Склянка води до кави: цікава традиція чи корисна звичка?

3 вересня, 2024 вiвторок
10:27

Чи любите ви пити каву зранку? Для мільйонів людей у всьому світі – це обов'язковий ритуал. Однак не всі знають навіщо у кафе та ресторанах до цього напою приносять також склянку води

Зміст

Склянка води, що подана разом із чашкою кави — це не просто додатковий елемент обслуговування. Ця традиція має глибоке коріння, що сягає різних епох та культур. Еспресо розповість, як і чому з'явилася ця традиція. Крім того, ви дізнаєтесь, як правильно пити воду та каву, щоб отримати максимальне задоволення та користь для організму.

Звідки пішла традиція подавати воду до кави?

Традиція подавати воду до кави зовсім не нова та має низку цікавих версій та історій походження залежно від країни. У деяких східних культурах, кава є частиною важливих церемоній. Подача води поряд з цим напоєм має символічне значення — це знак гостинності та поваги до відвідувачів. Вода очищає смакові рецептори та дозволяє краще насолодитися кавовим напоєм, розкриваючи якості та всі найтонші смакові акценти.

У країнах із жарким кліматом традиція запивати каву водою ймовірно пов'язана з прагненням знизити температуру тіла та уникнути підвищення кров'яного тиску, яке може бути викликане споживанням гарячих кофеїновмісних напоїв. У таких країнах водою часто запивали не лише каву, але і чай, що лише підтверджує гіпотезу.

Крім того, існує думка, що традиція подавати воду до напою могла виникнути серед арабських вельмож, які вже у XVI столітті знали про зневоднюючі властивості кави та намагалася підтримувати гідратацію організму. Кава, як і багато інших напоїв з кофеїном, може сприяти втраті рідини, тому вода слугувала як засіб компенсації цього ефекту.

В османський період, коли гості відвідували оселю, господарі подавали склянку води до кави, як деякий спосіб перевірки. Такий хід дозволяв визначити, чи були гості голодні: якщо люди обирали воду, це свідчило про те, що вони голодні. Якщо ж гості обирали тільки каву, це означало, що вони вже були ситі. Ця практика не тільки допомагала господарям краще зрозуміти потреби своїх гостей, але й підкреслювала важливість турботи про комфорт та добробут відвідувачів. З часом ця традиція поширилася і в інші культури, де вода до кави стала частиною звичної подачі напою.

Ще одне припущення просуває ідею про те, що ця традиція виникла як спосіб підкреслити чистоту і якість кави. Вода допомагає розкрити всі відтінки смаку, не дозволяючи іншим ароматам чи присмакам затьмарити справжню насолоду від напою. Саме цю причину вважають основою, чому у Європі з'явився звичай подавати воду до напою у XIX столітті. Однак це лише одна із версій.

Так у Німеччині, Англії та Франції кафе часто служили своєрідними соціальними центрами зустрічей та обміну новинами. Щоб не завдавати шкоди організму надмірною кількістю кофеїну, літні люди брали чашку кави та до неї склянку води. Це дозволяло їм розтягнути процес пиття на більш тривалий час, насолоджуючись спілкуванням без надмірного споживання кофеїну.

Фото: Freepik

Як правильно пити каву з водою?

Зазвичай вода, яка подається до кави, має бути кімнатної температури або холодною, щоб не змінювати смакові якості кави. Лише в деяких регіонах, наприклад, в скандинавських країнах, подають до напою гарячу воду. Рідина повинна бути чистою та без сторонніх домішок. Фільтровані або бутильовані варіанти часто є кращим вибором.

