Огляд

Коли на фронт надійде допомога від США та як змусити китайців перестати допомагати РФ. Акценти світових ЗМІ 22 квітня

Юрій Мартинович
22 квітня, 2024 понедiлок
11:11

У фокусі міжнародних видань, як довгоочікувана допомога США може допомогти Україні, чи можуть американці натисну на китайців, щоб ті перестали дружити з диктатором Путіним, та скільки грошей зібрали словаки на снаряди для Києва в обхід свого проросійського уряду

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 22 квітня.

Чи зможе допомога США змінити хід війни

Снаряди 155-мм США

Фото: www.dw.com

 

Однією з головних тем обговорення для іноземних ЗМІ залишається погодження Палатою представників США довгоочікуваної допомоги Україні на 61 млрд доларів. Однак, як відзначає Bloomberg, допомога США дає Києву лише перепочинок, але до суттєвої зміни на полі бою ще далеко.

"Схвалення Сполученими Штатами допомоги на понад 60 мільярдів доларів дає порятунок українським військовим, що опинились в облозі, хоча навряд чи це самостійно переломить хід війни", - вважають журналісти.

Багато що залежатиме від того, наскільки швидко допомога США потрапить на лінію фронту. За словами Миколи Бєлєскова, наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень у Києві, допомога дає перепочинок українській армії та допоможе їй уповільнити просування Кремля, провести "ефективну оборону" та мінімізувати втрати. Але на думку експерта, потрібна додаткова допомога, щоб просунутися далі, адже головне "питання в тому, чи буде допомога та в якому обсязі в 2025 році і далі, оскільки стратегія Путіна полягає в тому, щоб її дочекатися".

"Ми втратили ініціативу", — сказав президент Володимир Зеленський у неділю в ефірі NBC. "Зараз у нас є всі шанси стабілізувати ситуацію та перехопити ініціативу".

Закон прийнятий Палатою представників має потрапити на стіл президента США Джо Байдена цього тижня після того, як Сенат прийме пакет у вівторок. Минулого тижня речник Пентагону Пет Райдер заявив , що Міністерство оборони США може доставити зброю в Україну "дуже швидко". Оксана Маркарова, посол України в США, заявила в п'ятницю, що логістика доставки була в роботі весь час.

Деяке обладнання, яке, ймовірно, включатиме армійські тактичні ракетні системи великої дальності, або ATACMS, може бути готове до кінця тижня, заявив демократ Марк Уорнер , голова Комітету з розвідки Сенату, в ефірі CBS.

Крім того, Німеччина цього тижня продовжуватиме тиснути на європейських союзників, включаючи Францію та Італію, щодо постачання систем протиповітряної оборони та амуніції до них для України. Берлін, який також закликав країни НАТО визначити, що вони можуть надіслати, зобов’язався надати Україні третю батарею Patriot, а також інші системи та боєприпаси.

За словами аналітиків американського Інституту вивчення війни, навіть якщо військові засоби США рухатимуться швидко завдяки транспортній логістиці, ймовірно, допомога "не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом кількох тижнів".

"Ситуація на лінії фронту, ймовірно, погіршуватиметься протягом цього часу, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися обмеженим вікном перед надходженням нової допомоги США", – сказали аналітики.  

У The Guardian також відзначать, що Україна не змінить воєнну ситуацію в 2024 році. "Головна річ полягає в тому, що це фінансування, ймовірно, може лише допомогти стабілізувати українську позицію на цей рік і розпочати підготовку до операцій у 2025 році", — сказав військовий експерт Метью Севілл.

У The Washington Post зауважили, що у своєму розлогому інтерв’ю для американського телеканалу NBC президент Володимир Зеленський не назвав часові рамки, коли його війська можуть відновити перевагу на полі бою після отримання американської допомоги, а також не сказав, що додаткова підтримка буде вирішальною у війні.

"Я думаю, що ця підтримка дійсно зміцнить Збройні сили України і ми матимемо шанс на перемогу", - узагальнено сказав Зеленський.

Тим часом у Росії розкритикували США за додаткову допомогу Україні, про це пише Politico. У неділю Москва попередила, що військова підтримка США для України втягує Вашингтон у "принизливе фіаско".

