"Святі люди воюють, щоб гниди жили…": як тренд військових у Twitter "рве" мережі
Вже кілька днів соцмережі "розриває" хвиля постів, яка почалася з твіту військової медикині Марії Назарової із псевдонімом "Жаба польова". Військові публікують світлини до війни разом із фото під час служби, доповнюючи колажі іронічними підписами. Тренд щодня підтримують все більше захисників та захисниць, щоб об'єднатися й допомогти ЗСУ. Хвиля дописів розширилася і на Facebook
Опублікований 19 травня твіт "Жаби польової" "Ця свята людина єб**ить, щоб ця гнида вела своє розгульне життя" назбирав 3,4 млн переглядів за 5 днів, до участі активно долучаються десятки воїнів.
Спершу тренд розгорівся у Twitter, а згодом перекочував у Facebook. Сама Назарова зауважила, що насправді дуже багато військових долучаються і це круто – бачити, які всі різні та класні. Одна і та ж людина у двох різних іпостасях показує, що усі, хто зараз на передовій воює з російськими загарбниками, до початку повномасштабного вторгнення були звичайними людьми, як тисячі інших українців. Зараз вони відрізняються тільки тим, що взяли до рук зброю і стали до лав ЗСУ, або ж рятують життя воїнів, змінивши комфортні теплі кабінети на польові госпіталі, чи ж просто допомагають усім, чим можна, аби забезпечити воїнів.
Щоправда, не всі українці відразу зрозуміли суть тренду. Деякі люди почали писати, що така тема розділяє українців. Насправді ж "Жаба" опублікувала твіт, щоб показати: захисники, які зараз боронять Україну від загарбників – такі ж самі цивільні, і до війни у них було звичайне життя. Марія Назарова закликала більше військових долучатися, адже Збройним силам України потрібне поповнення.
"Чомусь багато людей вбачають в ньому "розділення" (здебільшого ті, хто навіть не придивився, що на фото одна й та сама людина) або навпаки – вважають, що це військові дають індульгенцію тим, хто хоче жити життя.
Що ж, кожен зрозуміє як захоче, найближче ж до правди те, що ніхто з нас не "народжений для війни", і у всіх військових було життя до війни, яке вони тимчасово поміняли на честь захищати Україну. І так, я хотіла б, щоб більше людей ставали на цей шлях, щоб потім усі жили собі своє розгульне життя", – прокоментувала реакції українців Марія Назарова.
У коментарях під дописом люди зазначають, що це справді крутий тренд, який об'єднує українців. Це іронічна, навіть самоіронічна масова спонтанна акція, хоча користувачі визнають, що багато хто не відразу зрозумів його суть.
З-поміж десятків опублікованих фото, де захисники та захисниці протиставляють нинішнє життя тому, що робили до повномасштабного вторгнення 24 лютого, бачимо, що хтось працював в кафе, хтось на підприємстві, дехто взагалі був за кордоном, а ще хтось любив різні вилазки в люди чи просто гуляти з собакою. Але війна змінила пріоритети та звичну діяльність.
Серед дописувачів на тему цього тренду також немало відомих людей: політиків, акторів, музикантів, ведучих, громадських діячів, які захищають країну від російського окупанта та іронічно показують, яким було їхнє життя до того, як до нас прийшла Росія з війною.
Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян, депутат Київради Олександр Погребиський, звільнений нещодавно з полону росіян Максим Колесніков, який запам'ятався тим, що радів яблуку як дитина, актор Павло Довгань-Левицький, ведучий Сергій Величанський, вокаліст гурту "Громадянин Топінамбур" Роман Забуга, музикант гурту "Кораллі" Михайло Адамчак, співзасновник "Демсокири" Віктор Трегубов, громадський діяч Борислав Береза та інші.
Є навіть смішні пости та твіти, як от про президента Володимира Зеленського. Також саркастичну реакцію викликав пост депутатки від "Слуги Народу" Мар'яни Безуглої.
Зазначимо, ініціаторка флешмобу Марія Назарова – бойова медикиня, інструкторка з тактичної медицини. Вона організовувала пункти медичної допомоги на Майдані під час Революції гідності. Одразу після взялася за опанування військової медицини. Назарова є співавторкою офіційної програми Генштабу ЗСУ з підготовки бойових медиків. У мирний час цей курс тривав 640 годин. А з 2022-го навчання бойових медиків прискорилося. Також вона є співзасновницею РеаніМетро – ініціативи, завдяки якій на станціях київського метрополітену з’явилися дефібрилятори. Марія Назарова стала однією з 50 лідерок України за версією журналу Forbes.
- Актуальне
- Важливе