У Столтенберга припустили можливість передачі Україною Росії територій в обмін на членство в НАТО. В МЗС відреагували
Начальник канцелярії генсека НАТО Стіан Єнсен припустив імовірність територіальних поступок України на користь Росії в обмін на членство в Альянсі. В МЗС відреагували
Про це він сказав під час панельних дебатів у Арендалі 15 серпня, передає VG.
"Я вважаю, що рішенням для України може бути відмова від території та отримання натомість членства в НАТО", - заявив Єнсен.
Водночас він сказав, що Україна має вирішувати як час, так і умови будь-яких переговорів із Росією.
Відповідаючи на запитання VG, чи вважає НАТО, що Україна повинна поступитися землями для досягнення миру з Росією та майбутнього членства в Альянсі, Єнсен зазначив, що дискусія про можливий статус після війни вже триває.
"Я не кажу, що так має бути. Але це може бути можливим рішенням", - сказав начальник канцелярії Столтенберга.
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у Facebook заявив, що Україна вважає неприйнятними розмови про можливе прийняття її в НАТО в обмін на відмову від частини територій на користь РФ.
"Розмови про вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними. Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують. Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку Росії. Натомість в інтересах євроатлантичної безпеки обговорювати шляхи пришвидшення перемоги України та набуття нею повноправного членства в НАТО", - зазначив представник МЗС.
Ніколенко додав, що українські дипломати налаштовані на подальше плідне співробітництво із Секретаріатом НАТО задля досягнення цих цілей.
Що відомо про вступ України до НАТО
11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів країн НАТО. Засідання пройшли на рівні лідерів країн та урядів. У зустрічах взяли участь лідери 31 країни НАТО включно з президентом США Джо Байденом, додатково були запрошені делегації Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Австралії, України та Швеції. Загалом до Вільнюса прибули понад 2400 членів з 48 іноземних делегацій, у тому числі до 40 очільників держав і до 150 інших високопоставлених урядовців. Також у саміті взяв участь український президент Володимир Зеленський.
11 липня саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень щодо України: скасовується етап Плану дій щодо членства, а запрошення до Альянсу країна отримає після виконання вимог для вступу і за умови згоди всіх союзників.
Володимир Зеленський обурився наявністю "умов" для отримання Україною запрошення до НАТО та заявив, що це схоже на "неготовність запросити нашу країну до Альянсу".
23 липня міністр оборони Резніков висловив думку, що влітку 2024 року Україну зможуть прийняти до НАТО. При цьому країни НАТО неодноразово говорили про те, що вступ України до Альянсу неможливий до завершення війни з РФ.
- Актуальне
- Важливе