Три друга Путіна та Макрон. Хто б'ється за президентсво у Франції

Дмитро Гомон
20 квітня, 2017 четвер
15:52

23 квітня у Франції стартують президентські вибори. Вони можуть готувати неприємні сюрпризи для України

За кілька тижнів до початку першого туру президентських виборів у Франції розстановка фаворитів змінилася. Хто дійде до другого туру, призначеного на 7 травня, незрозуміло. Загалом участь у перегонах бере 11 кандидатів. На даний час аж четверо з них мають великі шанси на перемогу.

Еммануель Макрон

Один із наймолодших кандидатів (39 років) свідомо дистанціювався від правих та лівих і запропонував виборцям третій шлях. Це дало непоганий ефект - політик має стабільну підтримку 25% виборців. А в другому турі він, за прогнозами соціологів, здатний перемогти і Марін Ле Пен, і інших опонентів.

Макрону вдалося, на відміну від Фійона та Ле Пен, не вляпатись у жоден серйозний скандал. Його головний недолік в очах виборців - політична недосвідченість. У своїй програмі колишній банкір та міністр економіки пропонує виборцям поєднання традиційних для лівих та правих цінностей. Наприклад, він обіцяє зниження низки податків, збільшення витрат на оборону, нещадну боротьбу з ісламським тероризмом, доплати вчителям тощо.

Російська пропаганда не любить Макрона. Дійшло аж до розповсюдження чуток про те, що він гомосексуаліст.

Насправді політик має незвичну історію кохання. Ще підлітком він закохався у старшу за нього на 24 роки викладачку французької літератури Бріджит Троньо. Вони познайомились, коли хлопцю було 15 років, а жінка вже була матір'ю трьох дітей. У 2007 році вони одружились і зараз дружина вважається неофіційною радницею кандидата.

Що важливо для українців, Макрон єдиний із кандидатів-фаворитів не виступає з проросійських позицій. За його словами, він не буде зближуватись із Росією. Політик виступає за оновлену Європу, а тому його обрання - шанс для України. Усі інші дозволять Путіну чинити в нашій країні все, що він захоче.

Марін Ле Пен

Донька відомого антисеміта й ксенофоба Жан-Марі Ле Пена з 2011 року активно відбілює зіпсований батьком імідж партії "Національний фронт". Її зусилля дали непоганий результат: партія непогано виступила на місцевих виборах, а президентський рейтинг Ле Пен становить близько 22%. Якщо так буде й далі, політик пройде в другий тур.

Головний стрижень передвиборчої програми Ле Пен - антимігрантська політика. Також вона хоче відмовитись від євро і повернути франк. Політик виступає за проведення Фрекзіту - референдуму про вихід країни зі складу Євросоюзу.

Читайте також: Ле Пен йде до перемоги. Як Франція може заразитися вірусом Трампа

Проте політичний імідж Ле Пен далекий від чистоти - вона фігурувала в низці скандалів. Її партія отримувала кошти від російського банку - Першого Чесько-Російського Банку. Сама Ле Пен підтвердила це, але сказала, що крок був вимушений, бо французькі банки їй відмовили.

Також Ле Пен звинуватили в незаконній витраті коштів Європарламенту, депутатом якого вона обирається вже кілька строків підряд. З'ясувалося, що її помічники виконували роботи не для парламенту, а для партії. У політика вимагають повернути суму приблизно в 300 тисяч євро.

Нещодавно почався ще один скандал - про створення фіктивних місць в одному з регіональних апаратів "Нацфронту". Французькі прокурори вимагають позбавити Марін Ле Пен недорканності як депутата Європарламенту. Завдяки їй вона не з'являється на допити. Політик обіцяє, що слідчі побачать її вже після виборів.

Марін Ле Пен має відверто проросійську позицію. Вона вважає цілком законним проведений у Криму псевдореферендум. Ле Пен вимагає зняти з Росії санкції, які вважає "безглуздими".

Жан-Люк Меланшон

Радикально лівий кандидат став справжнім сюрпризом квітня. Після теледебатів, де одночасно брали участь майже всі кандидати, його рейтинг почав зростати. Він сягнув 15%, а останні опитування дають йому вже 19%. На попередніх президентських виборах у 2012 році він прийшов четвертим з результатом 11%.

Колишній соціаліст на минулих виборах представляв коаліцію "Лівий фронт". За його словами, зараз він виступає поза рамками політичних партій, на чолі власного руху "Непокірна Франція".

На думку французьких та світових ЗМІ, зростання популярності відбувається завдяки простій мові Меланшона та манері вести дискусії в стилі "полонених не брати". А головне, він для багатьох символізує зміни, яких так прагне виборець.

Політик обіцяє збільшити мінімальну зарплату та обмежити трудовий тиждень до 35 годин. Також він виступає за вихід Франції з НАТО та МВФ.

Меланшон вимагає перегляду правил Євросоюзу. За його словами, треба вийти з багатьох договорів, бо це - диктат капіталістів з Брюсселя, який призводить до надмірної експлуатації трудящих. Якщо ж правила не зміняться, він вважає за потрібне провести референдум про вихід з ЄС. Ця ідея ріднить його з Ле Пен.

Несподівана популярність Меланшона може утворити "вилку" для виборців, яким вперше в історії П'ятої республіки доведеться обирати між радикально правим та радикально лівим кандидатом.

Головне, що про Меланшона варто знати українцям - з точки зору політика в нашій країні уряд складається з "ультранаціоналістичних неонацистів", які проводить масові злочини проти російськомовного населення.

Франсуа Фійон

Кандидат від партії "Республіканці" та колишній прем'єр-міністр дуже непогано стартував. Але карти сплутав корупційний скандал. ЗМІ розкопали, що наприкінці 1990-х років Фійон влаштував свою дружину Пенелопу парламентським помічником (в українських реаліях це помічник народного депутата) і вона, не виконуючи жодної роботи, отримала півмільйона євро. Схожу оборудку він провернув і зі своїми сином та дочкою.

Сам Фійон відкидає звинувачення та відмовився зійти з дистанції. Його рейтинг все ще немалий - близько 18-19%.

Для українців Фійон небезпечний своїм прагненням зближення з Росією. Досить почитати його нещодавню заяву щодо Криму, щоб зрозуміти суть його поглядів. В інтерв'ю газеті Le Figaro він сказав, що Крим - це територія історично, культурно і лінгвістично російська. "Марно наполягати на тому, щоб Росія пішла з Криму, цього ніколи не трапиться", - зазначив він.

Раніше Фійон також висловлювався за перегляд санкцій проти Росії. Уже зрозуміло, що такий учасник переговорів у форматі "нормандської четвірки" - катастрофа.

Більшість оглядачів відзначає, що нинішня президентська кампанія у Франції сильно відрізняється від усіх попередніх. Головна її прикмета - непередбачуваність. Чого варті лише 20% виборців, які взагалі ще не визначились, кого їм підтримати.

Країна незадоволена та розчарована керівництвом соціалістів. Французи налякані зростанням тероризму та невдоволені рівнем безробіття й зарплат.  Багатьом не подобаються і попередники нинішньої влади, які зараз виступають під дахом "Республіканців". В очах багатьох виборців, обидві сили - складові однієї й тієї ж еліти.