Всього можуть бути три основні сценарії, як і коли пити воду під час кавової церемонії:

  • До напою. Пиття води перед філіжанкою кави - це корисна звичка для очищення смакових рецепторів та підготовки шлунка до кофеїну (допомагає зменшити можливі негативні ефекти). У деяких культурах цей спосіб подачі води до кави став традицією, що дозволяє насолодитися напоєм в чистому вигляді. Вода допомагає виявити справжній смак та якість кави.
  • По черзі. Споживання води між ковтками кави допомагає розбавити концентрацію кофеїну і зменшити ризик зневоднення. Це також може бути корисно для того, щоб смаки "не притуплялися", тобто допомагає зберегти яскравість смаку та аромату. У багатьох європейських країнах така послідовність напоїв є звичайною практикою, особливо в кав'ярнях та ресторанах. Однак, варто бути уважними із таким звичаєм, наприклад, у деяких регіонах Італії, якщо клієнти п'ють воду разом із кавою – це делікатний спосіб натякнути баристі на погану якість напою.
  • Після напою. Кава має сечогінну дію, тому споживання води після напою допомагає підтримувати гідратацію організму та компенсувати втрату рідини.

Які поради дають лікарі?

Вибір пити воду до чи після кави, залежить від індивідуальних уподобань та потреб кожної людини. Тому важливо обрати той спосіб, який найбільше підходить саме вам. Адже ефекти кофеїну на кров'яний тиск та водний баланс можуть варіюватися у різних людей та залежать від чутливості до кофеїну та теоброміну, а також споживаної кількості. Однак, лікарка-дієтологиня Євгенія Розум у матеріалі Blackfield Coffee пояснює:

"Треба випивати певну кількість води, якщо протягом дня ви п’єте каву. Це не обов’язково робити одразу після споживання кави. Абсолютно непринципово, п’єте ви воду до чи після кави. Головне, щоб організм отримав можливість регідратації. Утім, якщо у вас є чутливість шлунково-кишечного тракту, воду краще пити до прийому каву. У такому випадку вона може зменшити вплив подразнення кишківника від кави".

У матеріалі журналу "Жіночий Світ", нутриціологиня та дієтологиня Марина Колязімова також звернула увагу на те, що після філіжанки кави важливо компенсувати втрачену кількість рідини. Тобто, якщо ви випили 150 мл напою, їх потрібно компенсувати відвічні більшою кількістю води, тобто 300 мл. Це допоможе зменшити сечогінний вплив кофеїну та зберегти оптимальний рівень вологи в організмі.

кава, кав'ярні

Фото: inventure.com.ua

Подача води до кави — це не просто елемент сервісу, а частина культури, що дозволяє глибше насолодитися її смаком та ароматом. Ця традиція має давні корені та глибокий символічний зміст, що підкреслює увагу до деталей, гостинність та важливий аспект із міркувань здоров'я.

