Огляд

Ймовірність повернення Трампа спонукала українців нарощувати власне виробництво зброї, а у Куп'янську евакуюють мешканців. Акценти світових ЗМІ 22 серпня

Андріана Стахів
22 серпня, 2023 вiвторок
12:17

У фокус міжнародних видань тема нарощування українцями власного виробництва зброї, начебто, причиною цього стала загроза повернення Трампа, тим часом у Куп'янську евакуюють мешканців через нові загрози

На таких темах акцентують міжнародні видання станом на ранок 22 серпня.

Через загрозу повернення Трампа українці нарощують власне виробництво зброї

Таку думку у своєму матеріалі сформувало Politico, розповідаючи про те, що український приватний бізнес та волонтери відіграють дедалі більшу роль у швидкому забезпеченні військ необхідною зброєю.

Передовсім йдеться про українські безпілотники, зокрема й дрони-камікадзе "Бобер", які, ймовірно, завдають ударів по Москві. Тут видання згадує Сергія Притулу. "Ми не впевнені, що ми до цього причетні", – каже той з милою, але загадковою усмішкою, коли його запитують про цю таємничу нову зброю, пише Politico. І починає розповідь про фонд Притули.

"Ззовні його фонд виглядає як звичайна п'ятиповерхівка на тихій київській бічній вулиці. Всередині – це хаотичний людський вулик волонтерів, які готують пакунки та відправляють передачі солдатам на фронт", – розповідає медіа і підкреслює: – Велика кількість молодих, енергійних волонтерів у штабі Притули уособлюють важливий вимір війни: українці дедалі частіше беруть справу у свої руки, коли йдеться про постачання зброї".

На думку Politico, в Україні зараз відбувається вибух приватного підприємництва, яке постачає зброю на фронт і нарощує внутрішнє виробництво в найнебезпечніших умовах. Оскільки виробники зброї є головними мішенями для російських крилатих ракет, заводи розподіляють своє виробництво між численними секретними об'єктами.

"Відчуття того, що українці повинні взяти ініціативу у свої руки, як шляхом пошуку на світовому ринку озброєнь високотехнологічних приладів, так і шляхом виробництва власної важкої бронетехніки та снарядів, лише посилюється загрозою повернення в Білий дім Дональда Трампа, який стверджує, що Америка не повинна "надсилати дуже багато" в Україну", – підкреслює видання.

Попри це, наголошують у ЗМІ, не йдеться про те, що Україна зможе боротися самотужки, хоча б із погляду можливого рівня витрат на оборону, який у Росії майже в 4 рази більший, аніж в Україні планом на 2024 рік. Тому підтримка й іноземна допомога у будь-якому випадку необхідні українській боротьбі.

"Але це не привід сидіти склавши руки. Майже вся країна мобілізувалася на національну оборону, і є багато способів, у які приватні постачальники-підприємці зараз виявляються спритнішими, ніж державні гіганти та бюрократи, у забезпеченні солдатів тим, що їм потрібно", – констатує Politico.

Видання акцентує на ключовій ролі волонтерів у закупці не лише необхідної готової техніки, але й конкретно комплектуючих до тих самих дронів:

"Китай є ключовою частиною головоломки, оскільки міноборони України не може купувати цивільні дрони китайського виробництва напряму. Компанія DJI, що базується в Шеньчжені, більше не продає свої дрони ні в Росію, ні в Україну, тому ключовий трюк полягає в тому, щоб швидко купувати їхню продукцію в третіх країнах або купувати деталі та компоненти за кордоном, які можуть бути зібрані українськими технічними фахівцями".

Роль виробників безпілотників, що змінює правила гри, також робить їх мішенню для Росії. Із початком повномасштабного вторгнення українські оборонні підприємства стали першочерговими цілями для російських ракет. Багато з них були розбомблені. Але іншим вдалося переїхати на захід України і розгорнути виробництво.

"Щоб вижити в наш час, потрібно бути креативним. Через два місяці після початку вторгнення ми відновили свою роботу, – розповів виданню генеральний директор "Української бронетехніки" Владислав Бельбас. – Нещодавно ми відновили виробництво, попри те, що втратили важливого постачальника комплектуючих. Він зараз перебуває на території, підконтрольній Росії".

Також міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин підкреслив, що обсяги виробництва стрімко зростають, але без значної іноземної підтримки неможливо зрівнятися з Росією. Разом із тим у приватних розмовах українські чиновники визнають, що міноборони не справляється із забезпеченням армії, а деякі українські депутати відкрито критикують міністра Олексія Резнікова за його діяльність у сфері закупівель. Натомість на думку Сергія Притули, важко судити міністерство оборони під час війни.

