Україна та Хорватія підписали угоду про співпрацю в оборонній промисловості та розмінуванні
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович підписали угоду про довгострокове співробітництво й підтримку між країнами
Про це повідомила пресслужба президента України.
Підписання угоди відбулося 9 жовтня у Дубровнику.
Документ закріплює обовʼязок Хорватії підтримувати Україну до перемоги у війні. Серед іншого йдеться про співпрацю між ОПК, визначення перспектив спільного оборонного виробництва та локалізацію проєктів в Україні. Країни також вивчатимуть можливості зміцнення взаємодії у сфері цифрової стійкості й кібербезпеки та обмінюватимуться розвідувальними даними.
"Окремий блок стосується підтримки в гуманітарному розмінуванні. На цей напрям Хорватія вже виділила понад 10 млн євро та продовжить надавати обладнання й ділитися знаннями", - поінформували у пресслужбі президента.
"Ідеться також про сфери протимінної діяльності, догляд за ветеранами та судове переслідування за тяжкі злочини, адже Хорватія має свій досвід, пов’язаний із війною", - додали там.
Окрім того, в документі прописано пункти, що стосуються допомоги в гуманітарній, енергетичній, правовій і науковій сферах.
Також Хорватія сприятиме притягненню РФ до відповідальності, відшкодуванню збитків, завданих агресією, і чинитиме санкційний тиск.
"Хорватія підтримує Україну на шляху до ЄС і НАТО та зобов’язується й надалі докладати зусилля для реалізації Формули миру", - резюмували в пресслужбі президента.
Уранці президент України повідомив у Telegram, що прибув до Хорватії для участі в третьому саміті "Україна - Південно-Східна Європа"
"Прибув до Хорватії для зустрічі з прем'єр-міністром Андреєм Пленковичем, представниками інших країн регіону та участі у вже третьому саміті "Україна - Південно-Східна Європа", - писав Зеленський.
На саміті у форматі "Україна плюс 12 країн" будуть обговорювати міжнародні зусилля заради наближення миру та реалізації Формули миру, спільне реагування на безпекові виклики, а також взаємодію на шляху до Євросоюзу й НАТО.
- Минулий саміт "Україна - Південно-Східна Європа" відбувся цьогоріч 28 лютого в Албанії. На ньому учасники підписали спільну декларацію.
- Актуальне
- Важливе