Огляд

"Союзникам не треба виключати відряджання сухопутних військ в Україну" та що розповідають військові у Роботиному. Акценти світових ЗМІ 29 лютого

Ірина Запотічна
29 лютого, 2024 четвер
11:52

У фокусі міжнародних ЗМІ чергові розмови про заяви Макрона щодо введення військ до України, вихід Пашинського із СІЗО та розповіді бійців із Роботиного

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 29 лютого.

Відновити репутацію: "ключова фігура в торгівлі зброєю" Пашинський виходить із СІЗО під заставу 

Фото: Емілі Дюк

У The New York Times написали про те, як розслідування Times показало, як війна допомогла Сергію Пашинському відновити підбиту репутацію.

Експолітик Сергій Пашинський був багаторічним народним депутатом України, який більшу частину своєї кар’єри заперечував звинувачення у корисливості. Після вторгнення Росії вищі урядовці закликали його допомогти озброїти військових.

Минулого року The New York Times повідомили, що компанія Ukrainian Armored Technology, пов’язана з Пашинським, стала найбільшим приватним постачальником зброї в Україні. Політика та п’ятьох інших чоловіків звинувачують в участі в заплутаній схемі купівлі палива, що, за їхніми словами, обікрало український уряд на суму близько 25 мільйонів доларів за кілька років до початку війни. Пашинський звинувачення відкинув.

Однак звинувачення не стосувалися закупівлі зброї.

"Арешт Пашинського відображає напругу в Україні під час війни за президента Володимира Зеленського. Його уряд зробив низку гучних кроків, щоб викорінити корупцію та запевнити західних союзників, що Україна є надійним союзником, відданим верховенству права. Але Україні також терміново потрібна зброя, і вона згорнула багаторічні антикорупційні заходи, щоб пришвидшити закупівлі".

Коли почалася війна, уряд звернувся за допомогою до пана Пашинського та інших діячів. За словами військових, Пашинський відмінно справлявся зі своєю роботою.

Цього тижня Вищий антикорупційний суд України обрав заставу у розмірі понад 7 мільйонів доларів для політика. У дописі у Facebook він зазначив, що заставу внесли компанії з групи торгівлі збройовою промисловістю, яку він очолює.

"Мені глибоко соромно, що кошти, призначені для виробництва зброї, були використані як заставу за мене за фальшивими звинуваченнями", - написав він.

Прем’єр-міністерка Естонії вважає, що союзникам не треба виключати відряджання сухопутних військ в Україну

Фото: Priit Mürk/ERR

У POLITICO опублікували текст під заголовком "Прем’єр-міністерка Естонії заявила, що готово "все", щоб допомогти Україні перемогти Путіна".

В інтерв’ю виданню Кая Каллас розповідає, що західні лідери не повинні виключати відряджання сухопутних військ в Україну через кілька днів після того, як президент Франції Еммануель Макрон викликав бурю, натякнувши на таку можливість.

"Я думаю, що це також сигнали, які ми надсилаємо Росії, що ми не виключаємо різних речей. Тому що всі країни зрозуміли, що ми повинні зробити все, щоб Україна виграла, а Росія програла цю війну".

У той час як більшість інших країн ЄС виключили можливість виряджання військ в Україну, зокрема Німеччина, Великобританія і США, міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив у середу, що він вдячний за дебати, ініційовані Макроном, додавши, що "ніщо не може бути знято зі столу, жоден варіант не може бути відкинутий з ходу".

Каллас, яка в минулому висловлювала зацікавленість стати наступним генеральним секретарем НАТО, сказала, що все ще вірить, що цю посаду має отримає лідер, країна якого досягає цільового показника витрат на оборону у 2 відсотки ВВП.

Але оскільки прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте може отримати цю роль й тепер він має благословення кількох ключових країн — навряд чи на посаду прийде Каллас.

Прем’єр-міністерка Естонії каже, що погляди Трампа дали європейським країнам ще більше підстав збільшити свої витрати на оборону – це, на її думку, вони повинні були зробити давно.

"Кожна країна обирає своїх лідерів, і ми маємо працювати з тими лідерами, яких ці демократії обирають для себе. Але ми повинні брати до уваги і враховувати те, що він говорив".

