Огляд

Україна захоплює Курщину ціною втрати Покровська, а також чи долучиться Індія до Формули миру. Акценти світових ЗМІ 23 серпня

23 серпня, 2024 п'ятниця
11:34

У фокусі міжнародних видань – Кремль близький до захоплення стратегічно важливого Покровська, однак Київ посилює свої операції не на сході України, а на Курщині, а також чи зможе Володимир Зеленський переконати прем’єра Індії долучитися до української Формули миру

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 23 серпня.

Чому Україна витрачає стільки ресурсів на захоплення російської землі, а не на захист власної, зокрема, Покровська

Ukraine Russia war live map August 14-21

Фото: Espreso Ukraine Russia war live map August 14-21

 

Чи не всі світові видання написали статті й репортажі про ситуацію у Покровську. Це ключове місто Донбасу російська війська можуть найближчим часом захопити. Тому головне питання в іноземних ЗМІ звучить так: чому українське командування готове надсилати тисячі солдатів та техніки на успіхи в Курській області, але не на утримання Покровська?

У The Economist написали, що Росія "близька до захоплення життєво важливого українського міста Покровськ". Попри те, що Україна атакує Росію, вона програє ще одну ключову битву, відзначають журналісти.  

Місто Покровськ з населенням 59 000 осіб має ключове значення в повномасштабному російському вторгненні. Але лише за останній місяць його майбутнє опинилося під серйозною загрозою. Росія розглядає його захоплення як стратегічну мету, бо це відкриває можливості для наступу на такі великі міста, як Дніпро та Запоріжжя. Велика надія України полягала в тому, що несподіваний наступ на Курщину послабить тиск, однак просування Росії лише прискорилося, пишуть у виданні.

"Покровськ готується до неприємного нового етапу війни. Обласна поліція та місцева адміністрація виїхали. Два супермаркети закрилися, решта, ймовірно, закриються. Місцеві жителі стоять у чергах біля банків і пенсійних відділень, поспішаючи робити справи, поки вони ще можуть їх робити. Усередині міста на великій швидкості мчать автомобілі. 19 серпня влада закликала жителів покинути місто. Багато хто прислухається до порад, забираючи з собою сімейні реліквії, холодильники, ялинки, дивани, крісла, матраци", - пишуть у The Economist

У виданні додаюсь, що відхід України з Авдіївки в лютому та невдала ротація в сусідньому Очеретиному в травні підготували основу для наступу росіян на Покровськ. Зараз Росія перебуває в 10 км від міста. 

"На залізничній станції звук ридання конкурує з писком домашніх тварин, затиснутих у сумки та ящики для подорожі на захід. Досить одного питання, щоб викликати сльози. Юлія Костинова плаче, коли згадує, як російська бомба 11 серпня зруйнувала м'ясопереробний комбінат, де вона працювала. "Постійний стрес, вибухи, двері та вікна, які розриваються ударною хвилею, — каже вона.  - У тебе всередині все стискається. Ви чуєте ракету, чекаєте і запитуєте, чи приземлиться вона біля вас і вашого дому", - описують поточну ситуацію у The Economist.

Українське командування по-різному пояснює наступ росіян. Дехто каже, що снарядів не вистачає, а ворог пускає їх у десять разів більше. Інші вказують на російську тактику — невеликі напади піхоти, плануючі бомби, нові види електронної боротьби. Але основна проблема – нестача живої сили.

"Люди не зі сталі", – каже полковник Павло Федосенко і відзначає, що деякі залишаються на передовій по 30 або й 40 днів поспіль "живучи у лисячих норах за кілька сантиметрів від смерті".

Раптове вторгнення України до Росії викликає змішані почуття у бійців. Боєць 59-ї бригади на південний схід від Покровська, з позивним Дублін, каже, що перші успіхи підняли моральний дух. Але це не тривало. Сподівання, що Росія може відповісти переміщенням військ з Покровська, було витіснене усвідомленням того, що це не так. "Росіяни все зрозуміли і не зловилися на наживку", – скаржиться Дублін.

