Правильна вечеря для хорошого травлення: що їсти, щоб полегшити роботу шлунка
Від того, що ви їсте перед сном, залежить робота шлунково-кишкового тракту, загальне самопочуття та навіть якість сну
Вечірній раціон може значно вплинути на травлення та загальний стан організму. Якщо ви прагнете почуватися краще і хочете покращити роботу свого шлунково-кишкового тракту, варто звернути увагу на те, що ви їсте на вечерю.
Чому важливо підбирати продукти для вечері?
Здоров'я кишечника має вирішальне значення для ефективного травлення та загального самопочуття. Кишечник виконує не лише функцію переварювання їжі, але й сприяє всмоктуванню поживних речовин, підтримує баланс мікрофлори та відіграє важливу роль в імунній системі. Клітковина та корисні бактерії сприяють розщепленню складних вуглеводів і жирів, а також допомагають виводити зайве з організму. Неправильна робота кишківника може призвести до дефіциту цих важливих елементів, що впливає на загальний стан здоров’я.
Вечеря – це важливий прийом їжі, який може вплинути на якість сну. Збалансоване харчування ввечері сприяє кращому відпочинку та відновленню. Легкі і корисні страви не перевантажують травну систему та дозволяють кишечнику ефективно виконувати свої функції, навіть під час нічного відпочинку.
Тому, правильний вибір продуктів для вечері має важливе значення для підтримки здоров’я кишечника та загального здоров'я організму.
Продукти, які варто їсти ввечері для покращення травлення
Після насиченого дня багато людей відчувають дискомфорт та важкість у шлунку через стреси або неповноцінне харчування протягом дня. Щоб полегшити роботу шлунково-кишкового тракту, забезпечити комфортний сон, а також гарне самопочуття, важливо правильно підібрати продукти для вечері. Дієтологиня та експертка з функціональної медицини та харчування Еліз Вагнер розповіла про п’ять корисних продуктів, які стануть прекрасним доповненням для вечері. Про це пише журнал Real Simple.
Листова зелень
Звичайно однією зеленню складно втамувати голод, однак такі продукти мають бути на тарілці ввечері. Листова зелень, така як шпинат, рукола або капуста, є відмінним вибором. Вони багаті на клітковину, яка сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту та запобігають закрепам.
Крім того, зелень містить антиоксиданти та специфічні цукри, що допомагають знижувати запалення та збільшують кількість корисних пробіотичних бактерій.
Фото: Freepik
Нежирні джерела білків
Корисні білки, такі як риба, яйця, горіхи або бобові, легко засвоюються організмом та не перевантажують травний тракт. Білок необхідний для відновлення тканин і підтримки м'язової маси, а також допомагає уникнути відчуття важкості після їжі. Подавайте його з овочами або злаками для збалансованого вечірнього прийому їжі.
Коли людина споживає білки, організм виробляє більше шлункової кислоти для їх перетравлення, що допомагає ефективніше розщеплювати їжу. Крім того, перетравлення білків потребує досить багато енергії, тому організм витрачає більше калорій під час процесу, що зі свого боку сприяє спалюванню зайвих калорій.
Імбир
Імбир відомий своїми протизапальними властивостями та здатністю покращувати травлення. Він також допомагає у боротьбі з нудотою, запобігає подразненню шлунка та сприяє слиновиділенню.
Додавайте імбир у будь-якій формі до страв або готуйте з ним чай, щоб насолоджуватися всіма перевагами цього корисного продукту.
Корисні напої для шлунково-кишкового тракту
Чай з трав, наприклад, з ромашки, м’яти або імбиру, має заспокійливий ефект на травний тракт, допомагає зменшити газоутворення та здуття. Такі чаї добре поєднуються з будь-якою вечерею та сприяють загальному розслабленню перед сном.
Випийте чашку трав'яного чаю після їжі, щоб допомогти заспокоїти шлунково-кишковий тракт або зменшити дискомфорт.
Фото: Freepik
Газована вода з пробіотиками може бути корисною для покращення травлення завдяки наявності корисних бактерій, які підтримують баланс кишкової флори. Йдеться про корисні напої – водний кефір або, наприклад, комбучу. Пробіотики сприяють нормалізації роботи кишечника, зменшують газоутворення.
Однак варто пам'ятати, що пробіотичну газовану воду краще розглядати як додатковий елемент до вашого раціону, а не заміну основних джерел клітковини (овочі, фрукти чи цільнозернові продукти). Крім того, звертайте увагу на склад напою, обирайте варіанти без доданих цукрів та ароматизаторів.
Підбираючи продукти для вечері, враховуйте їх вплив на травлення. Збалансоване харчування, що включає ці корисні продукти, допоможе підтримати здоров'я шлунка та забезпечить спокійний сон.
- Актуальне
- Важливе