Зеленський нагородив 13-річного американця, який зібрав 200 тис. доларів для України. Розповідаємо, хто такий Раян Хіршхорн
Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з робочим візитом у Вашингтоні, нагородив "Золотим серцем" 13-річного американця Раяна Хіршхорна
Хлопець створив проєкт "Серця для України", який зібрав уже понад 200 тис. доларів на медичне обладнання для українців.
"Золоте серце" – це заснована у грудні 2022 року державна нагорода для волонтерів за дії, спрямовані на забезпечення оборони України, захист безпеки населення та інтересів держави у зв’язку зі збройною агресією РФ.
"Раян – сильний чоловік. Йому 13 років. Разом зі своїм батьком він започаткував проєкт, що дуже надихає, – із використанням сердець. Це синьо-жовта скульптура, яка нагадує іншим людям, іншим громадам і народам, що таке свобода. Цей проєкт зібрав великі пожертви на придбання медичного обладнання для українців. Раян міг би просто проводити час за PlayStation – він справжній чоловік, але він підліток. Але в Раяна сильне, велике серце, золоте серце. Такі серця сприймають свободу серйозно, вони не просто граються з нею. Спасибі тобі, Раяне! Дякуємо, наш друже!" - сказав Зеленський, вручаючи нагороду юному американцю.
Фото: gettyimages
Подяку Раяну висловив і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. У своєму Instagram він розмістив фото з хлопцем і написав: "Я також особисто подякував Раяну та сказав, що він може пишатися собою. Побажав йому мати час і на великі справи, і на PlayStation".
Фото: reuters
Хто такий Раян Хіршхорн
Американський підліток має власний сайт, на якому продаються його роботи на підтримку України, зокрема постери й скульптури. Також там є інформація про Раяна. Він із Нью-Йорка і навчається у 8 класі. За словами хлопця, ідея виготовляти сердечка виникла у 4 класі. Тоді вчитель дав дітям завдання на День Святого Валентина виготовити сердечка з червоних, рожевих і фіолетових паперових смужок. Батько Раяна Джейсон – президент компанії Corinthian Cast Stone, яка створює архітектурні вироби з литого каменю та скульптури. Йому настільки сподобалася ідея з сердечками, що він запропонував робити скульптури з міді, поставити їх на конвеєр і таким чином започаткувати маленький сімейний бізнес. Родина закупила матеріал і взялася до роботи, але потім зрозуміла, що при спайці фарба згорить і злізе з сердечок. Тож від виготовлення цих скульптур відмовилися.
Однак із початком повномасштабного вторгнення РФ до України Раян знову повернувся до ідеї виготовлення сердець, але цього разу – синьо-жовтих.
"Коли я дізнався про це (вторгнення, - ред.), я хотів зробити все можливе, щоб допомогти. Ми з татом почали думати, що можна зробити, і прийшла ідея повернути серця, але жовто-блакитні, оскільки це кольори українського прапора. Ми робили їх з алюмінію", – розповів хлопець.
Замість спайки було прийнято рішення з’єднувати серця заклепками. Результат роботи Раяну сподобався.
"Ці серця для мене багато значать. Для мене ці сердечка означають, що в кінці тунелю завжди є світло. Ці серця означають, що є надія. Ці серця означають, що якщо ми будемо працювати разом, ми витримаємо", - поділився підліток.
Фото: reuters
У січні 2023 року роботи Раяна виставляли у The Long Island Children’s Museum (Дитячий музей Лонґ-Айленда). А 24 серпня, в День Незалежності України, скульптури юного американця було представлено в українському консульстві в Чикаго за сприяння проєкту CURE. Організацію було створено у 1987 році для подолання приголомшливої нестачі медичних ресурсів у всьому світі. Її програми фінансуються коштом грантів від уряду США, неурядових організацій, благодійних фондів та окремих донорів. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну CURE доставив в Україну понад 115 вантажів. Серед наданих матеріалів були засоби для лікування ран і реанімації, милиці та інвалідні візки, ЗІЗ та багато іншого.
Фото: ryanhirschhorn
Нині мета Раяна Хіршхорна – разом із проєктом CURE зібрати ще 300 тис. доларів на медичне обладнання для українців.
- Актуальне
- Важливе