Тим часом Україна передислокувала підрозділи спецназу до Курська, а Покровський фронт "латає невипробуваними формуваннями", відзначають у виданні.  

"Скільки ще протримаються, захисники Покровська не говорять. Росіянам можуть знадобитися тижні чи місяці, щоб подолати такі віддалені міста, як Мирноград, Селидове та Українськ, які зараз атакуються безпілотниками й артилерією. Просування сповільнилося з 19 серпня, каже Олександр, командир безпілотника 110-ї бригади, який спостерігає за полем бою на екранах. Але росіяни мають звичку накидатися на слабкі місця з нищівним ефектом, попереджає він. Коли Покровськ розчавлять, як Маріуполь, Бахмут і Авдіївку, здається, це лише питання часу. Що буде потім – питання відкрите", - пишуть у The Economist.

Контролю над Покровськом і подальшого просування до адміністративних кордонів Донецької області може вистачити Володимиру Путіну, щоб заявити про політичну перемогу та почати серйозні переговори, а можливо, й ні, вважають у виданні.

"Багато залежатиме від того, чи зможе Україна втримати частину Росії, яку вона зараз займає, як розмінну монету в цих майбутніх переговорах", - додають журналісти.

У Bloomberg також написали, що російська армія й далі наступає на Україну, попри вторгнення на Курськ. Російське військове командування вирішило не передислоковувати значні сили з лінії фронту на східному Донбасі України, щоб допомогти відбити український штурм у районі Курська, повідомила виданню особа, наближена до Кремля.

Президент Росії Володимир Путін у четвер провів телевізійну нараду з міністрами та губернаторами регіонів щодо ситуації в Курській області та сусідніх прикордонних областях - Білгородській і Брянській. Він наказав офіційним особам забезпечити турботу про людей, які були евакуйовані з території, де, за словами губернатора Курської області, було 133 000 осіб, але нічого не сказав про заходи щодо витіснення українських військ з російської території, відзначають у Bloomberg.

Деякі російські сили були відведені з України після вторгнення в Курську область, хоча, за даними вашингтонського Інституту вивчення війни, навряд чи це були війська на передовій.  

"Кремль, можливо, не поспішає відкидати українські сили з регіону і натомість продовжить віддавати перевагу своїм наступальним операціям на сході України", — сказали в Інституті вивчення війни.

За словами незалежного військового аналітика Яна Матвєєва, щоб повернути захоплені Україною райони в Курській області, знадобиться 40-50 тисяч військових.

У цих операціях можуть бути залучені солдати строкової служби, вважає близька до Кремля особа. Хоча російська влада пообіцяла не відправляти призовників воювати в Україну, розміщення їх в Курську не порушить цієї обіцянки.

Для Росії було б "дуже ризикованою ідеєю" покладатися на відносно непідготовлених призовників, вважає керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов: "Загалом вони не придатні для служби".

Про ті ж проблеми України з утриманням Покровська написали також у The New York Times, назвавши статтю: "Росія просувається на схід України, оскільки наступ на Курськ сповільнюється".

"Понад два тижні після несподіваного наступу на заході Росії просування України сповільнилося, її війська досягли лише незначних успіхів навколо території, яку вони вже контролюють. Але більш ніж за 300 км на південний схід набирає обертів інший наступ: Росія просувається до Покровська, опорного пункту на сході Донецької області України. За останні дні московські війська захопили щонайменше три населені пункти та вийшли на околиці міста вздовж залізниці на Покровськ, який є вузлом матеріально-технічного забезпечення української армії в регіоні", - пишуть американські журналісти.

У виданні додають, що російське просування поставило українців у ненадійне становище: вони захищають один критично важливий фронт, намагаючись просунутися на інший, в обох випадках з обмеженою кількістю військ і озброєння. Цього тижня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над посиленням своїх сил на сході з більшою кількістю людей і зброї, щоб протистояти наступу Росії.

Те саме написали й в The Washington Post - що українці "охоче просуваються до Росії, але бояться, що це відбувається коштом сходу". Оскільки російські війська завойовують позиції на сході України, дехто сумнівається, чому Київ витрачає стільки ресурсів на захоплення російської землі, а не на захист власної, відзначають у виданні.

