У США вперше за 20 років зареєстрували нові ліки від хвороби Альцгеймера
Розробники з Biogen заявляють що новий препарат впливає на причину хвороби, а не на її наслідки: руйнує амілоїд - білок, що формує в мозку людини згустки, які шкодять клітинам і викликають проблеми з пам'яттю, мисленням і спілкуванням
Про це пише українська служба ВВС.
Препарат, розроблений компанією Biogen, надійде в продаж під комерційною назвою Aduhelm.
Ліки чинять вплив на глибинні причини, а не на симптоми хвороби Альцгеймера, найпоширенішого виду деменції в літніх людей. Діюча речовина препарату - адуканумаб - руйнує амілоїд - білок, що формує в мозку людини згустки, які шкодять клітинам і викликають проблеми з пам'яттю, мисленням і спілкуванням.
На разі у світі на хворобу Альцгеймера страждає понад 30 млн людей, більшості з яких - за 65 років.
Адуканумаб підходить пацієнтам, молодшим за 80 років і з початковою стадією хвороби.
Упродовж останніх 10 років розглядалися понад 100 різноманітних засобів лікування хвороби Альцгеймера, але жоден із них себе не виправдав.
У березні 2019 року міжнародні випробування адуманукабу за участю 3 тис. людей були перервані на завершальній стадії, коли з'ясувалося, що препарат, який отримують у вигляді щомісячної ін'єкції, не дає позитивного результату у порівнянні з плацебо.
Втім, наприкінці того ж року американський виробник Biogen проаналізував великий обсяг даних і встановив, що адуканумаб суттєво сповільнює послаблення когнітивних здібностей, якщо застосовується в більш високих дозах.
- Актуальне
- Важливе