7 найзухваліших втеч з тюрми: арахісове масло, йога та селфі
Вертольоти, цивільні службовці, великі хабарі, мотузки з простирадел - весь цей арсенал і досі успішно використовують утікачі з тюрем
Нещодавно в США втекла з тюрми група злочинців, яка використала арахісове масло, щоб обдурити охоронця. Тож сайт Еспресо вирішив згадати найбільш зухвалі втечі та трохи розвіяти романтичний ореол навколо утікачів.
Якщо говорити саме про тюрми, а не концтабори, то у переважній більшості втікають матьорі кримінальники, які без коливань можуть вбити людину, яка стоїть на їхньому шляху.
Арахісове масло та слабка ланка
Нещодавня втеча з тюрми в Алабамі сталася 30 липня. Дванадцять злочинців скористалися недосвідченістю охоронця. Він був новенький і ще достеменно не знав план тюрми. Через це хлопець перетворився на слабку ланку, на яку натисли досвідчені кримінальники.
Охоронець чергував у контрольній кімнаті, наглядаючи за 140 ув'язненими. Він переплутав двері назовні з дверима до камери: в'язні попередньо замазали номер на дверях арахісовим маслом.
Вони почали гукати йому, щоб він відімкнув двері і той зробив це, не сумніваючись, що запускає в'язнів у камеру. Ті вийшли назовні, перекинули через стіну з уколючим дротом ковдру і вже за 10 хвилин їх не було.
Втім, поліція швидко переловила їх всіх і доправила назад у в'язницю.
Французькі закохані
Грабіжнику Мішелю Вожуру пощастило з дружиною. Після того, як він черговий раз потрапив за грати, Надін Вожур почала вчитися літати на вертольоті.
Втеча сталася 26 травня 1986 року. Мішель проклав собі дорогу на дах тюрми Ла Санте за допомогою нектаринів, які він розмалював так, що вони були схожі на гранати. Там його підхопила дружина з вертольотом.
Згодом вони приземлилися на футбольному полі й втекли. Але їхнє щастя не тривало довго. Надін невдовзі заарештували, а Мішель під час пограбування банку отримав кулю в голову. Він вижив і завдяки йозі зміг відновити роботу кінцівок. У 2003 році він вийшов на волю.
Історія Надін та Мішеля була відтворена у фільмі "Донька повітря" (1992 рік).
Вертольотний маньяк
Втеча за допомогою гелікоптера - доволі популярний сюжет. Наприклад, у березні 2013 року з кіровоградської колонії на вертольоті намагався втекти "вор у законі" Дмитро Тичков. Через невпевненість пілота його встигли схопити. А от у 2016 році він таки примудрився втекти з Кіровоградського СІЗО.
Віртуозом вертольотних втеч вважають француза Паскаля Паєта. Його засудили на 30 років за вбивство охоронця банківської броньованої машини, яку злочинець пограбував разом зі спільниками. 12 жовтня він втік з тюрми в місті Люїнь на вертольоті, який викрав його поплічник.
Два роки потому Паєт влаштував вертольотну втечу з тієї ж тюрми для своїх товаришів по нещастю. Три тижні потому їх усіх зловили. Пає помістили під особливий нагляд: він сидів у одиночках і не затримувався в одній тюрмі довше 6 місяців.
Але не вберегли: 14 липня 2007 року він втік на вертольоті, який підігнали йому вдячні компаньйони. Два місяці потому втікача зловили в околицях Барселони. Він і досі сидить, але в якому точно місці не розголошується, аби він не проробив свій трюк з вертольотом вчетверте.
Майстер йоги
17 вересня 2012 року південнокорейський грабіжник Чоі Габ Боку вибрався з камери через прямокутний отвір для їжі. За ті 23 роки, що він вже встиг провести за гратами тюрми міста Тегу, в'язень непогано засвоїв йогу.
Щоб проробити свій трюк Чоі дочекався, поки охоронці поснуть. А для надійності, щоб точно пролізти в отвір, він намастив шкіру маззю.
Чоі мав зріст 1,64 метри та важив 52 кг. Отвір, через який він прослизнув, мав ширину 45 см та висоту 15 см.
Утікача спіймали через сім днів та помістили в камеру зі значно меншим отвором для їжі.
Пилка у гамбургері
З виправно-трудової колонії Клінтон, що в штаті Нью-Йорк, не вдавалося втекти нікому протягом 170 років. Але 6 червня 2015 року це вдалося двом засудженим за вбивство - Річарду Метту та Девіду Свету.
Свет схилив на свою сторону тюремну шевчиху Джойс Мітчелл, яка пронесла йому шість лез для пилки по металу. Щоб їх не помітила охорона, жінка сховала знаряддя в заморожене м'ясо для гамбургерів.
Свет випиляв під ліжком своєї камери отвір, а згодом зробив отвір до сусідньої камери, де утримували Метта. Той вже мав досвід втечі з тюрми. Обидва майже шість місяців щоночі вибиралися до тюремних комунікацій, вивчаючи маршрут.
Вибратися назовні їм вдалося по трубі системи опалення. На літо її вимкнули і труба охолола.
Але втікачів підвів водій, який мав забрати їх з містечка, в якому знаходиться тюрма. Біля отвору, через який втікачі вибралися назовні, їх ніхто не чекав. Згодом Метта застрелила поліція під час спроби затримання. Света поранили за кілька кілометрів від американо-канадського кордону й доправили до в'язниці.
Наркобарон Коротун
Голова мексиканського наркокартелю "Сіналоа" Хоакін Гузман Лоера на прізвисько Коротун утікав з тюрми двічі.
Вперше він просто купив більшість тюремної адміністрації. 19 січня 2001 року один з охоронців відімкнув двері його камери і він забрався у возик, на якому по тюрмі розвозили білизну. В ньому його провезли через охорону за ворота тюрми.
Потім у багажнику автомобіля, який належав тому ж охоронцю, який його випустив, Гузмана вивезли за місто. Вдруге його спіймали лише через 13 років, але він знову втік.
11 липня 2015 року Коротун зник з камери, незважаючи на те, що в ній була встановлена камера відеоспостереження. Та й взагалі, тюрма, в якій його тримали, вважалася найбільш захищеною.
Вибратися на волю наркобарону вдалося завдяки тому, що на ванну кімнату в його камері відеоспостереження не розповсюджувалось. Він зайшов до неї і зник.
Виявилося, що у ванній був замаскований вхід до підземного тунелю, який тягнувся аж на 1,5 км до будівельного майданчика.
Тунель, звісно, копав не сам Коротун, а його підлеглі з банди. Він знаходився на 10-метровій глибині, був облаштований драбиною для спуску, світильниками, трубками, по яким надходило повітря та іншими конструкціями.
У тунелі знайшли також перероблений мотоцикл, у якого замість колес були гусениці. Правоохоронці вважають, що його використовували для транспортування землі, будівельних матеріалів, а згодом і самого Гузмана.
Свободою Коротун насолоджувався півтора року, його знову спіймали 8 січня 2016 року.
Втеча з селфі
Любов до нетривіальних самознімків не оминула й тюремну субкультуру. Троє утікачів з тюрми в окрузі Орандж, що у штаті Каліфорнія, стали героями ЗМІ не завдяки власне втечі, а тому, що зафільмували її процес.
Хуссейн Наїрі, Джонатан Тіу та Бак Дуонг зникли з камер 22 січня 2016 року. Вони прорізали чотири рівня грат і по водогінній трубі вибралися на дах, з якого спустилися на мотузці з простирадел.
Прославились вони у липні 2017 року, коли прокурор оприлюднив відео та фото з їхнього телефону, який їм пронесли контрабандою в тюрму. Виявилося, що вони знімали на відео процес втечі та робили селфі майже на всьому маршруті. Наприклад, на даху тюрми.
Один з трійці через сім днів здався поліції, а ще двох схопили через вісім днів після втечі.
- Актуальне
- Важливе