Росіяни просуваються біля Авдіївки, поки Україна чекає на допомогу, та як цивільні роблять FPV-дрони вдома. Акценти світових ЗМІ 29 квітня
У фокусі міжнародних видань ситуація на Авдіївському напрямку в період, коли Україна очікує підтримки США, та виробництво безпілотників, яке перейшло на "домашній" рівень в Україні
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 29 квітня.
Макрон припускає, що Європі потрібно піти далі, ніж покладатися на НАТО
Фото: Getty Images
Видання Bloomerg опублікувало статтю під назвою "Макрон підвищує ставки на оборону, пропонуючи ядерну зброю". Журналісти пишуть, що після того, як минулого тижня Макрон заявив про необхідність для Європи розробити план захисту в більш ворожому світі, президент Франції пішов ще далі, намагаючись просунутися вперед у переговорах з іншими європейськими країнами.
"Я виступаю за відкриття цієї дискусії, яка повинна включати протиракетну оборону, ракети далекого радіусу дії та ядерну зброю для тих, хто її має або хто має американську ядерну зброю на своїй території", — сказав Макрон на сесії з європейськими студентами, організованій групою французьких регіональних газет і опублікованій в недільних випусках.
За його словами, доктрина Франції полягає в тому, що ядерну зброю можна використовувати, коли життєво важливі інтереси нації під загрозою.
Видання пише, що Макрон регулярно використовує різкі висловлювання, намагаючись просунути дискусію з міжнародних питань. Він назвав Організацію Північноатлантичного договору "мозком" у 2019 році, а минулого року заявив, що президент Росії Володимир Путін повернув її до життя своїм вторгненням в Україну. У своїй промові в четвер Макрон попередив, що Європа смертна і може загинути, якщо її члени зараз не зроблять правильний вибір.
Емманюель Макрон не вперше закликає до обговорення з іншими європейськими країнами ядерного захисту.
"Я хотів би побачити розвиток стратегічного діалогу з нашими європейськими партнерами, які готові й бажають, щодо ролі ядерного стримування Франції в нашій колективній безпеці. Життєво важливі інтереси Франції тепер мають європейський вимір", - сказав він у лютому 2020 року в промові у Військовому коледжі.
Тепер, за словами Макрона, Європі потрібно піти далі, ніж просто покладатися на НАТО, зокрема тому, що Європа не буде геополітичним пріоритетом для США протягом наступних років.
Українські чиновники кажуть, що ситуація "дуже складна", але "не катастрофічна" через втрату двох сіл і бої в Очеретиному
Своєю чергою The Guardian випустили текст із заголовком "Росія отримує більше здобутків навколо Авдіївки, оскільки Україна очікує допомоги США".
У медіа пишуть, що українські силовики назвали "дуже складною" ситуацію на Донбасі, де Росія атакує на кількох фронтах. Так російські війська просунулися в районі Авдіївки. Вони захопили два села та розширили вузький коридор навколо селища Очеретине, куди увійшли тиждень тому. Східне командування ЗСУ заявило, що його війська контролюють дві третини Очеретиного, де точаться запеклі бої.
Росія захопила Авдіївку в лютому після відходу українських військ. Відтоді московські війська наступали. На північний захід від Авдіївки російські бригади підійшли приблизно до 18 миль (30 км) від міста Покровськ, українського військового центру. Далі на північ вони атакують місто Часів Яр поблизу Бахмута, використовуючи авіаційні планерні бомби для ударів по українських позиціях.
"Зараз не все критично чи катастрофічно. Але це дуже важко", - заявив один високопоставлений силовик у Києві, якого видання залишає анонімним.
Співробітники служби безпеки вважають, що первинні військові цілі Путіна залишилися незмінними через понад два роки після його повномасштабного вторгнення. Вони включають захоплення Києва, Харкова та Одеси та окупацію південного узбережжя України.
Крім того, припускається, що наступні кілька місяців будуть критичними. Українські військовослужбовці скаржаться, що їх зовсім не озброєно. Росія здатна випустити щонайменше шість снарядів за кожний залп України у відповідь. Запаси зенітно-ракетних комплексів радянських часів давно закінчилися, а російські бойові літаки можуть вільно діяти поблизу лінії фронту. В України стало менше танків і бронетехніки.
FPV замість букетів: оскільки в Україні не вистачає боєприпасів, українці роблять дрони вдома
Фото: Еліс Мартінс для The Washington Post
Про те, як цивільні люди будують військові безпілотники своїми руками, написали у The Washingtone Post. Автори статті розповідають про флористку Магдалину, яка раніше використовувала простий письмовий стіл у своєму заміському будинку, щоб складати букети. Тепер вона будує тут дрони.
З минулого року Магдалина побудувала 150 дронів і відремонтувала сотні інших, у тому числі російських, які українські війська збирають після того, як вони розбиваються на лінії фронту.
Жінка зібрала понад 200 000 доларів, щоб придбати запчастини для безпілотників у Китаї. В основному це гроші, зібрані через онлайн-пожертви, хоча вона та її чоловік, ІТ-фахівець, також витратили частину власних грошей.
Україна також почала виготовляти FPV та інші безпілотники на заводах — з обіцянкою зробити 1 мільйон цього року, — але багато безпілотників, які надсилаються українським військам, виготовляються звичайними людьми вдома. З вибухівкою цивільні не працюють, її прикріплюють лише після доставки безпілотників на фронт. Одна з переваг краудсорсингу полягає в тому, що він децентралізований, а приватні будинки менш вразливі до російських ракетних атак, ніж велика військова фабрика.
Коли волонтери закінчують будувати свої FPV, вони відправляють їх до групи, яка ретельно тестує саморобні безпілотники, перш ніж відправити їх на фронт. Розробники безпілотників можуть попросити надіслати пристрій певному солдату чи підрозділу, зокрема своїм друзям чи родині, або вони можуть дозволити вибрати необхідну бригаду.
Кожні вихідні десятки волонтерів тестують дрони в парках і на полях Києва.
Своєю чергою солдати часто надсилають фотографії, дякуючи волонтерам за безпілотники, й іноді кадри, на яких показано, як вони використовували їх для знищення російських військ.
- Актуальне
- Важливе