Як словаки збирають на допомогу Україні попри проросійський уряд

Словаччина: антиурядові протести

Фото: Getty Images

 

Також у Politico звернули увагу на те, як словаки обходять свій уряд і самі дають гроші на військову допомогу Україні. Оскільки дружній до Росії прем’єр-міністр країни Роберт Фіцо відмовився санкціонувати поставку зброї Києву, близько 46 000 окремих донорів зібрали вже майже 2,9 мільйона євро та розраховують придбати артилерійські боєприпаси на світовому ринку для відправки на лінію фронту згідно з програмою, яку започаткувала Чехія.

"Першою ціллю був 1 мільйон євро", — каже 65-річна депутатка місцевої ради в Братиславі Люсія Штасселова, яка допомогла заснувати краудфандингову ініціативу Ammunition for Ukraine . "Побачивши величезну солідарність словаків, ми наважилися думати ширше".

Ціна снаряда коливається, але експерти галузі оцінюють її близько у 3500 євро за одиницю, тобто словацька ініціатива вже покрила вартість у понад 800 снарядів. Середній внесок становить приблизно 62 євро, і план, за словами Штасселової, полягає в тому, щоб переконати донорів робити регулярні внески, а також сприяти міжнародним пожертвуванням.

США тиснутиме на Китай, щоб ті не допомагали Росії товарами подвійного призначення

росія - китай

Фото: Getty Images

 

У NBC пишуть, що цього тижня під час триденної поїздки до Китаю держсекретар США Ентоні Блінкен передасть "глибоку стурбованість" Вашингтона щодо допомоги Пекіна у війні Росії в Україні.

"Ми готові вжити заходів, коли вважатимемо за потрібне, проти фірм, які... серйозно підривають безпеку як в Україні, так і в Європі", — сказав високопоставлений чиновник журналістам перед поїздкою Блінкена. "І я вважаю, що ми продемонстрували свою готовність зробити це щодо фірм із низки країн, а не лише Китаю. У будь-якому випадку, знову ж таки, я думаю, що це буде ключове питання для обговорення, поки ми перебуватимемо в Пекіні".

Союзники США в Європі стурбовані наслідками підтримки Пекіном війни Росії в Україні та що це означає, зокрема, для європейської безпеки.

Очікується, що під час візиту до Пекіна та Шанхаю Блінкен зустрінеться з високопосадовцями Китаю, включаючи міністра закордонних справ Ван Ї. Однак залишається незрозумілим, чи відбудеться зустріч держсекретаря з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.

Коли мова йде про оборонно-промисловий комплекс Росії, Китай є його "основним учасником", сказав Блінкен минулого тижня після зустрічі міністрів закордонних справ G7 в Італії.

"Ми бачимо, як Китай ділиться верстатами, напівпровідниками та іншими предметами подвійного призначення, які допомогли Росії відновити свою оборонно-промислову базу", — сказав він. "Тепер, якщо Китай, з одного боку, хоче мати хороші відносини з Європою та іншими країнами, з іншого боку він не може підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни".

Відповідно до аналізу CNBC, китайські фірми відіграють дедалі більшу роль у підтримці економіки Росії і зміцнюють її військовий потенціал, зокрема через торгівлю товарами для використання на полі бою в Україні. Дані минулого року свідчать про те, що Пекін постачає корисне війську обладнання РФ, таке як безпілотники, шоломи, бронежилети та радіостанції.

