Юрій Шухевич: У частини українських політиків залишився генетичний страх перед Росією

Антін Борковський
21 червня, 2017 середа
11:56

Народний депутат, політв’язень, син головного командира УПА, Юрій Шухевич в ефірі телеканалу Еспресо розповів про справедливу декомунізацію

Зміст

Є  відчуття, що в Україні триває так званий повзучий або м’який реванш регіоналів. І дуже часто це проявляється, можливо, не в прямих рішеннях, а у так званих побічних.

Певним лакмусовим папірцем можна вважати ситуацію з рішенням Київради, яка захотіла перейменувати вулицю Генерала Ватутіна на честь Романа Шухевича, головнокомандувача УПА, але отримала зустрічний позов.

«Найгуманніший» український суд чомусь взяв до розгляду подібну ініціативу.

Дійсно, трохи дивно. Бо міська рада – представницький орган населення Києва, виборний орган. І тут якийсь окружний адміністративний суд призупиняє і забороняє міському голові підписати рішення міської ради і опублікувати його.

І хто опротестував це рішення!? Хто подав до суду!? Там дві громадські організації. Дуже цікаво, що і засновники, і члени цієї організації – і одної, і другої – є ті самі особи.

Колишня регіоналка пані Бережна…

Власне, я хотів сказати. Пані Ірина Бережна і її мама там фігурують. Вона - колишня регіоналка – це раз, але друге – вона засуджує так звану антитерористичну операцію, вона проти розриву культурних і інших зв’язків з Росією. Одним словом, така відкрита прихильниця «русского міра».

Але я би спитав її, якшо їй такий милий той «русскій мір», чого ж вона не живе в тому «русскому мірі», а перебазувалася до Києва і тут починає скиглити? Прикладів такої антиукраїнської діяльності дуже багато.

Я вважаю взагалі, що сталося ось що – Революція Гідності йшла під одними прапорами, під одними кличами, але на хвилі прийшли зовсім інші люди, далекі від ідеалів тих людей, які склали свої голови на Інститутській і Грушевського. Прийшли люди минулої епохи.

Будь-який нелінивий колишній регіонал, а, як відомо, колишніх регіоналів не буває, він може через суд фактично узаконити чи спростувати будь-що.

Вони, регіонали, вже подали до Конституційного Суду стосовно законності цих так званих декомунізаційних законів. І вже це є в Конституційному Суді. Але наш Конституційний Суд, безумовно, може підтримати таке клопотання і уневажнити ці закони. Дійсно, так.

Це мені нагадує, ситуацію з рішеннями Мукачівського суду - знаєте чиї то були суди, що спростовували, відміняли рішення, і таке інше – це були медведчуківські суди. І ми маємо ті самі медведчуківські суди, бо ми маємо Медведчука в Києві і пан Медведчук – частий гість вулиці Банковій. Ось на що треба звернути увагу.

Він бере участь в Мінських переговорах чи брав, бо зараз невідомо, що там відбувається.

Як я розумію, бере і далі участь в тих мінських переговорах, а головне – що він бере дуже важливу участь в українській політиці, у внутрішній і зовнішній політиці України.

А чому так звана проукраїнська частина українського політикуму толерує чи, немовби толерує, подібні речі, чи вдає, що нічого не відбувається? Ми вихоплюємо лише ті чи інші фрагменти, але ж  насправді все значно глибше.

Все значно глибше. Чому толерує проукраїнська частина? А хто є ця проукраїнська частина? От візьміть Верховну Раду. Хто є дійсно проукраїнська частина? Я у Верховній Раді сиджу і спостерігаю – говорять про коаліцію.

А мені дуже часто неясно – хто є коаліцією – БПП і «Народний фронт» чи БПП і Опоблок? Ну, і там ще дві групи – «Воля народу» і «Відродження».

Так звані попутчики.

Попутчики. От в чому річ. Тому дійсно, не до кінця зрозуміло з кого в реальності складається коаліція. Бо часто утворюється коаліція БПП і Опоблоку і приймається якесь рішення. Вони мають вплив на процес, і без них теперішній президент Порошенко не може собі дати ради.

А чому він вв’язався у подібну комбінацію? Він же мав прекрасний мандат довіри від народу. Він мав змогу спокійно чистити ті авгієві стайні.

Я вже сказав, що це є люди минулої епохи. Вони тої пуповини відрізати не можуть і не відріжуть. Як сказав покійний Блаженніший Гузар, ми повинні їх пережити. Мені, може, смішно говорити, що  я маю їх переживати, але ті всі оповідання про боротьбу з корупцією, про ще щось – це все байки. Як то кажуть, «сказкі для прієзжих».

А як нам бути з люстрацією? Таке відчуття, що поховали.

Щодо люстрації, то я скажу, що сам закон про люстрацію є дуже кволий, дуже нікчемний, там є дуже багато суперечностей, за які може вчепитися перший-ліпший суд, і не тільки наші корумповані суди.

