G7 на саміті у Японії підтвердила військову та фінансову підтримку України
Велика сімка (G7) на саміті у японській Хіросімі підтвердила зобов'язання надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні
Про це повідомляє Еспресо.TV.
DW повідомило, що на саміті ухвалено спільну заяву щодо України.
"Підтверджуємо наше зобов'язання надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні стільки, скільки потрібно", - сказано в документі.
Велика сімка також заявила, що протистоятиме незаконній, невиправданій та неспровокованій агресивній війні Росії.
Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виклала відео у Twitter з Хіросими.
"Те, що сталося в Хіросімі, продовжує хвилювати людство. Тут ми згадуємо про жахливу ціну війни. І нам нагадують про наш обов’язок зберігати мир", - написала вона.
В ефірі телемарафону секретар РНБО Олексій Данілов підтвердив, що президент України Володимир Зеленський особисто приїде.
"Хто б сумнівався, що наш президент там (на саміті G7 в Хіросімі - ред.) не буде присутній. Ми були впевнені, що наш президент там, де потрібно країні, в будь-якій точці світу обов'язково буде знаходитися для того, щоб вирішувати питання стійкості нашої країни", - сказав він.Данілов додав, що на саміті будуть прийматися дуже важливі речі, і тому саме фізична присутність нашого президента абсолютно важлива для відстоювання інтересів України.
"Це допомогає пояснювати, надавати чіткі пропозиції і аргументацію подій, що відбуваються на території нашої країни. Коли людина перебуває десь там далеко за океаном - не завжди є розуміння та відчуття, що відбувається тут. Саме фізична присутність президента є вкрай важливою на таких заходах", - підсумував секретар РНБО.
Згодом пресслужба РНБО повідомила, що Зеленський візьме участь у зустрічі лідерів G7 в Японії в онлайн-режимі.
Видання Kyodo повідомило, що на початку саміту лідери Великої Сімки вперше разом відвідали музей, де зберігаються свідчення наслідків вибуху атомної бомби, яку військові США скинули на це місто в 1945 році
Після відвідин музею лідери пройшли до кенотафа жертвам атомного бомбардування у парку та поклали квіти. До цього ще не було випадків, щоб усі лідери G7 разом відвідували музей.
Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, який головує на зустрічі обрав ядерне роззброєння ключовим пунктом порядку денного саміту на тлі ядерного шантажу РФ у війні в Україні та нарощування ядерних сил з боку Китаю.
Він підкреслив необхідність того, щоб лідери уважно придивилися до "реальності" використання атомної бомби.
Байден є другим чинним президентом США, який побував у Хіросімі. Першим, хто зробив це, був Барак Обама, який відвідав місто у 2016 році, але такі візити залишаються делікатними, бо в США багато хто вважає скинуті на Японію дві атомні бомби необхідністю, яка повинна була статися, щоб завершити Другу світову війну.
Президент Франції Емманюель Макрон, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо здійснили перші в історії візити до Хіросіми чинних лідерів своїх країн.
Японія залишається єдиною країною у світі, яка зазнала атомного бомбардування. Але, прагнучи позбавити світ від ядерної зброї, ця азійська країна, оточена непередбачуваними Китаєм, Росією та Північною Кореєю, для захисту покладається на ядерну парасольку США.
Колекція музею Хіросіми зберігає близько 100 000 реліквій, фотографій та інших предметів, включаючи обгорілий і пошарпаний одяг, обвуглені коробки для обіду та людське волосся, яке випало через радіаційне опромінення.
- Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосить на саміті G7 у Японії про заборону на ввезення російських алмазів до країни.
- Актуальне
- Важливе