Теги:
Читайте також:
Київ
+13°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.28
    Купівля 41.28
    Продаж 41.8
  • EUR
    Купівля 45.84
    Продаж 46.56
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
19 вересня
09:45
Камала Гарріс
Vivat видасть мемуари Камали Гарріс
09:44
Оновлено
Росія атакувала Україну дронами і ракетами в ніч проти 19 вересня: є загибла
09:38
Ексклюзив
ЗСУ
"Ворог намагається наступати значко активніше": командир екіпажу БПЛА "Кара Небесна" Отченаш про ситуацію на Лимано-Куп'янському напрямку
09:32
Прем’єр Індії Моді з Путіним
Україна отримує боєприпаси з Індії: в РФ обурені, - Reuters
09:31
Російські військові
У Росії план набору контрактників виконується лише на 70%, - РБК-Україна
09:08
Куп'янськ
Уранці ворог завдав удару по Куп’янську: шестеро постраждалих
08:48
Інфографіка
Війна з Росією, ЗСУ
За добу росіяни втратили на війні в Україні 1130 військових 14 танків та 13 бронемашин
08:34
ППО
РФ атакувала Україну ракетами й "шахедами": сили ППО знищили 42 БПЛА та одну Х-59/69
08:30
Оновлено
ЗСУ
Протягом минулої доби на фронті відбулося 187 бойових зіткнень, - Генштаб
08:04
OPINION
"Холодна осінь 2024-го"
07:55
Біньямін Нетаньягу
Нетаньягу розкритикував британський уряд за призупинення експорту зброї Ізраїлю
07:54
Андрюс Кубілюс
Європа має бути готова до війни з Росією через 6-8 років, - єврокомісар з питань оборони Кубілюс
07:45
Анонс
Анатолій Трубін, Бенфіка, Ліга чемпіонів
Ліга чемпіонів: розклад матчів і трансляцій 19 вересня
07:38
Лісова пожежа, ліс, лісові пожежі
Португалію охопили лісові пожежі: є загиблі
07:27
Володимир Зеленський і Ален Берсе
Допомога Україні залишається нашим пріоритетом номер один, - новопризначений генсек Ради Європи
07:13
Камала Гарріс та Володимир Зеленський (Саміт миру, 15 червня 2024 року)
Гарріс наступного тижня планує зустрітися з Зеленським у Вашингтоні, - Bloomberg
06:58
Болгарія
Віцепрем’єр Північної Македонії назвав Болгарію "нецивілізованою країною": там відреагували
06:56
На Полтавщині двоє підлітків підпалили авто для ЗСУ, - поліція
06:41
Українські удари по військових складах РФ можуть змінити весь театр бойових дій, - ISW
06:32
Оновлено
"Буян-М"
Війська РФ тримають в Чорному морі один ракетоносій
06:20
санкції проти Ірану
Причетні до насильницьких репресій: США запровадили санкції проти 12 посадовців Ірану
01:41
Дональд Трамп
Трамп сказав, що може зустрітися з Зеленським
01:19
Три країни НАТО закликали союзників посилити східний фланг і ввести ротацію ППО
00:54
Джо Байден
Україна буде серед головних тем промови Байдена на Генасамблеї ООН наступного тижня
00:43
Генасамблея ООН
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом до Ізраїлю покинути окуповані палестинські території
2024, середа
18 вересня
23:54
Олександр Зубков (в центрі), Болонья - Шахтар
Ліга чемпіонів: результати усіх матчів 18 вересня
23:45
Людмила Денісова
НАЗК заявило про виявлені ознаки незаконного збагачення Людмили Денісової
23:26
вогонь, полум'я, пожежа
РФ ударила по критичній інфраструктурі Сум: є проблеми зі світлом і водою
22:58
МЗС України
МЗС України засудило намір кінофестивалю Zurich Film Festival показати пропагандистський фільм "Росіяни на війні"
22:40
Йоав Ґалант
Міністр оборони Ізраїлю заявив, що починається "нова ера" війни
22:33
Володимир Зеленський
"Зеленський подумує завдати удару по російських ядерних силах": фейки роспропаганди за 18 вересня
22:30
Ексклюзив
"Байдужість до питань ідентичності": політолог Таран про провалене голосування постанови щодо деколонізації
22:22
Оновлено
детонували портативні радіостанції "Хезболли"
У Лівані - нова серія вибухів: детонували портативні радіостанції "Хезболли", відомо про 14 загиблих
21:53
OPINION
Дороги замість захисту: на що витратять ваші податки у 2025?
21:46
Невертон (праворуч), Болонья - Шахтар
"Шахтар" зіграв унічию проти "Болоньї" в Лізі чемпіонів
21:46
Болонья - Шахтар, Ліга чемпіонів
"Болонья" - "Шахтар" 0:0: онлайн-трансляція матчу Ліги чемпіонів
21:39
Андрій Сибіга
Україна планує відкрити нове генконсульство у Словаччині
21:12
Оновлено
Затриманому за вбивство на заправці у Києві повідомили про підозру за кількома статтями ККУ
Вбивство на заправці у Києві: затриманому повідомили про підозру за кількома статтями ККУ
21:07
Оновлено
Верховна Рада
До Верховної Ради внесли нову постанову про перейменування населених пунктів і районів
20:40
Президент України Володимир Зеленський
Наш план перемоги повністю підготовлений, - Зеленський
Більше новин