"Оскільки раптове вторгнення України в Росію триває вже третій тиждень і все більше виглядає як тривала операція, звичайні українці починають конфліктувати щодо можливої ​​ціни транскордонного наступу. З одного боку, напад переніс війну на російську територію, перевернувши ситуацію за понад два роки після того, як Росія вторглася в Україну. Але оскільки сили Москви продовжують завойовувати позиції в східній Донецькій області України навколо стратегічного міста Покровськ, дехто сумнівається, чому Київ витрачає стільки ресурсів на захоплення російської землі, а не на захист власної", - пишуть журналісти.

Вони додають, що це дилема, з якою зіткнувся президент Володимир Зеленський, оскільки він і його військове командування направили до Курської операції дорогоцінний особовий склад і озброєння, включаючи деякі українські десантно-штурмові бригади та бойові машини, які були поставлені з Заходу.

Зеленський хоче долучити Індію до Формули миру

Фото: UnSplash

 

Також ЗМІ писали про поїздку прем’єра Індії до України. Зокрема, у CNN відзначили, що прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді прибув у п’ятницю до Києва для переговорів із президентом України Володимиром Зеленським, за якими в Росії уважно спостерігатимуть.

"Візит Моді, перший візит індійського лідера з часів незалежності України, відбувся всього за кілька тижнів після того, як він поїхав до Москви в рамках символічної першої закордонної поїздки під час свого нового терміну у владі, де він провів переговори з Володимиром Путіним, які були розкритиковані Києвом. Нью-Делі неодноразово закликав до припинення вогню та миру в Україні, але утримався від засудження вторгнення Росії, оскільки намагається підтримувати відносини з Москвою – головним постачальником зброї та давнім партнером, що є важливим для збалансування своїх напружених відносин з Китаєм", - пишуть американські журналісти.

Індія також стала економічним рятувальним кругом для Росії, нарощуючи закупівлі її сирої нафти після того, як країни світу запровадили санкції проти Москви, ізолюючи її економічно. Індія випередила Китай як найбільший у світі імпортер російської нафти минулого місяця, повідомляє Reuters з посиланням на дані торгових і промислових джерел.

"Приїзд індійського лідера до Києва — за день до Дня незалежності України — слідує за його дводенною поїздкою до Польщі, де він покращував зв’язки Індії з країною-членом НАТО. Згадуючи конфлікти в Україні та на Близькому Сході під час пресконференції у Варшаві, Моді повторив позицію Індії, що "жодну проблему не можна вирішити на полі бою", - додають у CNN.

Американські журналісти відзначають, що Володимир Зеленський і українські чиновники терміново працюють над розширенням глобальної підтримки своєї формули миру, яка базується на виведенні російських військ з їхньої землі. Протягом усієї війни Україна намагалася переконати країни, які підтримують тісні стосунки з Росією, такі як Індія та Китай, підштовхнути Путіна до мирних умов Києва.

Хоч Індія взяла участь у підтриманому Україною міжнародному мирному саміті у Швейцарії в червні, вона не схвалила комюніке зібрання, заявивши, що вирішення вимагає "щирої та практичної взаємодії між двома сторонами конфлікту".

