Зеленський відкинув повернення ОРДЛО та Криму військовим шляхом, оцінивши можливі втрати лише на сході у 40-50 тис. наших солдатів
Президент України Володимир Зеленський вважає, що питання тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму не варто прив'язувати до переговорного процесу з Росією щодо припинення війни, також він проти силового способу повернення цих територій, адже тоді десятки тисяч українських воїнів загинуть
Про це він сказав у інтерв’ю представникам українських ЗМІ.
Президент наголосив, що на Донбасі, в зоні проведення Операції об'єднаних сил, воюють одні з найпотужніших угруповань українських військ. Вони протистоять супротивнику, який значно переважає за кількістю. І якщо зараз дати їм команду йти в наступ, це коштуватиме тисяч людських життів.
"Нашій державі потрібна міцна армія. І якщо ми хочемо найпотужніших, найдосвідченіших людей втратити через те, що «я зараз хочу», ми повинні зрозуміти, що до нас повернуться, і вже не за два-три роки, а того ж місяця. Всі військові про це знають і про це думають. Це дуже серйозна історія", – пояснив він.
РБК-Україна наводить цифри, які сказав Зеленський, скільки наших військових може загинути, якщо силовим способом повернути Донбас.
"Це буде одразу 40-50 тисяч наших, одразу, якщо ми без тактики, без стратегії, без нічого сказали "вперед". Так не буде. Це може коштувати нам в цілому сотні тисяч людей", - сказав Зеленський.
Також Володимир Зеленський зазначив, що на Донбасі справді спостерігається скупчення російських військ, і Україна чудово розуміє мету й можливі плани РФ.
"Донбас, і південь України, і коридор до Криму, і Херсонську область, і Запорізьку область... Нам в принципі зрозуміло те, що вони роблять. Для того щоб їм це вдалося, вони будуть битися за Донбас. А Маріуполь – це для нас життя, місто, а для них це «медалька», яку вони хочуть повісити собі на груди", – сказав він.
Президент зауважив, що на сьогодні деокупація Маріуполя військовим шляхом є дуже складною. І його захисники, яким украй важко, чудово це знають.
"Ми на контакті майже щодня. Їм важко. Вони дуже міцні. Це правда. Причому різним людям по-різному важко. Є їхні поранені або загиблі побратими. Вони хотіли б, щоб батьки отримали тіла загиблих, а поранених ми могли б вивезти", – сказав Зеленський.
За його словами, щодо цього питання є домовленість із Туреччиною, яка готова кораблями вивезти поранених і вбитих у Маріуполі із Бердянська.
"У нас вся інфраструктура готова, щоб вивезти поранених і загиблих. Ми чекаємо погодження від Путіна. Я розмовляв з Ердоганом, Ердоган розмовляє з ним. І зараз від нього залежить саме цей момент. Якщо нам вдасться, то в найближчі дні ми побачимо результат. Якщо не вдасться, ми точно будемо знати, що це особисто Президент Російської Федерації не дає такої можливості. Хоча з різних боків усі тиснуть, тому що це вважається все-таки гуманітарним кроком", – розповів президент.
Глава держави також відкинув можливість повернення окупованого Криму силовим шляхом. Президент пояснив, що пропозиції України на переговорах із Росією щодо Криму не означають, що 10-15 років тема деокупації півострова не порушуватиметься. Навпаки, за його словами, домовленість має передбачати, що упродовж цього строку сторони повинні розв'язати питання Криму дипломатичним шляхом.
"Пропонується формат – не вирішувати це зараз, але вирішити це хоч завтра, упродовж цього терміну. Я вважаю, що це рішення непогане. Але я так зараз вважаю. На сьогодні, якби були такі домовленості щодо Криму, я вважаю, що це – перемога України", – запевнив Зеленський.
- Президент Володимир Зеленський не довіряє російським гарантіям безпеки, навіть якщо вдасться дійти "найпотужнішої угоди"
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе