12 українських гуртів, яких полюбили за кордоном

Дар'я Тарасова
16 серпня, 2017 середа
18:00

Поки в Україні продовжують обурюватись через нібито брак якісної вітчизняної музики, в українських музикантів з'являються шанувальники за кордоном

Зміст

Рок, альтернатива, електро та метал – усе це дуже добре звучить по-українськи. Молодих музичних гуртів, що грають якісну музику, стає все більше. От тільки в самій Україні надмірною увагою їх не балують. Зате схвальні відгуки чи що важливіше – кількість завантажень їхніх пісень чи повні зали на концертах, можна побачити за кордоном. 

Українську музику почули, українську музику хочуть чути. Цікаво, що у творчості деяких гуртів, які користуються популярністю у західних слухачів, наявні українські етно-мотиви. Серед улюбленців зарубіжних меломанів є також і ті музиканти, які співають виключно українською. 

Еспресо.TV розповідає про українських виконавців, які за кордоном не менше, а часто і більш популярні, аніж в Україні.

Zapaska

null

Дует Павла Нечитайла та Яни Шпачинської, який грає етно-електронну музику та інді-поп, існує з 2009 року. Їхня музика відрізняється оригінальністю виконання: свої композиції Zapaska створюються за допомогою зациклювання та міксування музичних фраз. 

Гурт вже має два міні-альбоми та дві повноформатні платівки. Однак за кордоном вони більш популярні, аніж в Україні. Так, у 2014-му їхня композиція Shkolyarska потрапила до списку пісень, які особливо вразили протягом року. Перелік був складений оглядачем Euronews Робертом Хаквіллом та опублікований на офіційному сайті телеканалу.

У 2015-му їхня композиція "Літак" на слова Богдана-Ігоря Антонича, яка увійшла до першого альбому, стала саундтреком до американського короткометражного фільму вашингтонського відео-журналу Freehub Magazine. Музику Zapaska використовували також чеські кінематографісти для фільму, який вийшов там у прокат.

А британське видання Overblown назвало їхній останній альбом Pomalu найкращим релізом-2016 на пострадянському просторі. 


"ДахаБраха"

null

Вони вже давно підкорили закордон та виховали там цілу армію фанатів української етно-музики. Група, організатором і художнім керівником якої є Владислав Троїцький, створила власний стиль - етно-хаос.

До складу гурту входять Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська та Марко Галаневич. Вони виконують українські народні пісні в автентичній манері, поєднуючи їх зі звучанням широкої низки інструментів із різних куточків світу.

"ДахаБраха" виступали на найвідоміших фестивалях світу - Glastonbury, Sziget, Helsinki Festival, Med, Mundial, Oslo World Music Festival, Dublin World Music Festival, Fusion, GlobalFEST та багатьох інших по всьому світі. 

Саме "ДахаБраха" стали єдиними представниками з України у легендарному шоу "Later… " with Jools Holland на BBC, а також були в ефірах радіо KEXP та NPR. До речі, композиція "Шо з-под дуба" стала саундтреком до серіалу "Фарго", який продюсують культові режисери Ітан та Джоел Коени.

Гурт "ДахаБраха" називають послом України в світі. Музиканти виступають у Колумбії, Бразилії, Мексиці, США, Канаді, Китаї, Малайзії, Південній Кореї, Австралії, Новій Зеландії та в більшості країн Європи.


ONUKA

null

Ще один український гурт, який підкорив закордонних слухачів, використовуючи у своїй творчості знову ж таки фольклорні мотиви. ONUKA грає електро-фолк, поєднуючи електронну музику та народні інструменти. 

Вокалісткою гурту, автором текстів, головним автором ідей є Наталія Жижченко. Вона також грає на сопілці, окарині, свистульці, омнікорді, невеликих перкусійних інструментах та керує відтворенням семплів. Головним композитором, саунд-продюсером, аранжувальником та арт-директором проекту є Євген Філатов. 

ONUKA виступали на фестивалях Sziget та Eurosonic у Нідерландах. Але найбільший успіх у закордонної аудиторії музиканти отримали після виступу разом з оркестром НАОНІ на Євробаченні-2017 як запрошений гість. Український гурт розхвалили як іноземні слухачі, так і преса. 

Музичне британське видання NME охарактеризувало виступ ONUKA як найкращий номер вечора: "12 балів від нас". Але більш показовим стало потрапляння останнього ЕР "Vidlik" у чарти iTunes багатьох європейських країн. Ба більше, за кілька діб міні-альбом посів першу сходинку електронних чартів iTunes у Британії, Польщі, Німеччині, Данії, Нідерландах та Швеції. Він також опинився на другій позиції у Бельгії, на третій - у Франції та Швейцарії та на четвертій в Австралії.


Джамала

null

Завдячує Євробаченню популярністю на Заході і українська співачка кримськотатарського походження Джамала (справжнє ім'я - Сусанна Джамаладінова). Артистка представляла Україну на пісенному конкурсі у 2016 році у Стокгольмі, де виборола перемогу з піснею "1944".

Успіх на Євробаченні допоміг Джамалі підписати контракт з всесвітньовідомим лейблом Universal Music Group. У червні минулого року Universal Music Denmark випустив альбом української співачки "1944" в Європі. До платівки увійшли 12 композицій: вісім англійською і три українською мовами.

Реліз цього ж альбому в США відбувся у липні того ж року. В Америці його здійснила компанія Republic Records, що входить до Universal Music Group і працює з такими артистами, як Ariana Grande, Drake, Florence + The Machine, John Newman, Nickelback, Nicki Minaj, The Weeknd та інші.

Окрім того, що платівка Джамали продається тепер по всьому світу, сама артистка також виступає з концертами в країнах Європи.


Sinoptik

null

Рок-гурт, створений 5 років тому в Донецьку, в Україні відомий набагато менше, ніж за її межами. Тріо, до складу якого входять Дмитро Синоптик, Дмитро Сакір та В'ячеслав Лось, грає альтернативну та інді-рок-музику. Вони записали вже три студійні альбоми. 

Фронтмен гурту Дмитро Синоптик до Sinoptik грав у кількох гуртах у Лондоні та навіть виступав на Reading Festival. У травні 2016-го Sinoptik представили Україну в фіналі міжнародного конкурсу The Global Battle Of The Bands в Берліні, і стали першим українським гуртом, що посів перше місце і отримав звання Найкращого нового рок-гурту світу. 

А ще до перемоги у GBOB українці здійснили успішний європейський тур, після якого їх стали частіше запрошувати виступати в Європі. Минулої осені вони влаштували європейський тур на підтримку нового альбому "Interplanet Overdrive", охопивши міста Австрії, Болгарії, Словаччини, Румунії, Чехії та Греції.

Зараз Sinoptik частіше можна побачити на закордонних концертах, адже в Україні, на жаль, нові українські гурти користуються меншим попитом. 


Stoned Jesus 

null

Це тріо грає психоделічний та блюз-рок. За 8 років існування колективу музиканти випустили три повноформатні платівки та один ЕР. Їхній альбом The Harvest, який вийшов у 2015-му, потрапив до багатьох топів Західної Європи.

Створений у 2009 році, гурт Stoned Jesus практично одразу зайнявся гастрольною діяльністю, відвідавши з концертами не лише Україну, а й Західну Європу. На їхньому рахунку – релізи трьох альбомів на вінілі та синглу в Німеччині, виступи у 22 країнах. 

Після щільного гастрольного графіку в Європі хлопців запрошували з концертами до США, Британії та на один з найбільших рок-фестивалів - Hellfest-2016 (Франція). Stoned Jesus стали першим українським рок-гуртом, який об'їздив з туром Південну Америку. За 8 днів музиканти відіграли концерти у Чилі, Аргентині та Бразилії.

Hell:On 

null

Метал-гурт із Запоріжжя існує з 2005 року, однак, попри велику кількість позитивних відгуків за кордоном, в Україні Hell:On відомі мало.

На рахунку гурту, окрім демо та міні-альбомів, 5 повноформатних платівок. До речі, два альбоми – "Hunt" (2013) і "Once Upon A Chaos" (2015) - були випущені на німецькому лейблі Ferrrum. 

Останній альбом був дуже розхвалений західною пресою. Про нього написали майже 30 видань Фінляндії, Португалії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини та інших країн.

Гастрольну діяльність у Європі Hell:On розпочали ще у 2009-му. Відтоді вони виступали в Польщі, Нідерландах, Німеччині, Чехії та інших країнах. 


Panivalkova

null

Жіноче інді-поп-тріо самі про себе кажуть, що співають "у стилі чуттєвого мінімалізму". У своїй музиці дівчата використовують велику кількість інструментів: клавіші, кастаньєти, губну гармоніку, перкусію, барабани тощо. 

Будь-який свій виступ Ірина Кульшенко, Даша Пугачова та Іра Лузіна перетворюють на справжній перформанс із жартами та яскравими костюмами. Однак українські слухачі поки приймають Panivalkova стримано. Натомість в Європі у гурту вже є своя аудиторія.

Цього літа, протягом червня-липня, музикантки були в своєму першому турі Західною Європою. Загалом дівчата відвідали 13 міст Польщі, Німеччини, Люксембургу, Бельгії та Нідерландів. 