Джерела: CoffeeBoxПоради 24Blackfield Coffee, ТСН

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 43.56
    Продаж 44.22
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
15 грудня
19:46
Кім Чен Ин інспектує війська КНДР
Вояки Кім Чен Ина під час бою не надають одне одному першу допомогу й не ховаються від вибухів: спостереження українського військового
19:17
Магдалена Беят
Польська партія "Ліві разом" висунула кандидатуру віцеспікерки сенату Магдалени Беят в президенти Польщі
18:47
Затримання підозрюваного у підриві бомби на вході до ТЦК у місті Дніпро (14 грудня 2024 року)
Хто підозрюється у теракті біля ТЦК в Дніпрі: ЗМІ назвали ім'я затриманого
18:30
Інтерв’ю
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Усі хочуть мати добрі відносини з Трампом, бо він планує чинити тиск на Україну та РФ заради миру, - Брайза
18:21
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
Туреччина готова військово підтримати нову владу Сирії
18:09
поліцейський
На майдані Незалежності чоловік із Сумщини пошкодив фотографії полеглих воїнів
18:03
OPINION
Чи впливає зараз на щось облікова ставка НБУ
17:59
Оновлено
"Ворскла" - "Лівий берег", УПЛ
"Оболонь" узяла реванш над "Рухом", "Інгулець" програв "Колосу": результати та розклад усіх матчів 17-го туру УПЛ
17:56
Олександр Усик
"Зберемо справжній народний гімн": Усик запустив музичний флешмоб на підтримку ДСНС, ППО та енергетиків
17:36
Оновлено
вирва
Вирва глибиною 6 метрів: у Харкові російський "Іскандер-М" поцілив по території спорткомплексу
17:30
французький архіпелаг
На французьку Майотту обрушився найсильніший за століття шторм: 11 людей загинули
17:30
Інтерв’ю
Зеленський, Макрон, Трамп
Україні може бути достатньо підтримки Парижа і Лондона, без Вашингтона, -  Безсмертний
16:52
війна з РФ, ЗСУ
З початку доби на фронті зафіксували 152 боєзіткнення: найбільше боїв відбулося на Сіверському, Курахівському, Покровському і Времівському напрямках
16:33
Александар Вучич
Президент Сербії Вучич запросив до себе Кавелашвілі, якого партія Іванішвілі обрала "президентом" Грузії
16:04
Як користуватися інтернетом без світла: поради від Мінцифри
16:01
OPINION
Корупція та олігархи. Як Захід шукає приводи, аби не допомагати Україні
15:49
Ракета Kairos No. 2 на комерційному космодромі в Кусімото в префектурі Вакаяма, на заході Японії
У Японії два дні поспіль відкладають запуск космічної ракети через сильний вітер
15:39
Ізраїль
Ізраїль закриває посольство в Ірландії: яка причина
15:30
ГУР
ГУР підірвало в російському Ульяновську залізничне полотно: це ускладнило логістику окупантів
15:20
мобілізація в РФ
Списання банківських боргів в обмін на службу окупантам: на ТОТ вигадали новий спосіб мобілізації до війська РФ
15:20
міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто
Київ "напружено, але культурно" відмовив у дзвінку Орбана до Зеленського, - Сіярто
15:16
Ексклюзив
Еммануель Макрон
Макрон перетворюється на головного українського дипломата у світі, - експерт-міжнародник Несвітайлов
14:55
Покровськ
Російська армія просунулась на південь від Покровська, - британська розвідка
14:46
Ексклюзив
В районі Успенівки біля Курахового потрібно було відступати ще 2-3 дні тому, - військовий експерт Лакійчук
14:46
Укрзалізниця запустила в перший рейс до Будапешту
Київ - Будапешт: зі столичного вокзалу в перший рейс вирушив потяг до Угорщини
14:15
Інтерв’ю
"Орешник" путін
"Полку "Орешников" в них немає": ветеран стратегічних ракетних військ Микола Стельмах про ситуацію в ракетній промисловості РФ
14:07
OPINION
Усі знали про концтабори Асада
13:59
Андрій Сибіга
Сибіга закликав переходити від заморожування росактивів до арешту
13:55
Іран
В Ірані арештували YouTube-співачку за онлайн-концерт без хіджабу
13:54
Підірвали колії та вдарили з HIMARS: на ТОТ Запоріжжя знищили російський потяг з паливом
13:32
Оновлено
БПЛА атакували базу ОМОНу, полк поліції спецпризначення та військову базу в Грозному
13:29
сніг_зима
Сніг, дощ, вітер та ожеледь: Наталка Діденко попередила про складні погодні умови в Україні 16 грудня
13:21
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
На півдні України ворог збільшив застосування дронів удвічі, а в деяких випадках – втричі
13:04
Естонія
Естонія заборонила в’їзд до країни 14 грузинським чиновникам, серед яких прем'єр Кобахідзе
12:38
Оновлено
У Керченській протоці зазнали катастрофи 2 танкери з мазутом: усі подробиці
12:20
Mango, Ісак Андіч
Засновник і власник імперії моди Mango Ісак Андіч загинув у результаті нещасного випадку в горах
12:04
OPINION
Миротворці в Україні: примус до миру і не інакше
11:55
Дональд Трамп
Телеканал ABC виплатить Трампу $15 млн у справі про наклеп
11:41
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
За тиждень росіяни запустили по Україні понад 100 ракет і 550 дронів, - Зеленський
11:26
Сирія
ГУР: російським військовим у Сирії не вистачає питної води та продовольства
Більше новин