Саме звідси ростуть ноги популярності персонажів, які за звичних обставин лишалися б аутсайдерами - Марін Ле Пен та Жан-Люк Меланшон. Але шанси на перемогу більш виважених гравців, таких як Макрон, теж чималі.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.42
    Купівля 39.42
    Продаж 39.9
  • EUR
    Купівля 42.16
    Продаж 42.92
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
26 квітня
03:44
сектор Газа
Від початку війни з Ізраїлем з Гази до Єгипту втекли близько 100 тисяч палестинців
03:16
Ллойд Остін
Очільник Пентагону обговорив з міністром оборони Румунії допомогу Україні
02:48
війна з росією журналіст
Воювала з 2014 року: у боях з РФ загинула журналістка Алла Пушкарчук
02:20
Сирія
Росія все частіше завдає повторних ударів в Україні, наслідуючи свою тактику в Сирії, - США в ОБСЄ
01:52
Снаряди 155 мм калібру
Politico: США готують контракти на озброєння для України на $6 млрд. Що вони включатимуть
01:24
блокування кордону, Польща
Уряд Польщі погодив план допомоги фермерам, які протестували на кордоні з Україною
00:56
Радослав Сікорський
Очільник МЗС Польщі озвучив найшвидший сценарій завершення війни в Україні
00:28
У США переконані, що передача ATACMS Україні пришвидшить рішення Німеччину щодо Taurus
00:04
ЗРК Crotale
Франція просить Грецію допомогти з ППО на час Олімпіади, - ЗМІ
2024, четвер
25 квітня
23:38
Держдеп США
"Немає рішення чи позиції": Держдеп США про допомогу щодо повернення чоловіків в Україну
23:02
Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс
Греція не має наміру відправляти Україні системи ППО, - прем'єр Міцотакіс
22:47
Україна - США, конгрес
США відправлять новий пакет допомоги Україні "якомога швидше", - генерал Браун
22:21
загранпаспорт рф
ЗМІ: У Росії розглядають заборону на видачу паспортів за кордоном. МЗС заперечує
22:00
Оновлено
Ілюстративне фото
РФ атакувала залізничний вокзал Балаклії ракетою: постраждали 11 людей, які були в електричці
21:57
Ексклюзив
український паспорт
"Незаконне доручення": дипломат Чалий про зупинку видачі документів закордоном військовозобов’язаним
21:41
Володимир Зеленський
Потрібно наповнити пакети допомоги потрібною зброєю: Зеленський про підготовку до "Рамштайну"
21:24
Аналітика
Сергій Згурець
Як за рік змінилися підходи до розвитку систем радіоелектронної боротьби. Колонка Сергія Згурця
21:12
Ексклюзив
Путін і Сі Цзіньпін
"Васал їде до сюзерена": дипломат Чалий про візит Путіна до Китаю
21:09
Данія
Данія вирішила збільшити військову допомогу для України на €590 млн
21:07
Дар'я Білодід
Дзюдоїстка Білодід стала чемпіонкою Європи
20:42
ЗСУ
За добу на фронті відбулось 93 боєзіткнення, на Авдіївському напрямку Сили оборони відбили 23 атаки РФ
20:32
Дмитро Лубінець
Україна передала Катару список викрадених дітей росіянами. РФ опрацьовує його
20:09
OPINION
Ігор Гулик
Американці допоможуть зброєю. А хто пособить з демократією?
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 792 дня війни: Європарламент закликав не визнавати псевдовибори Путіна, а в Росії продовжують палати нафтопродукти
19:54
Стара національна галерея Берліна
Українці в Німеччині зможуть отримати документ для встановлення особи, якщо паспорт стане недійсним, - DW
19:25
Литва прапор
Литовська армія назвала заяву Білорусі про нібито зірвану атаку дронів дезінформаційною атакою
19:21
Ексклюзив
Паспортний сервіс
Лист МЗС про обмеження консульських послуг є протиправним, - нардепка Фріз
19:00
На фото: логотип гільдії сценаристів Канади
За справедливі роялті та захист від ШІ: гільдія сценаристів Канади готується до страйку 
18:54
НАБУ викрило злочинну групу
Заволодіння держземлею на 291 млн грн: міністр Сольський подав у відставку
18:52
арка Дружби народів
Колишню Арку Дружби народів у Києві не демонтуватимуть, простір біля неї отримає нову концепцію, - КМДА
18:46
Сі Цзіньпін
В Угорщині підтвердили, що Сі Цзіньпін відвідає Будапешт
18:40
Оновлено
Богдан Львов
Суд переніс розгляд оскарження ВСУ про поновлення судді Львова на посаді
18:37
На фото: Jerry Heil та Alyona Alyona вирушили на Євробачення
Jerry Heil та Alyona Alyona вирушили у Мальме на Євробачення
18:19
Володимир Зеленський
Захист інфраструктури, фронт та контракти на озброєння: Зеленський провів Ставку
18:16
Маріуполь
Окупанти "платять" іноземним робітникам заселенням у відремонтовані будинки маріупольців
18:13
Оновлено
Наслідки удару по Черкащині 25.04.24
РФ атакувала Черкащину: 6 постраждалих, пошкоджено критичну інфраструктуру
18:08
OPINION
Володимир Єрмоленко
Російські інтелектуали чіплятимуться за "вєлікую Россію" до останнього
18:03
На фото: Гарві Вайнштейн
Апеляційний суд Нью-Йорка скасував вирок Гарві Вайнштейну у справі 2020 року про зґвалтування
17:39
Ексклюзив
Віктор Медведчук
Європарламент закликає запровадити санкції проти Медведчука, - кореспондентка Висоцька 
17:36
Польща
У Польщі до 2,5 року засудили російського шпигуна, який збирав інформацію про військові частини країни
Більше новин