Огляд

Допомога США вже на складах Німеччини й Польщі, коли чекати нового контрнаступу ЗСУ. Акценти світових ЗМІ 23 квітня

Юрій Мартинович
23 квітня, 2024 вiвторок
11:04
Зміст

У фокусі міжнародних видань важливість американської допомоги Києву, який уже планує свій новий контрнаступ, а також як дружба Росії та КНДР загрожує не лише Україні, але й Південній Кореї

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 23 квітня.

Ефект метелика та зброя Україні. Чи очікувати перелому на фронті

Іноземні ЗМІ продовжують обговорювати 60 млрд доларів допомоги США, які цього тижня має офіційно отримати Україна в протистоянні з російською повномасштабною агресією.

У The Guardian написали цікавий погляд на те, чому все ж республіканці погодилися проголосувати за допомогу Україні. Вони прямо пов’язують це рішення зі зменшенням статусу та популярності Дональда Трампа, який загруз у судових засіданнях.

"Згідно з теорією хаосу помахи крилами метелика можуть викликати ураган на іншому кінці світу. Цими вихідними Україна пережила момент метелика. Зусилля Дональда Трампа приховати той факт, що він купив мовчання порнозірки перед виборами 2016 року, привели його до суду, зіткнувшись із звинуваченнями, які стурбували його настільки, що республіканці в Конгресі відмовилися від його політики передчасної поступки територіями України на користь Росії в обмін на мир. Тепер Київ отримає мільярди доларів на закупівлю зброї, - пишуть у The Guardian.

Британські журналісти додають, що Трамп розраховував використати "свою брехливу, підбурювальну риторику, щоб ще більше перетворити свою партію на секту, яка заперечує правду".

"Натомість він зобов’язаний бути присутнім кожного дня, коли триває засідання Манхеттенського суду, оскільки суд, як очікується, триватиме щонайменше шість тижнів. За процесом уважно стежитимуть у всьому світі. Але їх не транслюватимуть по телебаченню. Це буде цирк, але без диригента. Позбавлений уваги камери, колишній президент не зможе так ефективно залякувати законодавців-республіканців або згуртувати своїх послідовників", - кажуть у виданні.

касетні боєприпаси DPICM

Фото: reuters

 

У CNN написали, що для солдатів на передовій в Україні перспектива остаточного схвалення в Конгресі США пакету військової допомоги Києву стане величезним підйомом морального духу, оскільки Росія прагне посилити свій прогрес.

"Щоб перемогти, нам потрібні боєприпаси... наша артилерія голодує", — сказав CNN після суботнього голосування командир артилерійської розвідки 110-ї механізованої бригади з позивним "Терен".

Тепер, коли нова військова допомога США очевидно що на фінішній прямій, питання полягає в тому, як швидко життєво важливі боєприпаси, такі як 155-мм гаубичні снаряди, зможуть дістатися до лінії фронту, щоб зупинити просування Росії.

Речник Пентагону Патрік Райдер, виступаючи минулого тижня перед голосуванням у Палаті представників, заявив, що Міністерство оборони США "готове швидко відреагувати", щойно буде віддано наказ.

Хоча американські офіційні особи не скажуть про це відкрито, джерело в США, знайоме з наданням Україні військової допомоги, повідомило, що більша її частина вже розміщена на складах у Німеччині та Польщі, що, очевидно, скоротило б час, необхідний для того, щоб доставити її в Україну. Джерело також повідомило, що артилерійські снаряди будуть одними з перших переміщених матеріалів.

Інститут вивчення війни (ISW) попереджає, що найближчими тижнями Україна, ймовірно, продовжить стикатися з нестачею артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони та відповідними обмеженнями, які ця нестача накладає на здатність України проводити ефективні оборонні операції. ISW припускає, що Росія може спробувати атакувати транспортні мережі, такі як залізниці, щоб ускладнити доставку зброї і спробувати прискорити темпи просування вздовж лінії фронту в обмежений період до того, як прибуде допомога США.

Окрім своїх безпосередніх потреб у зброї, Україна також, ймовірно, отримає армійські тактичні ракетні системи великої дальності (ATACMS) у початковому транші поставок зброї. США вже надали Україні менші версії ATACMS, але українські чиновники не приховували свого бажання роздобути нову версію з радіусом дії близько 300 кілометрів.

У коментарі The Washington Post Майкл О’Генлон з Інституту Брукінгса розповів про сценарій, за яким українська армія може пробити російські лінії в одній вирішальній точці, а потім працювати, щоб відрізати й оточити російські сили на захід від цього коридору прориву.

"Зі ще 60 мільярдами доларів допомоги США, посиленням мобілізації та можливим вражаючим військовим поштовхом через невелику ділянку лінії фронту Україна може мати шанс наприкінці цього року або на початку наступного звільнити половину чи більше своєї окупованої території. Шанси важкі, але не безнадійні", - вважає експерт.