Щодо війни в Україні Каллас також говорить, що критика фінансової та військової підтримки Києва Німеччиною є несправедливою.

"Якщо ви дійсно подивитесь на цифри, те, що вони дали Україні, я вважаю, що це несправедливо, що Німеччину так сильно критикують, тому що вони зробили багато".

П'яні російські полонені та загрозливі мопеди: репортаж із Роботиного

Фото: Майя Раппард/CNN

Разом з тим, у CNN опублікували репортаж із Запорізької області під назвою "Російські рейди на мопедах, 3D-друковані дрони та брак боєприпасів: життя на передовій в українському Роботиному".

Журналісти пишуть, що знімки, надані CNN, демонструють новітню, майже суїцидальну тактику, яку застосовують на південному запорізькому фронті російські військові, не боячись жертвувати особовим складом у гонитві "за незрозумілою метою".

Російські війська, зазвичай по троє на мопедах, вночі атакували українські позиції впродовж останніх тижнів. Знімки з безпілотника також показують мопеди, охоплені полум'ям вдень, на порожніх, примарних рівнинах з уламків і трупів.

"Кокос" - військовий, який раніше був дитячим аніматором, розповідає журналістам, що деякі з полонених росіян були в стані алкогольного сп'яніння. 

"Ми чули від військовополонених, як їм дають таблетки перед штурмом. Після захоплення вони добу не їдять і не сплять". 

Богдан, водій бронемашини, додає, що російські безпілотники обмежили використання його захищеної "коробки" для евакуації втрат з лінії фронту. 

"Наша робота ускладнилася через численні дрони, які літають навколо. Хлопцям доводиться доставляти поранених до пункту вилучення на відстані від 2 до 8 кілометрів. Це залежить від обстрілів".

Після падіння Авдіївки 17 лютого українські військові повідомляли про регулярні російські напади на Роботине. У середу вранці за допомогою безпілотника журналісти спостерігали димлячі залишки російського бронетранспортера вздовж південних околиць села, залишки атаки минулої ночі.

Солдати кажуть, що брак боєприпасів, спричинений затримкою фінансової та військової допомоги США, "змушує їх працювати неналежно". Зокрема зараз існує велика нестача боєприпасів. 

Командир Антон каже, що раніше підрозділ робив 80 пострілів на день під час контрнаступу, але зараз стріляє близько 10 разів.

Військові діляться, що новою загрозою є так звані дрони FPV, які керуються з ігрової гарнітури та оснащені нічним баченням. 

Журналісти помічають - на задньому плані невеликого фермерського котеджу, в якому базується підрозділ, дзижчить 3D-принтер, виробляючи компоненти для дронів. Кокос підрахував, що вони можуть "надрукувати" деталі приблизно для 10 дронів на день, але використовують краудфандинг, оскільки поставки були обмежені.

