Шевченко сьогодні: Від бійця АТО до супермена
До дня народження великого Кобзаря журналісти Еспресо.TV дізналися, як образ Тараса Шевченка використовується у сучасності
Зокрема під час Євромайдану поета і патріарха української літератури найчастіше зображували в образах радикала та революціонера.
Прикметно і те, що у багатьох містах України, в тому числі у Львові та Донецьку, Євромайдани збиралися поряд з пам’ятником Шевченку. А перші два Народних Віче у Києві скликалися у парку імені великого поета, поряд з його пам’ятником.
14 січня минулого року на будівлі КМДА розмістили портрет Шевченка. Мета - надихати людей до боротьби.
Після прийняття законів 16 січня інтернет-користувачі почали шукати "екстремізм" у творчості класиків. Першим аналізу піддався знову Шевченко.
Зокрема з переходом протистояння у більш жорстку фазу, Шевченко з'явився і на щитах самооборони Майдану.
Подекуди, Шевченко з'являвся у доволі несподіваних образах. Зокрема з битою у руках.
А ось тут Шевченко несе шини на Грушевського та несподівано з'являється в образі супермена.
Графіті з Шевченком-екстремістом на вулиці доволі швидко з'явилося на вул. Грушевського.
Ще одне неочікуване амплуа Шевченка - борець з радянським спадком.
Вже після перемоги революції, просто на Майдані, майстри різьби по дереву перетворили матеріал під дрова у скульптуру. Увіковічнити знову вирішили Тараса Григоровича.
А до Дня народження Кобзаря Мінкульт запустив радіомарафон "Шевченко мобілізує".
Зокрема з 6:00 до 24:00 твори Шевченка читатимуть урядовці, політики, діячі науки, культури, волонтери, представники громадськості, командири та бійці підрозділів Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби, МВС, які забезпечують виконання завдань з відновлення територіальної цілісності України в зоні АТО
Офіційним постером радіомарафону "Шевченко мобілізує" стало зображення Тараса Шевченка у сучасному військовому екіпіруванні учасника АТО. Автором зображення є художник Вадим Печуркін.
Чимало українських сучасних музикантів переспівали та створили гарні композиції на слова Шевченка.
Зокрема музиканти гурту "Кому вниз" минулого року до 200-т річчя з Дня народження Тараса Шевченка випустили цілий альбом на вірші поета.
У цьому альбомі вірші Шевченка, покладені на індастріал-музику.
Пісню на слова Шевченка "Не женися на багатій" також заспівали сестри Тельнюк. Її дівчата виконують дуже лагідно й повільно.
Не одну пісню на слова Шевченка записав і український гурт "Сад", який грає у стилі heavy metal.
Дуже вдало Кобзареві „Думи мої” заспівали у стилі „ритм-н-блюз” учасники гурту „ДіЛема”.
- Актуальне
- Важливе