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.29
    Купівля 42.29
    Продаж 42.97
  • EUR
    Купівля 43.35
    Продаж 44.19
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
08:35
Ексклюзив
У Торецьку більшість багатоквартирної забудови контролює ворог, - начальник МВА Чинчик
08:35
Оновлено
ЗСУ
На фронті за добу сталося 170 боєзіткнень: Сили оборони відбили 70 атак на Покровському напрямку та 24 - на Курщині
08:34
Оновлено
Крилата ракета
Масована ракетна атака РФ: на Львівщині пошкоджена енергетична інфраструктура
08:29
Донецька область, стела
Поблизу лінії фронту на Донеччині залишаються 40 тис. жителів, - ОВА
08:17
Хрещатик
У центрі Києва зайнялася електрична підстанція
08:04
OPINION
Гарантії роз'єднання України: головне з пресконференції Лаврова
07:56
Оновлено
електроенергія, відключення
Через масовану атаку РФ в Україні застосували превентивні обмеження електроенергії
07:43
Ілон Маск
Купівля Twitter Маском: Комісія з цінних паперів і бірж США подала до суду на мільярдера
07:37
втрати окупантів
Армія РФ за добу на фронті втратила 1580 військових та майже 400 одиниць техніки
07:28
на фото: винищувачі НАТО
Польща підняла винищувачі та заявила про готовність до негайного реагування через атаку РФ по Україні
07:24
Христя Фріланд
Христя Фріланд готується балотуватися на очільницю Ліберальної партії Канади, - CBC News
07:03
TikTok і RedNote
На тлі можливої заборони TikTok: китайський додаток RedNote став найпопулярнішим у США
06:32
Даніель Дюбуа
"Ніколи не вірте його словам": Дюбуа про заяву Ф'юрі щодо завершення кар'єри
05:55
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила ударні дрони по Україні у ніч на 15 січня: на Львівщині працювала ППО
05:42
Кая Каллас
Каллас: рішення щодо України не може бути досягнуто без України
05:30
Верфі ЄС попри санкції ремонтують російські арктичні танкери для перевезення газу, - FT
03:57
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль
У Південній Кореї слідчі заарештували президента Юн Сок Йоля
02:54
Куба
Байден скасував декілька обмежень США стосовно Куби
01:26
Франсуа Байру
У Франції ультраліві депутати ініціювали вотум недовіри новому уряду Франсуа Байру
01:02
Дрони атакували спиртзавод у Тамбовській області РФ, поруч є військовий полігон
00:44
"Люди ділилися наболілим": заступник генсека ООН приїхав на Куп'янщину
00:02
Андрій Єрмак
Єрмак: ​​Бразилія може стати ключовим партнером у поверненні дітей, яких депортувала РФ
2025, вiвторок
14 січня
23:39
Піт Хегсет
Війні треба покласти край, але якомога вигідніше для українців, - майбутній очільник Пентагону
23:25
На війні в Україні ліквідовано індійця, який воював в армії РФ
22:58
війна з РФ, ЗСУ
Сумська ОВА спростувала інформацію, що росіяни прорвали держкордон з Курщини
22:42
Вірменія
Вірменія підписала з США договір про стратегічне партнерство
22:27
Володимир Зеленський
Зеленський доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам
22:18
Бред Пітт
Згенерований ШІ Бред Пітт ошукав француженку на €830 тис. задля "лікування раку"
22:11
Ексклюзив
Мобілізація жінок
Нардеп Княжицький розповів, за яких умов в Україні може відбутись зниження мобілізаційного віку
22:01
Ексклюзив
Джо Байден
"Байден робив усе правильно, але невчасно": капітан ЗСУ Луценко
21:59
Мілан, Серія А
"Мілан" вирвав перемогу над "Комо" в Серії А
21:39
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус
Пісторіус заявив, що ще одна зустріч у форматі Рамштайн точно відбудеться
21:16
Принцеса Уельська
Кейт Міддлтон повідомила про ремісію раку
21:10
Олександр Усик
Експромоутер Фʼюрі назвав імʼя наступного суперника Усика
20:37
Молдова
Патрушев заявив, що Молдова може припинити існування через "антиросійську політику". У Кишиневі відреагували
20:30
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія у вогні: Сили оборони України завдали наймасштабнішого удару по російській території. Колонка Сергія Згурця
20:11
Фонд президента і низка установ підписали меморандум щодо популяризації українських студій у світовому академічному середовищі
20:06
Зеленський оприлюднив відео допиту полоненого північнокорейського військового
20:03
Ексклюзив
Міжнародний кримінальний суд
Зустріччю з Путіним Трамп обнулить ордер Міжнародного кримінального суду, він прагне бути таким самим диктатором, - голова ГО "Україна в НАТО" Романюк
20:00
OPINION
Байден попрощався. Що чекає нас у "світі Трампа"?
Більше новин