У Польщі – черга з 40 тисяч українських біженців, які хочуть отримати ноутбук у подарунок
Для українців-утікачів від війни в Польщі благодійникам вдалося зібрати 1215 переносних персональних комп'ютерів. Утім охочих було стільки, що організатори акції припинили прийом заявок
Про це Еспресо.TV розповіла ініціаторка та координаторка акції #НоутбукиДляУкраїни Пауліна Понєвська.
У середу, 4 травня, організатори роздадуть у Кракові перші 1215 переносних персональних комп'ютерів, які зібрали для біженців з України польські та нідерландська фірма.
Наявність власного ноутбука спрощує перегляд пропозицій про роботу, відправку резюме, початок віддаленої роботи або продовження поточної. Крім того, полегшує контакт із близькими, які залишилися в Україні або, рятуючись від війни, опинилися в інших містах чи навіть країнах
Як виникла така ідея: допомогти втікачам від війни в Україні не грішми, одягом чи медикаментами, а саме ноутбуками?
Акція "#НоутбукиДляУкраїни" – це ініціатива колективу PushPushGo (платформи для відправки автоматичних Web Push-повідомлень. – ред.). Ми не могли залишатися осторонь того, що відбувається на нашому східному кордоні. Тим паче, що в нашій компанії вже багато років працює українка Ольга з Корсунь-Шевченківського, а один зі співзасновників PushPushGo Ярек також є вихідцем з України. Ми відчували, що повинні зробити щось разом. Ось так і організували цей збір. Графічна дизайнерка Ксенія з Білорусі створила красиву графіку, розробниця Домініка – сайт, копірайтерка Ола написала для нього тексти, а бухгалтерка Аґнєшка сконтактувала нас із Hearty Foundation. Наша фірма дала нам "зелене світло" і, як бачите, ми всі активно включилися у роботу (всміхається).
Портативний комп'ютер для біженця дехто може розцінити як предмет розкоші.
Ні, це необхідна у повсякденному житті річ. Наявність власного ноутбука спрощує перегляд пропозицій про роботу, відправку резюме, початок віддаленої роботи або продовження поточної. Крім того, полегшує зв'язок з різними державними інституціями, заповнення формулярів на отримання різної допомоги або просто контакт із близькими, які залишилися в Україні або, рятуючись від війни, опинилися в інших містах чи навіть країнах.
Крім того, не забуваймо, що триває навчальний рік. Маючи у своєму розпорядженні ноутбук, українські діти і молодь можуть навчатися дистанційно. 14 березня Міністерство освіти і науки України разом із Google Ukraine запустило освітню онлайн-платформу для школярів, евакуйованих з регіонів, де тривають активні бої, і тих, які мають обмежений доступ до офлайн-навчання.
На жаль, ми змушені були припинити прийом заявок. Надійшло 40 тисяч, а ми зібрали лише 1215 переносних комп'ютерів. Кількість ноутбуків, які є в нашому розпорядженні, не у стані задовольнити попит
Організатори віддають комусь перевагу? Наприклад, ноутбук треба дати мамі, яка приїхала до Польщі з трьома дітьми шкільного віку. Чи видача лептопів відбувається у порядку живої черги?
У порядку надсилання заявок. Хто перший заявив про таку потребу, той перший і отримає. Також організації можуть надсилати нам рекомендації щодо своїх підопічних. Тоді ми знаємо, що комп'ютери отримують багатодітні сім'ї і так ми допомагаємо не одній, а відразу кільком людям. Тим не менше, всі вони повинні заповнити заявку.
Хто може зголоситися та як це зробити?У рамках акції ми проводили збір і передачу ноутбуків та іншої комп'ютерної техніки громадянам України, які перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого 2022 року, що посвідчується штампом у паспорті, а в разі його відсутності – довідкою про перетин кордону, що видана прикордонною службою. На сайті laptopydlaukrainy.pl є реєстраційна форма українською мовою, заповнивши яку, люди повідомляли про свою потребу.
На жаль, ми змушені були припинити прийом заявок. Надійшло 40 тисяч, а ми зібрали лише 1215 переносних комп'ютерів. Кількість ноутбуків, які є в нашому розпорядженні, не у стані задовольнити попит, але продовжуємо контактувати з компаніями, які готові надати нам нове обладнання. Вже отримали ноутбуки від компаній Shell Polska, Powered By Meaning з Нідерландів, PushPushGo, BpluB, Hitachi Energy і MythicOwl. Сподіваємося отримати більше і допомогти більшій кількості наших гостей з України.
Розмовляла Наталія Гелий
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе