один трейдер, який займається торгівлею ВСТО – сортом нафти, що має велику популярність серед незалежних китайських нафтопереробників.
Також перевірка даних Kpler показала, що судно Mermar, яке вийшло з Козьмино 5 січня із завантаженням більш як 755 000 барелів ВСТО, також чекає біля узбережжя, хоча спочатку планувало доставку до порту Яньтай. Судно Olia, яке вирушило з російського порту 7 січня з приблизно 709 000 барелів нафти, теж змінило маршрут і наразі перебуває у водах Жовтого моря.
У виданні зазначили, що Вашингтон ухвалив таке рішення через кілька днів після того, як компанія Shandong Port Group Co., яка управляє кількома портами в провінції, закликала термінали припинити приймати нафтові танкери, що потрапили під санкції, і не дозволяти їм розвантажуватися.
Заборона Індії
Bloomberg із посиланням на індійського посадовця повідомляє, що суднам, які потрапили під санкції, не буде дозволено розвантажуватися у портах країни. Натомість це не стосується суден, зафрахтованих до 10 січня, за умови, що вони розвантажуються до 12 березня.
За його словами, індійські банки вимагатимуть сертифікати походження, щоб переконатися, що нафта не походить від постачальників, які потрапили під санкції.
Реакція України
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак відреагував на інцидент з танкерами, завантаженими російською нафтою, у водах поблизу Китаю.
"Три танкери з понад 2 мільйонами барелів російської нафти плавають у водах біля східного Китаю після того, як США ввели санкції. Такий от простій вийшов. Всі танкери, що допомагали обходити санкції, мають бути помножені на 0", - зазначив він.
- 10 січня США оголосили про введення санкцій щодо низки нафтових та страхових компаній РФ. До списку підсанкційних підприємств увійшли Сургутнафтогаз, Газпром Нафта, Інгосстрах, Альфастрахування та Радкомфлот.
- Також Велика Британія слідом за США ввела санкції проти найбільших нафтових гігантів Росії - ПАТ "Газпром нафта" та ПАТ "Сургутнафтогаз".
- Наступного вівторка, 14 січня, Європейська комісія розпочне консультації з країнами ЄС щодо 16-го пакету санкцій проти Росії. Польща, яка зараз головує в ЄС, сподівається, що він буде ухвалений до третьої річниці війни в Україні.
- Актуальне
- Важливе