Однак подалі від лінії фронту дипломатичні війни для України не менш важкі. Адже Київ стикається з постійними битвами за отримання фінансової допомоги. Тому, як пишуть американські журналісти, з огляду на сподівання України на довгострокову підтримку, суперечки щодо фінансування Києва західними столицями ще далекі від завершення.

Британія готує новий пакет військової допомоги

Ріші Сунак та Володимир Зеленський

Фото: reuters

 

Після США своє слово сказала і Велика Британія. Як відзначає BBC, прем’єр Ріші Сунак хоче підкреслити роль Великої Британії у захисті України. Тому уряд Його Величності надасть Києву додаткові 500 мільйонів фунтів стерлінгів на додаток до 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів, які виділені на цей фінансовий рік.

Європа стикається з "експансіоністською Росією", а Україну чекає "важке літо", - каже Даунінг-стріт.

"Захист України від жорстоких амбіцій Росії є життєво важливим для нашої безпеки та для всієї Європи. Якщо Путіну дозволять досягти успіху в цій загарбницькій війні, він не зупиниться на польському кордоні", — сказав Сунак.

Прем’єр Британії зосереджується на додатковій підтримці України, щоб захистити Європу: більше боєприпасів, протиповітряної оборони, безпілотників та інженерної підтримки. В новому військовому пакеті Києву передбачено понад 1600 ракет, 162 одиниці бронетехніки, 78 автомобілів підвищеної прохідності, 4 мільйони патронів до стрілецької зброї, 60 човнів та чимало іншого. Крім цього, Велика Британія запропонує наступного року розгорнути ескадрилью Королівських ВПС, щоб здійснювати контроль над небом Польщі для НАТО.

Як відзначає The Guardian, на сьогодні Велика Британія виділила майже 12 мільярдів фунтів стерлінгів на підтримку України з лютого 2022 року, з яких 7,1 мільярда фунтів припадає на військову допомогу, а решта – на гуманітарну та економічну підтримку.

Північна Корея "годує" Росію ракетами, а натомість отримує харчі   

КНДР, Північна Корея

Фото: Getty Images

 

Тим часом "обійми" Росії з Північною Кореєю можуть підбадьорити Кім Чен Ина, пишуть у Bloomberg. "Повне прийняття" Північної Кореї Росією може збільшити апетит Кім Чен Ина.

Оскільки Північна Корея постачає зброю, щоб допомогти диктатору Володимиру Путіну вести війну в Україні, Пхеньян скористався "цілою гамою" покращених дипломатичних зв’язків з Росією, від допомоги в економіці та безпеці до візитів високопосадовців Росії.  

Про це заявила в інтерв'ю високопосадовиця в Держдепартаменту, яка займається питаннями Північної Кореї,  Чон Пак.

"Це може надати цій колись ізольованій країні блиску легітимності, якого вона не заслуговує і не повинна мати, — сказала Пак. - Ми стурбовані тим, що це може змусити Кіма подумати, що його повідок довший, ніж насправді, і він почне робити помилкові розрахунки".

За словами Пак, Північна Корея наразі відправила до Росії близько 11 000 контейнерів боєприпасів, а також 40 балістичних ракет, які використовуються в Україні. Міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік заявив, що, за оцінками Сеула, контейнери можуть вмістити близько 3 мільйонів снарядів 152-мм артилерійських снарядів, які Кремль використовував під час бомбардувань України.

Росія натомість забезпечує Північну Корею продовольством, сировиною та деталями, які використовуються у виробництві зброї, сказав Шін. Продовольча допомога стабілізувала в Північній Кореї ціни на товари найпершої потреби, а військова допомога може збільшити загрозу Пхеньяну для регіону, додав він.

Вартість лише артилерії, ймовірно, становить кілька мільярдів доларів, а допомога з боку Росії може стати найбільшим поштовхом для економіки Північної Кореї, відтоді як Кім Чен Ин прийшов до влади. Москва та Пхеньян заперечують звинувачення у постачанні зброї, незважаючи на безліч супутникових фотографій, опублікованих дослідницькими групами та урядом США, які показують потік зброї з Північної Кореї до Росії, а потім до сховищ боєприпасів поблизу кордону з Україною.

Читайте також: Коли на фронт надійде допомога від США та як змусити китайців перестати допомагати РФ. Акценти світових ЗМІ 22 квітня

