Україна отримає важливі види озброєння, щоб вражати ворога на лінії зіткнення та за нею: підсумки 18-го "Рамштайну"
На 18-му засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" обговорили важливі види озброєння для України, подальшу військову допомогу, а також довгострокову підтримку нашої країни
Про підсумки зустрічі розповіли представники Міноборони України на брифінгу в Military Media Center, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Начальник управління преси та інформації Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк зауважив, що на порядку денному не йшлося про ймовірне припинення підтримки з боку США. Натомість обговорювали способи в будь-якій ситуації тримати цю підтримку на високому рівні.
"У наступному році Україна отримає багато важливих видів озброєння, зокрема таких, про які ми не будемо говорити, поки їх не отримаємо. Воно потрібно Україні для того, щоб ми вражали ворога як на лінії зіткнення, так і за лінією зіткнення, вражали логістичні вузли", – наголосив Павлюк.
Він додав, що "це була продуктивна зустріч, після якої хочеться сказати: відставити паніку всім тим, хто каже про втрату підтримки". А від партнерів пролунали важливі заяви, які свідчать, що потужна підтримка України триватиме і далі.
Окрім того, партнери Києва, і не лише США, заявили про чіткі наміри збільшувати виробництво зброї та боєприпасів. Кілька держав також говорили про великі пакети фінансової допомоги.
Директор департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міноборони Геннадій Коваленко зауважив, що основною відмінністю сьогоднішньої зустрічі було створення коаліції спроможностей і їх формалізація. А однією з головних тем – довгострокова підтримка України.
"Стосовно довгострокової підтримки – це розвиток спроможностей повітряних сил (мова не лише F-16), який стосується також гелікоптерів і безпілотних платформ. Інший напрямок – G-Bet (Ground based air defense) – наземні системи протиповітряної протиракетної оборони. Третій напрямок – артилерійська коаліція (оголошена Францією і США минулого тижня в Парижі). Крім того, обговорювали питання IT-коаліції, дронової коаліції, коаліції морської безпеки", – розповів Коваленко.
Окрему увагу приділили deep strike weapon – зброї глибокого ураження. За словами Павленка, є цілковите розуміння партнерів, що така зброя потрібна Україні.
Також під час "Рамштайну" обговорили модернізацію систем ППО.
"Україна отримає достатню кількість ракет для наявних систем ППО, партнери працюють над модернізацією західних ракет під наявні радянські пускові системи. Це апгрейд старих систем, який дозволяє робити їх більш ефективними", – уточнив Павлюк.
Окрім того, йшлося про диверсифікацію постачань артилерійських систем, нестачу артснарядів і практичні напрацювання в цьому напрямі. За словами представників Міноборони, союзники чітко розуміють, що боєприпасів бракує не тому, що їх не вистачає на складах, а тому, що їх виробництво не покриває потреби України.
"Мова йде про темпи виробництва станом на зараз порівняно із запитом, який є. Окрему увагу приділяли питанню нарощування виробництва. Йде робота і стосовно нарощування виробництва, і щодо співвиробництва", – додав Ілларіон Павлюк.
Ще одна тема, яку обговорили на засіданні, – долучення українських військових до мобільних тренувальних команд НАТО.
"У НАТО є mobile training teams – мобільні тренувальні команди, які складаються з експертів у певних питаннях. Україна пропонує для цих груп наших експертів, військових. Ми створюємо j-tech, joint analysis lessons learn center в Польщі. Це буде на системному підґрунті центр з вивчення досвіду російської агресії проти України", – пояснив Геннадій Коваленко.
Міністр оборони США Ллойд Остін закликав учасників зустрічі надавати Україні ще більше допомоги
Про це Остін заявив на відкритті онлайн-засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн".
"Будьмо чесні: наша підтримка України в боротьбі з тиранією зробить усі наші країни безпечнішими. Якщо ми втратимо самовладання, якщо ми здригнемося, якщо ми провалимо стримування, інші стануть агресорами. Ми лише викличемо ще більше кровопролиття і ще більше хаосу. Отже, суверенна й безпечна Україна має вирішальне значення для глобальної безпеки. Ми не повинні вагатися в нашій підтримці України", - сказав Остін.
Очільник Пентагону також закликав групу "копати глибше", аби надати Україні більше систем ППО. За його словами, бій, який веде Україна, "важливий для всіх наших країн".
"Російська армія продовжує знову зазнавати значних жертв, а Україна повернула понад половину суверенної території, захопленої Росією з часу неспровокованого вторгнення", - зауважив він.
Водночас Остін констатував відсутність доказів "неправильного використання або незаконного перенаправлення американського обладнання, наданого Україні".
Глава міноборони США також нагадав учасникам "Рамштайну" про нещодавній пакет допомоги США на суму $250 млн. Він містив 155-мм й 105-мм артилерійські боєприпаси та медичне обладнання.
Що відомо про засідання у форматі "Рамштайн"
"Рамштайн" - це серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбулися з метою синхронізації та прискорення надання військової зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни. До групи входять представники понад 50 країн світу.
Від початку повномасштабного вторгнення відбулося вже 17 засідань. Перша зустріч відбулась у квітні 2022 року на авіабазі ВПС США "Рамштайн" у Німеччині.
Попереднє засідання "Рамштайну" відбулося 22 листопада 2023 року у віртуальному форматі.
- Актуальне
- Важливе