За “зеленої влади” почала зростати бідність – це наслідок антисоціальної політики, – Рева
Міністр соціальної політики 2016-2019 рр. Андрій Рева звинувачує чинну “зелену владу” в антисоціальній політиці, через що українці стають біднішими
Про це ексміністр повідомив у програмі “Коментар з Анжелікою Сизоненко” на Еспресо.TV.
“Календар підвищень пенсій здійснюється за законодавством, що було ухвалено до “зеленої влади”, яка обіцяла кінець епохи бідності. Починаючи з 1 січня 2021 р., коли відбувся перерахунок пенсій за законодавством, яке було ухвалено нашою владою 2017 року, мінімальна пенсія для людей, які мають повний страховий стаж і яким виповнилося 65 років, була перерахована на рівень 2 400 грн через підвищення мінімальної зарплати до 6 000 грн – пенсія цих людей складала 40% від мінімальної зарплати. Потім із 1 березня 2021 р., відповідно до нашого закону, була загалом пенсія перерахована на 11%; з 1 квітня повинні були перерахувати за стаж тих, хто на пенсії продовжує працювати, але перерахували заднім числом; далі з 1 липня і 1 грудня – підвищення через зростанням прожиткового мінімуму. Єдине, що сюди додали “зелені”, вони вирішили доплатити по 400 грн з 1 жовтня 2020 р. Так от, в цілому за 2021 рік середня пенсія зросла на 6,5%”, – заявив Рева.
Ексміністр зазначив, що за цей же час, за даними Держстату комунальні платежі виросли на 35% та більш як на 10% зросла ціна на продукти харчування. Таким чином, відповідно до зростання середньої пенсії на 6,5%, українці стають біднішими.
“Звичайно, росте бідність. І головний досягненням чинної влади за попередній рік є те, що індекс бідності почав зростати: якщо 2016 р. він складав 56%, 2019 р. – 41%, то за минулий рік “зеленої влади” індекс бідності виріс до 51% - на 10 пунктів. Це є результатом антисоціальної політики, яку проводить чинна влада. Усе залежить від пріоритетів влади. Бюджет Міністерства оборони на 2021 р. зменшено на 380 млн грн, порівняно з попереднім роком, хоча війна триває й закінчилася вона лише у їхніх голова. Натомість на мільярди зростають видатки на Генеральну прокуратуру, МВС, ДБР, СБУ – тобто усім силовикам видатки ростуть, крім армії. Простежується також колосальне скорочення соціальних видатків: упродовж 2020 р. вони програма житлових субсидій була скорочена на 20 млрд грн і цього року скорочено фінансування пенсійного фонду на 8,5 млрд грн. натомість в країні зростає бідність”, – повідомив Андрій Рева.
-
Нагадаємо, група народних депутатів фракції “Слуга народу” зареєструвала законопроєкт про збільшення пенсійного віку на місяць щорічно впродовж 12 років.
-
Пенсійний фонд України з червня почав виплати пенсій після проведення квітневого перерахунку для працюючих пенсіонерів.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе