7 найзухваліших втеч з тюрми: арахісове масло, йога та селфі

Дмитро Гомон
7 серпня, 2017 понедiлок
10:51

Вертольоти, цивільні службовці, великі хабарі, мотузки з простирадел - весь цей арсенал і досі успішно використовують утікачі з тюрем

Нещодавно в США втекла з тюрми група злочинців, яка використала арахісове масло, щоб обдурити охоронця. Тож сайт Еспресо вирішив згадати найбільш зухвалі втечі та трохи розвіяти романтичний ореол навколо утікачів.

Якщо говорити саме про тюрми, а не концтабори, то у переважній більшості втікають матьорі кримінальники, які без коливань можуть вбити людину, яка стоїть на їхньому шляху.

Арахісове масло та слабка ланка

Нещодавня втеча з тюрми в Алабамі сталася 30 липня. Дванадцять злочинців скористалися недосвідченістю охоронця. Він був новенький і ще достеменно не знав план тюрми. Через це хлопець перетворився на слабку ланку, на яку натисли досвідчені кримінальники.

Охоронець чергував у контрольній кімнаті, наглядаючи за 140 ув'язненими. Він переплутав двері назовні з дверима до камери: в'язні попередньо замазали номер на дверях арахісовим маслом.

Вони почали гукати йому, щоб він відімкнув двері і той зробив це, не сумніваючись, що запускає в'язнів у камеру. Ті вийшли назовні, перекинули через стіну з уколючим дротом ковдру і вже за 10 хвилин їх не було.

Втім, поліція швидко переловила їх всіх і доправила назад у в'язницю.

Французькі закохані

Грабіжнику Мішелю Вожуру пощастило з дружиною. Після того, як він черговий раз потрапив за грати, Надін Вожур почала вчитися літати на вертольоті.

Втеча сталася 26 травня 1986 року. Мішель проклав собі дорогу на дах тюрми Ла Санте за допомогою нектаринів, які він розмалював так, що вони були схожі на гранати. Там його підхопила дружина з вертольотом.

Згодом вони приземлилися на футбольному полі й втекли. Але їхнє щастя не тривало довго. Надін невдовзі заарештували, а Мішель під час пограбування банку отримав кулю в голову. Він вижив і завдяки йозі зміг відновити роботу кінцівок. У 2003 році він вийшов на волю.

Історія Надін та Мішеля була відтворена у фільмі "Донька повітря" (1992 рік).

Вертольотний маньяк

Втеча за допомогою гелікоптера - доволі популярний сюжет. Наприклад, у березні 2013 року з кіровоградської колонії на вертольоті намагався втекти "вор у законі" Дмитро Тичков. Через невпевненість пілота його встигли схопити. А от у 2016 році він таки примудрився втекти з Кіровоградського СІЗО.

Віртуозом вертольотних втеч вважають француза Паскаля Паєта. Його засудили на 30 років за вбивство охоронця банківської броньованої машини, яку злочинець пограбував разом зі спільниками. 12 жовтня він втік з тюрми в місті Люїнь на вертольоті, який викрав його поплічник.

Два роки потому Паєт влаштував вертольотну втечу з тієї ж тюрми для своїх товаришів по нещастю. Три тижні потому їх усіх зловили. Пає помістили під особливий нагляд: він сидів у одиночках і не затримувався в одній тюрмі довше 6 місяців.

Але не вберегли: 14 липня 2007 року він втік на вертольоті, який підігнали йому вдячні компаньйони. Два місяці потому втікача зловили в околицях Барселони. Він і досі сидить, але в якому точно місці не розголошується, аби він не проробив свій трюк з вертольотом вчетверте.

Майстер йоги

17 вересня 2012 року південнокорейський грабіжник Чоі Габ Боку вибрався з камери через прямокутний отвір для їжі. За ті 23 роки, що він вже встиг провести за гратами тюрми міста Тегу, в'язень непогано засвоїв йогу.

Щоб проробити свій трюк Чоі дочекався, поки охоронці поснуть. А для надійності, щоб точно пролізти в отвір, він намастив шкіру маззю.

Чоі мав зріст 1,64 метри та важив 52 кг. Отвір, через який він прослизнув, мав ширину 45 см та висоту 15 см.

Утікача спіймали через сім днів та помістили в камеру зі значно меншим отвором для їжі.

Пилка у гамбургері

З виправно-трудової колонії Клінтон, що в штаті Нью-Йорк, не вдавалося втекти нікому протягом 170 років. Але 6 червня 2015 року це вдалося двом засудженим за вбивство - Річарду Метту та Девіду Свету.

Свет схилив на свою сторону тюремну шевчиху Джойс Мітчелл, яка пронесла йому шість лез для пилки по металу. Щоб їх не помітила охорона, жінка сховала знаряддя в заморожене м'ясо для гамбургерів.

Свет випиляв під ліжком своєї камери отвір, а згодом зробив отвір до сусідньої камери, де утримували Метта. Той вже мав досвід втечі з тюрми. Обидва майже шість місяців щоночі вибиралися до тюремних комунікацій, вивчаючи маршрут.

Вибратися назовні їм вдалося по трубі системи опалення. На літо її вимкнули і труба охолола.

Але втікачів підвів водій, який мав забрати їх з містечка, в якому знаходиться тюрма. Біля отвору, через який втікачі вибралися назовні, їх ніхто не чекав. Згодом Метта застрелила поліція під час спроби затримання. Света поранили за кілька кілометрів від американо-канадського кордону й доправили до в'язниці.

Наркобарон Коротун

Голова мексиканського наркокартелю "Сіналоа" Хоакін Гузман Лоера на прізвисько Коротун утікав з тюрми двічі.

Вперше він просто купив більшість тюремної адміністрації. 19 січня 2001 року один з охоронців відімкнув двері його камери і він забрався у возик, на якому по тюрмі розвозили білизну. В ньому його провезли через охорону за ворота тюрми.

Потім у багажнику автомобіля, який належав тому ж охоронцю, який його випустив, Гузмана вивезли за місто. Вдруге його спіймали лише через 13 років, але він знову втік.

11 липня 2015 року Коротун зник з камери, незважаючи на те, що в ній була встановлена камера відеоспостереження. Та й взагалі, тюрма, в якій його тримали, вважалася найбільш захищеною.

Вибратися на волю наркобарону вдалося завдяки тому, що на ванну кімнату в його камері відеоспостереження не розповсюджувалось. Він зайшов до неї і зник.

Виявилося, що у ванній був замаскований вхід до підземного тунелю, який тягнувся аж на 1,5 км до будівельного майданчика.

Тунель, звісно, копав не сам Коротун, а його підлеглі з банди. Він знаходився на 10-метровій глибині, був облаштований драбиною для спуску, світильниками, трубками, по яким надходило повітря та іншими конструкціями.

У тунелі знайшли також перероблений мотоцикл, у якого замість колес були гусениці. Правоохоронці вважають, що його використовували для транспортування землі, будівельних матеріалів, а згодом і самого Гузмана.

Свободою Коротун насолоджувався півтора року, його знову спіймали 8 січня 2016 року.

Втеча з селфі

Любов до нетривіальних самознімків не оминула й тюремну субкультуру. Троє утікачів з тюрми в окрузі Орандж, що у штаті Каліфорнія, стали героями ЗМІ не завдяки власне втечі, а тому, що зафільмували її процес.

Хуссейн Наїрі, Джонатан Тіу та Бак Дуонг зникли з камер 22 січня 2016 року. Вони прорізали чотири рівня грат і по водогінній трубі вибралися на дах, з якого спустилися на мотузці з простирадел.

Прославились вони у липні 2017 року, коли прокурор оприлюднив відео та фото з їхнього телефону, який їм пронесли контрабандою в тюрму. Виявилося, що вони знімали на відео процес втечі та робили селфі майже на всьому маршруті. Наприклад, на даху тюрми.

Один з трійці через сім днів здався поліції, а ще двох схопили через вісім днів після втечі.