Якщо таким безстороннім буде суддя, вчепиться і відмінить це рішення. Тому про нього просто не згадують тепер.

От Бережна і інші подали до суду про відміну рішення Київради про перейменування. Хто би мав першим підняти голос? Я думаю, що Інститут пам’яті. Але ж Інститут пам’яті теж так собі…

Ну, перейменовують якесь село з ленінською назвою, повертають йому стару назву, ще щось. А більше що!? А облікували і оприлюднити повністю всі списки катів нашого народу!? Недавно вшановували жертв в Биківні. То добре.

Треба встановити всі прізвища, треба, але є й інший момент – а прізвища катів? Прецінь до «трійки» входив перший секретар обкому, начальник НКВД, прокурор області. І відомі прізвища тих «трійок», у всіх областях.

А була така ідея – написати їхні прізвища, прибити їх до стовпу ганьби. Але ж не зробили цього. А хто би мав постаратися? Я думаю, що Інститут пам’яті.

А операція «Вісла»?! Що зробив Інститут пам’яті для того, щоб сказати всю правду про цю операцію? А це ж був злочин щодо українського народу, особливо тих людей, які мешкали там, - лемків, холмщаків. Говорять радше у загальних рисах – було, було. Десь якийсь віночок покладемо і на тому заспокоїмось.

А які би мали бути правдиві і серйозні кроки стосовно декадебізації і декомунізації?!

Я, прийшовши до парламенту, зробив запит до президента, щоб він розсекретив секретні пенсії колишніх секретарів обкомів, ЦК, керівників Верховної Ради, Кабінету Міністрів, які дістають величезні пенсії, а ми сьогодні скаржимось, що в нас пенсійний фонд тріщить по швах.

А чому ж не розсекретити, ну, і врешті решт, не відмінити ту ганьбу?

Ну, можливо, впливає певний страх перед Росією, тому що ми розуміємо, що Росія досі намагається тримати руку на українському пульсі, якщо не сказати на українській сонній артерії. Можливо, просто частина наших політиків боїться?

Дійсно, боїться. В них вже є такий патологічний страх. То вже вроджене, то вже на генетичному рівні – аби щось Росія не сказала, аби Росія не загнівалася. Так воно є. І, власне, поки ті люди, які мають генетичний страх перед Росією, будуть при владі, так воно й буде. Слід розірвати з цим.

Потім впливає невизначеність нашого уряду. Приклад блокада Донбасу – спочатку були ніби проти. Заблокували. І наразі уряд визнає – так, і він приєднується до блокади. То вони за чи проти? І так на кожному кроці.

То де ж ми? Ми ще в Радянському Союзі чи вже перейшли через ту межу? Ми ще ніде – одною ногою тут, другою – там. І не вирішуємо – ні сюди, ні туди. Врешті решт, навіть, якби вирішили туди, то було би ясно з ким ми маємо справу. А так – ніби так, і ніби ні.

А які кроки мала би зробити наша держава, щоби справедливо вчинити з гебнею?

Перш ніж врівноважити з гебнею, то треба бодай сказати правду про ту гебню, що вона робила, що вона витворяла. До речі, в Берліні, в Бундестагу, проводились такі слухання, на яких відомий історик Тімоті Снайдер, казав про відповідальність Німеччини не перед Росією, а перед двома республіками – Україною і Білоруссю.

Сталінізм був не меншим злом, ніж нацизм, а я би сказав, що ще більшим злом за кількістю жертв большевизму, не тільки сталінізму. І то треба сказати людям, щоби люди усвідомили, щоб не так себе залюлькували – «так-так, ми перемогли нацизм, таке зло» і так далі.

Але перемогли нацизм, в той же час посиливши большевизм. І зробили те, що большевизм залишився непокараним і за Голодомор, і за депортацію народів з їхніх земель, і масові жертви, розстріли, і так далі – мільйони-мільйони, які значно перевершують мільйони тих, яких знищив Гітлер.

Отже, люди повинні про це знати і в світлі цього і повинні віднестися до тої гебні. Я не кажу, що вона була причиною, бо сама система, той большевизм, виховав їх і нацькував на свої власні народи, але все ж таки їхніми руками це робилося. Ну, то не робіть їх хоч героями сьогодні і не утворюйте якісь дуже комфортне, дуже привілейоване життя в той час як люди не мають за що вижити.