"Вони досить успішні, коли йдеться про акумулювання допомоги на міжнародній арені, але мають певні проблеми всередині країни. Я думаю, що міністерство оборони робить те, що може з точки зору своєї відповідальності. Але з такою війною цього ніколи не буває достатньо", – каже він.   

Безпілотник "Валькірія"

У Куп'янську евакуюють мешканців через нові загрози

Україна евакуює цивільне населення Куп'янська, оскільки Росія намагається повернути звільнене місто, пише The Washington Post.

"Упродовж кількох тижнів Росія посилювала свої атаки на Куп'янськ, намагаючись повернути місто, яке вона втратила минулого року, коли українські війська відновили контроль після більш ніж піврічної російської окупації, – говорять у WP. – В той час, як Київ зосередив свій останній контрнаступ переважно на півдні країни, Москва намагається закріпитися в інших місцях".

Російські війська обстрілюють місця дислокації українців і завдають ударів по цивільній інфраструктурі артилерією, мінометами і авіабомбами, а українські воїни окопуються на позиціях у лісах і на узбіччях доріг та завдають ударів у відповідь. 

"На кону – контроль над стратегічним маршрутом військового постачання та залізничним вузлом", – підкреслює видання.

Внаслідок майже безперервних обстрілів щотижня гине від 5 до 10 цивільних у місті та околицях. Хоча місцеві чиновники неохоче визнають загрозу другої російської окупації, пише WP, вони кажуть, що більше не можуть гарантувати безпеку людей, які вирішили залишитися.

Проте переконати мешканців переїхати виявляється непросто. За словами мера, за кілька днів після наказу близько 2 тисяч людей підписали заяви про те, що вони не хочуть виїжджати і не покладатимуть на місцеву владу відповідальність за те, що станеться далі. За даними міського голови, у самому Куп'янську залишилося лише близько 6 тисяч осіб, а в околицях – 11 800.

Тим часом тих, хто погодився виїжджати, евакуюють волонтерські групи. WP ділиться історіями людей, які змушені покидати рідні домівки та землю: 

"60-річна Тетяна Скриннікова стояла на вулиці і плакала. Вона планувала покинути свій давній дім минулого четверга, але залишилася ще на день, щоб зібрати картоплю з городу. Одразу після того, як вона закінчила свою роботу, російський удар влучив у сусідній будинок, вбивши її подругу дитинства".

Наступного ранку жінка спакувала все, що могло поміститися в машину волонтерів, зокрема і дві ікони, які вона завжди возить із собою, і поїхала до невеликого, безпечнішого містечка, розташованого за дві години їзди від Куп'янська.

Містянам постійно наголошують на необідності виїзду, проте багато із них відкладають свої від'їзди так довго, як це тільки можливо. А попри велику небезпеку, ті, хто вирішив залишитися, виглядають непохитними.

"На імпровізованому ринку в центрі міста продавці пропонують широкий асортимент товарів: одяг, сонцезахисні окуляри, кавуни, свіже молоко. Вдалині гримить артилерія, але торгівля не припиняється", – описує життя тут WP.

Разом із тим, для тих, хто залишився, життя стає дедалі важчим. Цього місяця від удару постраждав центр переливання крові. Інший удар припав на міст, яким цивільні та евакуаційні команди перетинали Куп'янськ. Цей обстріл, ймовірно, ускладнить майбутні зусилля з вивезення цивільного населення та доставки військових вантажів.

За добу ворог обстріляв прикордоння Харківського, Куп'янського, Чугуївського та Богодухівського районів