Mari Cheba

null

Український електронний гурт існує всього з 2015 року, однак вже встиг отримати позитивні відгуки на Заході. Солістка Марі Чеба отримала звання "найкращий жіночий вокал" серед виконавиць з Америки і країн Європи за версією Trip Hop Nation.

Окрім самої Марі, у гурті грають Валентин Латиш (клавішні) та Денис Рильков (електро-гітара). Гурт змішує різні стилі, створюючи свій власний. У написанні своєї музики Mari Cheba керуються інтуїцією. Усі пісні гурту – україномовні. У 2016 Mari Cheba презентували дебютний альбом IONA.


Jinjer

null

Ще один український метал-гурт, що виступає з сольними концертами за кордоном. Група Jinjer утворилася у 2009-му в Горлівці. А вже за 4 роки музиканти вирушили у свій перший інтернаціональний тур, виступивши протягом 20 днів у містах України, Молдови та Румунії. 

Через кілька місяців музиканти вже грали на опен-ейрах Румунії та Болгарії. Тоді ж, у 2013-му, Jinjer були названі найкращим метал-гуртом України.

А у квітні 2014-го Jinjer вирушили у турне на підтримку першого повноформатного альбому, відігравши концерти не лише в Україні, а й в Польщі, Чехії, Німеччині, Бельгії, Франції та Швейцарії.


Kozak System

null

Колишні учасники гурту "Гайдамаки" у 2012-му створили успішний музичний проект Kozak System, який став популярним як в Україні, так і за кордоном. На рахунку рок-музикантів – три повноформатні платівки. 

Kozak System співають ліричні та злободенні пісні українською та грають на акордеоні, гітарі, трубі та ударних. Вони дуже часто виступають у Польщі та співпрацюють з польськими музикантами. Загалом за 5 років існування гурту "Козаки" відіграли концерти у 18 країнах світу.

Так, у 2013-му, окрім виступів в Україні, Польщі та Німеччині, рокери представляли країну на Днях України у Великій Британії. А влітку 2015-го Kozak System стали хедлайнером чеського фестивалю Trutnoff разом із Prodigy, The Subways та Matisyahu. А цього літа музиканти вже встигли відіграти концерти в США, Німеччині, Польщі, а восени вирушать у Лондон, Дублін та Монреаль.


Brunettes Shoot Blondes

null

Хлопці з Кривого Рогу, що грають інді-поп та альтернативну музику, буквально прогриміли у 2014-му з кліпом "Knock Knock". Тоді їхнє відео, зняте за допомогою 14 пристроїв Apple, за перші 10 днів передивились понад 5 млн разів на YouTube.

Зарубіжна преса називала його сенсаційним, а усі відгуки були позитивними. Публікації про українців Brunettes Shoot Blondes з'явилися у Billboard, The Daily Mirror, USA Today, Mashable, Business Insider, Daily Mail та інших медіа. 

Але гурт утворився ще у 2010-му. До речі, вже тоді, на початку своєї кар'єри Brunettes Shoot Blondes виступали у Києві, а також тричі виїжджали до Європи із серіями концертів. Зокрема українські музиканти запалювали грали свою музику на фестивалям "Wybieram Wschod" у Познані (Польща), "OstAnders 2013" у Нюрнберзі (Німеччина) та "Eastern Hipsters" у Білостоку (Польща). Окрім фестивалів, Brunettes Shoot Blondes давали концерти в Польщі та Німеччині.

Поки на рахунку Brunettes Shoot Blondes один альбом - "Bittersweet". До речі, однойменний кліп музиканти знімали у партнерстві з німецьким виробником автомобілів "Opel".