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.23
    Купівля 42.23
    Продаж 42.87
  • EUR
    Купівля 43.41
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
16 січня
06:49
Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен
Прем'єрка Данії Фредеріксен обговорила з Трампом питання Гренландії, безпеки в Арктиці й торгівлю
06:35
Вірменія
Вірменія зацікавлена ​​у збереженні "високого рівня" співпраці з РФ, проте необхідна дискусія, - глава міноборони Папікян
06:26
Оновлено
корабель рф
РФ завела ракетоносії з Чорного моря до пунктів базування
06:22
розбиті авто у Києві
З вулиць Києва приберуть понад тисячу покинутих автівок, пошкоджених через агресію РФ
06:02
Джо Байден
У прощальній промові Байден згадав про Україну й попередив про загрози впливу олігархів у США
05:54
Канада
Канада готова запровадити мита на американські товари на $105 млрд у відповідь на дії Трампа, - Bloomberg
04:59
вогонь, полум'я, пожежа
У Воронезькій області РФ заявили про атаку БПЛА: горить нафтобаза
04:18
У Миколаєві з Південного Бугу відкачали 195 тонн олійної суміші, яка витекла через обстріл РФ
03:52
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила безпілотники по Україні: ситуація вночі 16 січня
03:26
Держдепартамент США
У Держдепі США пояснили, чому не визнають Росію державою-спонсором тероризму
02:44
Зеленський передав меру Варшави відзнаку "Місто-рятівник"
01:54
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
DeepState заявив, що росіяни окупували Нескучне на Донеччині
01:22
Оновлено
Тель-Авіві, Ізраїль
Ізраїль і ХАМАС домовились про припинення вогню
00:59
Росіяни обстріляли Нікополь з РСЗВ: загинула жінка, є поранений
00:17
Оновлено
ЗСУ
На фронті від початку доби 15 січня зафіксували 118 боєзіткнень: на Покровському напрямку 47 ворожих атак
2025, середа
15 січня
23:50
Володимир Зеленський у Брюсселі
Україна виробила третину зброї від всієї, якою воює, - Зеленський
23:23
декларація
Очільник НАЗК виключає витік даних з їхніх реєстрів
23:02
Володимир Зеленський
Зеленський відповів кандидату у президенти Польщі Навроцькому, який не бачить Україну ні в ЄС, ні в НАТО
22:34
Джон Реткліфф
Війна РФ в Україні підвищує ризик конфлікту США з ядерною країною, - кандидат на посаду очільника ЦРУ Реткліфф
22:08
Денис Прокопенко (Редіс)
Денис Прокопенко: Сьогодні повернули з полону одного важкохворого азовця - в російських застінках ще 849
21:31
Ексклюзив
Курахове
"Під час наступу на Курахове ворог задіяв стратегічні резерви, які планував задіяти вже після взяття міста": речник УДА Братчук
21:22
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Не виключені атаки найближчим часом: удар РФ по українській енергетиці, нові деталі історії із закупівлею мін часів Другої світової. Колонка Сергія Згурця
20:57
У Києві чоловік порізав 17-річного юнака бритвою, бо той гучно слухав музику в автобусі: нападнику оголосили підозру
20:56
Ексклюзив
Війна має перейти у 2026 рік, бо 2025-й може стати програшним для України, - екскомандир взводу батальйону "Айдар" Дикий
20:42
У Відні відкриють виставку росіянок, які отримали європейську стипендію для митців, постраждалих від агресії РФ проти України
20:40
Ексклюзив
"Сакральний світ України": у Києві відкрилася виставка українського скульптора Анатолія Куща
20:26
Анджей Дуда
Дуда попросив Зеленського про участь Польщі у потенційних переговорах з РФ
20:05
Володимир Путін
Путін на переговорах з Трампом вимагатиме розірвати звʼязки України з НАТО та визнати окуповані території російськими - Bloomberg
20:02
OPINION
Гасло "Україна — це Європа!» стає актуальнішим саме для європейців
19:58
На 101-му році життя померла зв’язкова УПА Ангелина Паламар
19:46
ЦПД спростував фейк про відпочинок Зеленської на гірськолижному курорті Санкт-Моріц
19:38
Ексклюзив
військові КНДР
Полонені окупанти розповідають, що військових КНДР готують для боїв на Курщині краще, ніж контрактників з РФ, - офіцер 80-ї ОДШБр Гайдащук
19:29
Марко Рубіо
"Необхідні поступки - і з боку РФ, і з боку України": кандидат у держсекретарі США Рубіо оцінив перспективи завершення війни
19:07
Данило Гетманцев
Гетманцев вніс до Ради законопроєкти про оподаткування посилок з-за кордону
18:44
Лариса Жалінська
В Україні знайшли покарання для веслувальниці та військовослужбовиці Жалінської, яка виїхала до РФ
18:42
Друге засідання робочої групи України та Польщі з історичних питань відбудеться наприкінці січня
18:30
росія, санкції
США запровадили санкції проти структури, яка керує окупованою ЗАЕС, та дочірніх компаній Росатому
18:07
Нарендра Моді
Індія спустила на воду підводний човен, есмінець і фрегат для захисту від присутності Китаю в Індійському океані
18:00
OPINION
Гроші для України або еміграція в Нову Зеландію. Як Рютте вперше розклав Європі, хто такі росіяни?
17:49
соцмережа Х (Твіттер)
Бундесвер зупинив ведення сторінки в соцмережі Маска Х
Більше новин