Читайте також:
Київ
-2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 36.74
    Купівля 36.74
    Продаж 37.37
  • EUR
    Купівля 39.64
    Продаж 40.59
  • Актуальне
  • Важливе
2023, субота
9 грудня
13:08
Ізраїль побудував "маленьку Газу"
Ізраїль посилює бойові дії в Газі після того, як США наклали вето на припинення вогню
13:06
вимкнення електроенергії
В енергосистемі України є незначний дефіцит електроенергії: ситуація в енергосистемі станом на 9 грудня
13:02
корупція
Дослідження НАЗК показало, що 60 % українців не готові вдаватись до корупції в жодній ситуації
13:00
Ексклюзив
обстріл
Генерал Романенко розповів про зміну тактики РФ під час повітряних атак на Україну
12:48
Авдіївка
Промзона Авдіївки може стати сірою, зима впливає на оборону, - офіцер "Легіону Свободи" Морозов
12:43
зима у львові
Мокрий сніг, туман і хмарність: прогноз погоди на 10 грудня від синоптика Наталки Діденко
12:36
верховна рада
Верховна Рада прийняла законопроєкт щодо криміналізації контрабанди
12:32
OPINION
Микола Княжицький
Блокування кордону – операція проти України та нової польської влади
12:26
ЗСУ
Росіяни не зменшують активність піхоти на фронті, минулої доби скинули понад 40 авіабомб на Донеччину, - Тарнавський
12:19
Свята Анна
9 грудня: яке відзначаємо свято, його заборони і прикмети
12:05
Верховна Рада
Рада підтримала законопроєкт про удосконалення процедур суддівської кар’єри
12:00
OPINION
Борислав Береза
США дадуть гроші. Але невідомо коли
12:00
Херсон
Ввечері окупанти обстріляли Херсон: поранили жінку, пошкодили житлові будинки та інфраструктуру
11:58
Ярослав Юрчишин
Верховна Рада призначила Ярослава Юрчишина головою Комітету з питань свободи слова
11:51
Оновлено
безпілотник, дрон
Російська армія вдарила по Бериславу: 1 загиблий, ще одна людина поранена
11:30
Україна ЄС
Парламент закликає євроінституції підтримати відкриття переговорів щодо членства України в ЄС
11:21
Оновлено
Автодорога
Закриття станцій метро у Києві: МВС пояснило, як буде організовано рух транспорту на найбільш завантажених ділянках доріг
10:56
Генеральний прокурор України Андрій Костін
Україна розслідує понад 3 тис. воєнних злочинів проти дітей, - генпрокурор
10:11
Маріуполь
Росіяни масово розширюють оборонні споруди біля окупованого Маріуполя, - Андрющенко
10:06
OPINION
Петро Олещук
Європейська віра в ЗСУ та Україну зіграла злий жарт вже з самою Україною
09:58
Раян О'Ніл
У 82 роки помер голлівудський актор Раян О'Ніл
09:40
Disney
Через нерівність в оплаті праці: 9 тис. жінок подали позов до суду проти компанії Disney
09:38
Бустерна доза
МОЗ: В Україні зараз достатньо вакцин від COVID-19
09:35
Ексклюзив
Турнікети на війні можуть врятувати життя
В Україні у кожного п'ятого військового з ампутованими кінцівками був посттурнікетний синдром, - волонтерка Корчинська
09:07
санкції США
Іранські офіцери, чиновники Китаю, лідери ІДІЛ у Конго: США запровадили санкції проти громадян у 13 країнах за порушення прав людини
09:00
Огляд
Ніколас Мадуро
Венесуела vs Гаяна: чи можлива поява нової гарячої точки у світі та чим це зашкодить Україні
08:54
Ніколас Мадуро
Президент Венесуели Мадуро підписав укази про анексію регіону Гаяни
08:35
окупанти
"Голосуватимуть не люди, а будинки": перед виборами президента РФ окупанти на Луганщині перевіряють населення, - ОВА
08:23
штучний інтелект
В ЄС узгодили проєкт щодо регулювання штучного інтелекту
08:23
Ексклюзив
на фото: галерея
У тимчасово окупованій Новій Каховці ворог затягує ланцюги тотального контролю, - мер
08:05
OPINION
Юрій Касьянов
Нам потрібне дієздатне Командування дальніх безпілотних бомбардувань
08:01
Огляд
Корисний Шварц, початок перемоги та реабілітація Галичини – 5 книг, де розплутують клубок минулого
07:49
Оновлено
втрати окупантів
Армія РФ за добу втратила 6 танків, 11 бронемашин і 900 військових, - Генштаб
07:40
КНДР
КНДР оголосила про намір запустити ще кілька супутників-шпигунів
07:28
колії
Як протести на кордоні підштовхують Укрзалізницю до змін
07:25
У Києві демонтують пам'ятник Миколі Щорсу
У центрі Києва почали демонтаж пам'ятника радянському діячу Щорсу
07:09
Ракети Precision Strike Missile (PrSM)
Військові США отримали перші високоточні ракети PrSM на заміну ATACMS
06:42
Експрем’єр Бурунді Ален-Гійом Буньйоні
В африканській Бурунді експрем'єра засудили до довічного ув'язнення за спробу вбивства президента
06:19
Протест українців у Фінляндії
У Фінляндії українці вийшли на протест проти відмови екстрадувати бойовика РФ Петровського
06:00
Ізраїль Палестина
Єврокомісія у 2024 році надасть Палестині 125 млн євро
Більше новин