Теги:
Читайте також:
Київ
-5.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.94
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 43.97
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
23 лютого
23:56
Білий Дім
Люди хочуть думати, що Маркон і Стармер намагатимуться змінити позицію Трампа, - політичний оглядач Колесник
23:39
Ексклюзив
Вадим Денисенко
Рф не може закласти повістку дня, але може вносити свої корективи, - політолог Денисенко про те, навіщо Путіну вибори в Україні
23:07
Огляд
Володимир Зеленський
Гранти від Байдена, а не борги, корисні копалини для США, ставка на Європу і європейську армію та неможливість виборів. Основне з пресконференції Зеленського 23 лютого
22:22
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Ще зарано думати, що Сполучені Штати нас кинули": політолог Фарапонов
21:47
Оновлено
Папа Римський, Папа Франциск
У Папи Франциска на додаток до проблем з кров'ю розвивається ниркова недостатність
21:41
Ексклюзив
росія
Росіяни готові прийняти будь-який варіант завершення війни, який буде представлений, як перемога, - соціолог Шульга
21:13
Ексклюзив
Китай, Росія, США
Поворот США в бік Росії був неочікуваним для Китаю, України і самої РФ, - китаєзнавиця Голод
21:05
Стів Віткофф
Перемовник з росіянами Віткофф: мирна угода між РФ та Україною буде на основі "путівника" у вигляді Стамбульських домовленостей
21:04
Володимир Зеленський
Зеленський: не можна буде визнати вибори, на яких не зможе проголосувати половина населення
20:13
Зеленський про суди над командирами з Харківщини: через недбалість гинуть солдати і відповідати має керівництво
20:11
Оновлено
Динамо, Андрій Ярмоленко
"Динамо" розбило "Карпати": результати матчів і розклад трансляцій 18-го туру УПЛ
20:07
OPINION
Думати про себе у смузі невизначеності
19:53
Дональд Трамп
Якщо Трамп спершу домовиться з Путіним, українці втратять довіру до США, - Зеленський
19:48
Німеччина уряд
Вибори у Німеччині: екзитпол свідчить про перемогу ХДС/ХСС, друге місце - у АдН, яка пропонує Мерцу створити коаліцію
19:30
Анджей Дуда
Дуда чекав Трампа у Вашингтоні близько години, а той приділив йому лише 10 хвилин, - ЗМІ
19:10
Інтерв’ю
Путін Медведчук
Путін пропихає сценарій виборів, щоб вони розірвали Україну зсередини, - Рибачук
18:33
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Лубінець: росіяни знову розстріляли українських полонених, імовірно, це були бійці 82-ї бригади на Курщині
18:25
Оновлено
Україна США
"Просуваємося в роботі": Єрмак про результат нового раунду перемовин з представниками США
18:17
З Хмельницького військовим передали 120 FPV-дронів власної збірки
Торік Україна виготовила понад 2 млн FPV-дронів, цього року буде більше, - Зеленський
18:17
"Потрібна ратифікація парламентом": Зеленський про економічну угоду зі Сполученими Штатами
18:10
Андрій Сибіга
Китай не зацікавлений у продовженні війни на території Європи, - Сибіга
18:01
OPINION
Насправді мирна угода неможлива. В принципі
18:00
Інфографіка
пожежа у Москві
Масштабна пожежа у Москві, вибух на нафтовому родовищі у Тюменській області та на Кубані: де у ворога вибухало та палало цього тижня
17:55
Володимир Зеленський
Зеленський: об'єднану армію Європи можна побудувати на основі контингенту миротворців та ЗСУ
17:30
Інтерв’ю
путін трамп
Трамп стає корисним ідіотом в руках Путіна, - американський дипломат Брайза
17:25
Володимир Зеленський в Давосі
В проєкті угоди зі США поки що нема гарантій безпеки, - Зеленський
17:25
Володимир Зеленський
Зеленський: ми не визнаємо гранти від Байдена як борги
17:06
Володимир Зеленський
Скільки Україна, Європа та США витратили на війну проти Росії. Пояснення від Зеленського
16:52
Володимир Зеленський
Я готовий залишити пост президента, якщо це принесе мир для України, - Зеленський
16:49
військові КНДР
Буданов: КНДР задовольняє 50% потреб Росії у боєприпасах
16:44
ЗСУ
З початку доби на фронті сталося 47 боєзіткнень: окупанти 11 разів намагалися витіснити позиції ЗСУ на Покровському напрямку
16:37
Олег Іващенко
Голова зовнішньої розвідки Іващенко: наприкінці 2025 року в економіці Росії почнуться незворотні зміни на гірше
16:31
Кирило Буданов
"У мене війна": Буданов відповів, чи планує йти в політику
16:12
Кирило Буданов
Повномасштабне вторгнення РФ ґрунтувалося на абсолютно недостовірних даних їхньої розвідки, - Буданов
16:09
Олег Іващенко
РФ планує виготовити 3000 ракет великої дальності у 2025 році, – голова СЗР Іващенко
16:03
OPINION
Зараз Україна субʼєктивізує Європу, даючи їй шанс себе знову проявити
16:00
Огляд
Двері у вирій, пристрасне кохання і жалюгідна слава – 5 книг, де борються за справедливість
15:58
Головнокомандувач ЗС України Олександр Сирський
Командирами корпусів ЗСУ призначать найбільш підготовлених комбригів, - Сирський
15:58
Київ, Майдан Незалежності
У центрі Києва 24 лютого обмежать рух і паркування, а громадський транспорт курсуватиме за зміненими маршрутами
15:38
Рустем Умєров
В Україні купують або виробляють 96% дронів, - Умєров
Більше новин