 
Теги:
Читайте також:
Київ
+0.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.84
    Купівля 41.84
    Продаж 42.39
  • EUR
    Купівля 43.57
    Продаж 44.27
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
24 грудня
15:22
Володимир Зеленський
Створення зернових хабів і гуманітарне розмінування: Зеленський провів розмову з президентом Анголи Лоренсу
15:11
Мінекономіки показало, які книжки найчастіше купують за єПідтримку
15:09
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Проглядаються всі ознаки: полковник запасу ВМС ЗСУ Селезньов про підготовку ворогом форсування р. Дніпро на Херсонщині
15:04
РФ вдарила по фермі на Сумщині: тварини загинули, рятувальники опинились під повторним обстрілом
14:45
Олександр Усик
"Ми зробимо це": Усик анонсував запис спільної пісні з Пивоваровим
14:44
У Михайлівському соборі відбулася урочиста церемонія спецпогашення марки "Нова радіть стала"
У Києві, у Михайлівському соборі погасили поштовий випуск з 5 марок "Нова радість стала"
14:41
Джо Ліндслі
Джо Ліндслі: У США починають розуміти, що лише українці знають, що таке свобода, і готові боротися за неї
14:18
Санта Клаус
Санта-Клаус розпочав навколосвітню подорож, щоб доставити дітям подарунки
14:02
Світовий банк
Велика Британія та Японія виділили Україні $1 млрд для зміцнення економіки
14:00
OPINION
Про шкоду "червоної" культури управління
13:49
Німеччина
Німеччина призупинила фінансування проєктів для Грузії на суму €237 млн
13:40
Ексклюзив
В Україну завітав ведмедик Паддінгтон, щоб долучитися до кампанії на підтримку дітей, позбавлених батьківського піклування
13:40
Ексклюзив
Центробанк Росії
Банк РФ зберіг облікову ставку на рівні 21%, інвестиційний банкір Фурса пояснив, що це означає
13:38
Тисяча гривень
"Тисяча Зеленського": 10,3 млн українців подали заявки на допомогу, понад 5 млн уже її отримали
13:36
Оновлено
Микита Василенко
Професор КНУ ім. Шевченка Василенко в ефірі у роспропагандиста образив українських жінок: студенти, ректор та Лубінець відреагували
13:23
Оновлено
Віктор Орбан
Орбан заявив про два варіанти завершення війни в Україні. У Путіна відреагували
13:17
Поширювала фото наслідків атак РФ по критичній інфраструктурі: миколаївчанку засудили до 15 років за держзраду
13:16
інавгураціїя Санду
Мая Санду склала присягу на другий термін президента Молдови
13:09
путін
У Кремлі заявили, що кілька країн запропонували майданчик для перемовин Путіна й Трампа
13:00
уряд
Ветерани зможуть отримувати додаткову грантову виплату на власну справу
12:59
Гравець збірної України з футболу Віталій Миколенко вперше стане батьком
12:59
Петр Павел
Президент Чехії Павел підтримав очільницю Грузії Зурабішвілі та грузинів у боротьбі за демократичне майбутнє
12:39
Оновлено
В окупованому Бердянську вранці підірвали автівку "голови ради" міста: його поранено
12:34
Естонія
Командувач сил оборони Естонії заявив, що у разі заморозки війни в Україні Росія виглядатиме переможцем в очах світу
12:26
прикордонник
За добу в Україну в'їхало на 11 тис. людей більше, ніж виїхало
12:22
Роберт де Ніро
Вийшов трейлер серіалу "Нульовий день", в якому Роберт Де Ніро грає експрезидента США
12:22
Лікаря столичної приватної клініки засудили до 3 років через смерть немовляти
12:20
Херсонська область
У Бериславі на Херсонщині росіяни скинули вибухівку з дрона на цивільних: 2 постраждалих
12:03
ПриватБанк
ПриватБанк тимчасово знизив вартість переказів на закордонні картки
12:02
OPINION
Не шукайте сенсу у заявах Трампа
12:01
електроенергія
У Херсоні проблеми з електрикою і водою після обстрілу РФ
11:52
Центр нацспротиву отримав дані воєнного злочинця з російського ГРУ
11:46
Хусити
Ізраїль просить європейські країни визнати єменських хуситів терористами
11:44
Намагалися налагодити продаж "трофейної" зброї: правоохоронці викрили злочинну схему у трьох регіонах
11:31
податки
Через підвищення податків 27% опитаних ФОПів планують закритися найближчим часом, – Опендатабот
11:19
Алек Болдвін
Убивство українки Гатчінс: прокуратура припинила кримінальну справу Алека Болдвіна
11:18
Дональд Трамп
Ford, OpenAI, Meta та Amazon пожертвували по $1 млн до інавгураційного фонду Трампа
11:11
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Вимога Трампа збільшити витрати на оборону до 5% для країн НАТО відповідає поточним потребам, - Згурець
11:02
Огляд
світ, міжнародний огляд
Зеленський звинуватив Фіцо у допомозі Путіну послабити Європу, а на війні в Україні загинули чи були поранені понад 1000 військових КНДР. Акценти світових ЗМІ 24 грудня
11:00
електроенергія
Споживання електроенергії залишається високим: ситуація в енергосистемі 24 грудня
Більше новин