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.34
    Купівля 39.34
    Продаж 39.84
  • EUR
    Купівля 42.2
    Продаж 42.9
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
4 травня
00:26
ППО Німеччина
Німеччина передасть Україні впродовж року шість радарів  TRML-4D
00:12
Сауль Альварес та Хайме Мунгія (праворуч)
Найбагатший боксер світу пройшов зважування перед боєм за титул абсолютного чемпіона
2024, п'ятниця
3 травня
23:29
саміт G7 у Хіросімі
США запропонували виділити Україні $50 млрд із заморожених активів РФ, - Bloomberg
22:57
Бріджит Брінк
Не заохочуємо застосування нашої зброї по території РФ, – посол США в Україні Брінк
22:56
сша допомога Україні
Основні партії військової допомоги від США Україна почне отримувати не раніше літа, - NYT
22:55
Львів, приватбанк
"ПриватБанк встановив ліміт для чоловіків призовного віку": росфейки та маніпуляції за 3 травня
22:26
Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що обмін полоненими "всіх на всіх" можливий до закінчення війни
22:08
Президент України Володимир Зеленський
Зеленський розповів, як влада збирається відбудовувати Україну в умовах масової еміграції
22:03
Вільям Бернс
Очільник ЦРУ прибув до Єгипту для переговорів щодо перемир'я в Газі, - Reuters
21:59
московський патріархат
Опендатабот назвав кількість церков московського патріархату в Україні. Найбільше - на Донеччині
21:46
Збірна України з хокею
Україна перемогла Литву та виграла ЧС з хокею у дивізіоні IB
21:35
Іраклі Кобахідзе
Прем'єр Грузії Кобахідзе звинуватив США у розпалюванні в країні революції
21:30
Ексклюзив
безпілотник, дрон
Здебільшого бачимо активність розвідувальних дронів: речник Повітряних сил ЗСУ Євлаш про особливості ворожих дій у небі над Україною
21:16
Девід Кемерон
Кемерон про ймовірність введення військ в Україну: "Не вважаю правильним, аби солдати НАТО вбивали росіян"
21:11
Британія порадила своїм громадянам утриматись від поїздок в області України, що межують з Білоруссю
20:43
Михайло Мудрик і Георгій Судаков, збірна України
УЄФА за місяць до Євро-2024 змінив регламент турніру
20:41
Аналітика
Сергій Згурець
Ситуація на фронті, переговори з РФ та реформування Сил оборони України. Воєнні підсумки тижня
20:39
Дональд Трамп
Трамп у разі перемоги на виборах може вимагати від усіх країн НАТО витрачати на оборону 3% від ВВП, - The Times
20:16
Жак Бо
"Україну не чекають ні в НАТО, ні в ЄС": швейцарський псевдоексперт просуває проросійський фейк
20:06
Ілля Євлаш
РФ активізувала розвідувальні БПЛА для коригування ракетних атак, - Євлаш про нову тактику ворога
20:03
OPINION
Василь Зима
Ця війна надто велика, щоб кудись подітися після її фіналу
19:52
Марія Захарова
РФ готова розглядати "серйозні пропозиції" щодо врегулювання конфлікту в Україні, – Захарова
19:36
Дмитро Медведєв
"Дякую, країно сиру й годинників": Медведєв розкритикував Саміт миру, який організовує Швейцарія
19:31
повінь
Найкритичніший випадок: зливи у Бразилії спричинили повені та зсуви ґрунту, щонайменше 31 людина загинула
19:27
Олександр Зінченко та Давіде Фратеззі (позаду)
"Один хлопець на війну збирається, я вже втомився його зустрічати на вокзалі": ексфутболіст "Динамо" поглузував над Зінченком
19:22
ЗСУ
За добу Сили оборони відбили 28 ворожих атак на Авдіївському напрямку
19:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 800-го дня війни: понад тисячу уражених окупантів за добу на східному напрямку та кібератака ГУР на зв'язок у російському Татарстані
18:56
речник Держдепу США Метью Міллер
У Держдепі США засудили кібератаки РФ проти країн ЄС та НАТО й обіцяли допомогти покарати винних
18:55
У Києві дитина випала з вікна третього поверху
У Києві дитина випала з вікна третього поверху: що відомо
18:51
Ілюстративне фото
Окупанти вдарили ракетою по Кропивницькому: поранено чоловіка, пошкоджено інфраструктурні об‘єкти
18:45
військовий квиток, мобілізація
В Україні змінили правила бронювання чиновників від мобілізації
18:44
Tesla
Tesla подала до суду на виробника акумуляторів, звинувативши його в копіюванні торгової марки
18:36
Тібо Куртуа і Андрій Лунін
Анчелотті повідомив невтішну новину для Луніна: зірковий голкіпер повертається у ворота "Реала"
18:35
Прем'єра Вірменії Пашиняна хочуть перевірити на держзраду через делімітацію кордону з Азербайджаном
18:15
Сергій Никифоров
На Саміті миру вироблять спільну переговорну позицію України, яку передадуть Росії, – ОП
18:06
Денис Шмигаль
Кабмін створив підгрупу, що працюватиме над конфіскацією активів РФ за кордоном, - Шмигаль
18:05
Ексклюзив
Удар по Кримському мосту в день інавгурації Путіна міг би мати серйозний ефект, - майор запасу Гетьман
18:01
OPINION
Костянтин Єлісєєв
Макрон готовий до бою з російською загрозою. Яка відповідь України?
18:00
військовий квиток, мобілізація
Проблеми з психікою та очима: у Міноборони оновили список захворювань, з якими не беруть на службу до армії
17:59
Жерсон
Європейський клуб погнав скандального футболіста "Динамо"
Більше новин