В поліції заговорили про прив'язку поштових переказів до паспортних даних. Кажуть - для боротьби з наркотиками
Поліція хоче заборонити пересилку товарів поштою лише з прив'язкою до телефонного номера: там вважають, що це допоможе їм боротися з наркотрафіком
Про це заявив перший заступник начальника Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіціі Сергій Преутеса в інтерв'ю "Цензор.нет".
Преутеса стверджує, що для поширення наркотиків часто використовуються поштові відправлення. За його словами, відправники і одержувачі називають вигадані прізвища та постійно змінюють картки мобільних операторів, щоб їх не можна було вирахувати.
"Відправляли з різних поштових відділень. Причому люди одні й ті ж, а прізвища та номери телефонів різні", - зазначив Преутеса.
Поліцейський стверджує, що наркотики ховають у посилках, фасуючи герметично у плівку, а потім в дитячі іграшки, упаковки з кавою або банки зі спортивним харчуванням.
"Зараз система побудована так, що люди можуть отримувати поштове відправлення, навіть не показуючи документів. На вигадане прізвище. Достатньо лише номеру телефону. Ми зараз працюємо над пропозиціями, щоб люди, які відправляють і отримують посилки, вказували свої паспортні дані. Також пропонуємо прив'язати номери телефонів до конкретного поштового відправлення, як це відбувається, наприклад, коли ви переводите гроші на картку банку. Тобто, щоб людина, вводячи певний код, чітко фіксувала номер телефону в системі", - пояснив посадовець.
"Це дозволить правоохоронцям відстежувати розповсюджувачів наркотиків, якщо вони і надалі будуть використовувати поштовий канал. Зараз відсутність контролю в поштових відділеннях ускладнює нам роботу і полегшує її торговцям наркотиками ", - заявляє чиновник.
- Актуальне
- Важливе