РФ та Іран 17 січня підпишуть договір про "всеосяжне стратегічне партнерство"
Російський диктатор Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня у Москві підпишуть договір про "всеосяжне стратегічне партнерство". Раніше The Times писало, що Іран здійснює секретні дипломатичні місії до РФ з метою отримати допомогу Кремля в реалізації своєї ядерної програми
Про це оголосила пресслужба Кремля, передає Интерфакс.
Зазначено, що в пʼятницю 17 січня відбудуться переговори Путіна та Пезешкіана - останній прибуде до Москви з офіційним візитом.
"Передбачається обговорення перспектив подальшого розширення двостороннього співробітництва, в тому числі в торгово-інвестиційній, транспортно-логістичній та гуманітарній сферах, а також актуальних питань регіонального та міжнародного порядку денного", - кажуть у Кремлі.
Після закінчення перемовин Путін і Пезешкіан підпишуть угоду про "всеосяжне стратегічне партнерство" та зроблять заяви для медіа.
Таємні дипломатичні місії Ірану до РФ
Водночас за інформацією The Times, Іран здійснює секретні дипломатичні місії до Росії з метою отримати допомогу Кремля в реалізації ядерної програми Тегерана та стосовно можливостей іранської протиповітряної оборони.
"Іран здійснює секретні дипломатичні місії до Росії для зміцнення свого військового та оборонного потенціалу, незважаючи на майбутні переговори із Заходом, спрямовані на відродження ядерного договору", - йдеться в матеріалі.
За словами співрозмовників видання, старший радник верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї Алі Ларіджані літає туди й назад таємними рейсами для зустрічей з високопоставленими чиновниками РФ. Мета таких зусиль - отримати російську допомогу в реалізації ядерної програми Ірану.
Ларіджані - колишній спікер іранського парламенту, який вів перемовини з ядерних питань. Зазначено, що "його таємні польоти до Москви означають поглиблення ірансько-російських відносин та збільшення важелів впливу один над одним".
Співрозмовник The Times із західної розвідки зауважив: через поглиблення стратегічних відносин Ірану й Росії й те, що остання залежить від Тегерану в постачанні ракет і безпілотників, "існує занепокоєння, що Москва готова перетнути раніше намальовані червоні лінії в іранській ядерній програмі".
- 1 січня повідомлялось, що Іран проведе переговори з трьома європейськими країнами щодо своєї ядерної програми.
- Актуальне
- Важливе