Теги:
Читайте також:
Київ
+10°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.92
  • EUR
    Купівля 42.25
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 квітня
06:03
Оновлено
Харків Харківщина ракетний удар обстріл
Росія атакувала Україну ракетами: вибухи у Харкові та "кинджали" на Львівщині
03:33
Володимир Зеленський та Борис Джонсон
Die Welt: Оприлюднено деталі мирної угоди, яку Україна та РФ могли підписати у квітні 2022 року
03:05
Хезбола, Ліван
ЦАХАЛ ліквідував у Лівані терористів, що запускали ракети по Ізраїлю
02:31
Вакцинація
ВООЗ не рекомендувала вживати антибіотики при лікуванні COVID-19
01:59
Реджеп Тайїп Ердоган
Туреччина розриває торговельні відносини з Ізраїлем через Палестину
01:20
Finnair
Літак Finnair не зміг приземлитися в Естонії через перешкоди GPS з боку РФ
00:56
Нафтогаз
У Нафтогазі розповіли скільки побутових споживачів справно платять за газ
00:38
Обстріл, Харків
Харківська ОВА спростувала фейк про евакуацію влади та військових з облцентру
00:28
Бельгія
Посилення ППО України: Бельгія виділить 200 млн євро та ракети
00:10
Канада надасть близько $12 млн на виробництво БПЛА й закупівлю снарядів для України
2024, п'ятниця
26 квітня
23:49
У лікарні помер поліцейський, поранений 4 квітня у Харкові
23:04
Іспанія
БМП, боєприпаси та ракети для Patriot: Іспанія передасть Україні новий пакет допомоги
22:43
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Німеччина підіймала свої винищувачі для перехоплення російського літака
22:19
Король Чарльз III
У Букінгемському палаці оголосили про повернення короля Чарльза до публічних заходів
21:57
грузія
У Грузії член керівної партії "Грузинська мрія" виступив проти закону про "іноагентів"
21:55
Ексклюзив
Охоплені практично всі порушення прав людини, які на сьогодні існують в Україні: адвокатка Пушина про звіт Держдепу США
21:51
Оновлено
Вступ України до ЄС і НАТО, санкції проти РФ, та спільне виробництво БПЛА: очільниця МЗС Латвії Браже провела перемовини з Кулебою
21:29
F-16
Бельгія передасть Україні винищувачі F-16 уже цьогоріч
21:26
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Обхід ворогом Часового Яру, оборона Очеретиного та американська допомога. Воєнні підсумки тижня
21:23
У Броварах голова РВА наїхав на пішоходів
У Броварах голова РВА наїхав на пішоходів: 4 людини постраждало. У ОВА заявили про звільнення
21:09
Мелітополь
У Мелітополі окупанти видали паспорти РФ 14-річним дітям, які залишились без батьківського піклування, - Лубінець
20:35
міністр оборони США Ллойд Остін
США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $6 млрд
20:23
Анонс
Лауреат премії Букера Деймон Ґелґут та лауреат Frontline Club Prize Анджан Сундарам
В Києві поговорять про Україну, Південну Африку, Індію та краще розуміння один одного
20:23
Огляд
"Каскадер"
Покласти "Крашанку" під "Вуаль": що подивитися на вихідних
20:14
Володимир Зеленський на Чернігівщині (6 квітня 2024 року)
З початку року РФ вдарила по Україні 9 тисячами керованих авіабомб: Зеленський наголосив учасникам "Рамштайну" на необхідності Patriot
20:04
Оновлено
міська дитяча клінічна лікарня №1
У Києві через ворожу провокацію евакуювали дві лікарні
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 793-го дня війни: ГУР знищило російський гелікоптер в Москві і здійснило масштабну кібератаку на сервіси партії "Единая Россия"
20:00
OPINION
Василь Зима
Смерть, як і любов — дуже великі сили
19:50
Херсонська область
На Херсонщині обмежили відвідування низки територій. Перелік
19:44
3 окрема штурмова бригада, ЗСУ
За добу Сили оборони відбили 23 ворожих атаки на Авдіївському напрямку
19:36
Джозеф Байден
Байден назвав термін відправки зброї в Україну
19:30
Ексклюзив
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Коли "СВО" для росіян відійшло на другий план через економічні проблеми, влада РФ "увімкнула" теракти, - соціолог Шульга
19:16
Взяти Часів Яр в оперативне оточення: в ОСУВ "Хортиця" розкрили плани російської армії
19:10
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на дорозі
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на проїжджій частині
18:59
Ексклюзив
Карта бойових дій: Авдіївка
Найскладніша ситуація на фронті у напрямку Авдіївка - Покровськ, - депутат міськради Дружківки
18:49
Росія поновила постачання нафти до Індії, – Reuters
18:48
Українська команда перемогла на міжнародному хакатоні зі штучного інтелекту
Українські підлітки перемогли на міжнародному хакатоні з ШІ: який проєкт представили
18:43
Бустерна доза
У Британії вперше у світі почали тестування на людях вакцини від раку шкіри
18:30
Ексклюзив
Суровкін і Шойгу на нараді з Путіним
Арешт заступника Шойгу навряд чи свідчить про розкол російських "еліт", - соціолог Шульга
18:11
протести у Грузії, закон про "іноагентів"
У Грузії опозиція анонсувала масштабний мітинг проти закону про "іноагентів"
Більше новин