Усі вакцини від COVID-19 менш ефективні проти британського та південноафриканського штамів коронавірусу, – Комісаренко
Ефективність усіх відомих вакцин від коронавірусу COVID-19 менша у боротьбі проти британського та південноафриканського штамів, які поширюються Україною
Про це повідомив академік НАН України (патофізіологія, імунологія), доктор біологічних наук (молекулярна біологія) Сергій Комісаренко у програмі “Коментар з Анжелікою Сизоненко” на Еспресо.TV.
“У нас зараз найбільше поширений британський штам COVID-19. Але, як зараз відомо, є декілька випадків поширення й південноафриканського штаму, який більш небезпечний, у порівнянні з британським”, - розповів Комісаренко.
Імунолог пояснив, що вірус SARS-CoV-2 мутує рідко і його мутації не зачіпають S-протеїн, шипоподібний протеїн – головну діючу речовину вірусу у взаємодії з клітинами господаря. Проте через велику кількість хворих виникли мутації у структурі S-протеїну, через що і виникли британський, південноафриканський та бразильський штами.
“Ці протеїни змінені у своїй структурі. Це означає, що їх гірше розпізнає вакцина – імунна відповідь проти вакцини у пацієнта гірше. Вакцина проти цих штамів менш ефективна, але ефективність, все таки, є. цей вірус більш контагіозний – заражає більшу кількість людей. І перебіг захворювання більш агресивний”, – зауважив академік..
- Нагадаємо, у Німеччині комісія з питань вакцинування рекомендувала людям до 60 років утриматися від другого щеплення вакциною AstraZeneca.
- Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що щеплення українців вакциною CoronaVac від китайського виробника Sinovac може початися 10 квітня.
- Актуальне
- Важливе