7 днів на воді. В Кремнієвій долині припинили їсти, щоб залишатись молодими та працездатними

Марія Гурська
25 вересня, 2017 понедiлок
10:30

Адепти здорового життя та прихильники підвищення власної продуктивності з Кремнієвої долини знайшли новий спосіб, як прожити довше – голодування

Ця стаття є адаптованим перекладом матеріалу The Guardian.

Останній раз колишній директор Evernote Філ Лібін їв день назад - це були шашлички якіторі з ресторану в районі Mission District в Сан-Франциско. Наступного разу він поїсть через три дні - в четвер увечері. На цей день у нього вже заброньовано столик в одному з кращих суші-ресторанів міста.

Протягом чотириденного інтервалу він буде тільки пити: воду, каву і чорний чай.

За останні вісім місяців вже нинішній гендиректор студії All Turtles відмовлявся від їжі на періоди від двох до восьми днів, між якими їв зовсім небагато. Він втратив майже сорок кілограм і каже, що в результаті такого харчування "трансформувався".

"Голодування - одне з двох або трьох кращих рішень, які я приймав за своє життя " - каже Філ Лібін

"Виникає легка ейфорія. Настрій кращий, ніж зазвичай, я сконцентрований, а моя енергія не має меж. Відчуваю себе куди здоровішим. Це допомагає мені бути кращим гендиректором", - розповідає він, сидячи в офісі All Turtles в районі Сома і попиваючи каву - одну з безлічі чашок за день.

Лібін - представник зростаючої спільноти діячів Кремнієвої долини, які експериментують з тривалим голодуванням. За їх словами, вони худнуть, їх настрій стає більш стабільним, а продуктивність зростає.

null

Періодичне голодування популяризувалося завдяки дієті "5:2", дотримуючись якої люди нормально харчуються п'ять днів на тиждень, а в інші два значно зменшують кількість вживаних калорій (приблизно до 500 на день).

Лібін і його однодумці вирішили не обмежуватися двома днями, а метою такого харчування зробили підвищення власної продуктивності, а не на втрату ваги.

Вони поєднують тривале голодування з майже фанатичним відстеженням своїх показників на кшталт складу тканин тіла, вмісту в крові глюкози і кетонів - так називається речовина, що виділяється при переробці організмом власного жирового запасу замість отримання енергії від перетравлюваних вуглеводів.

Прихильники ідеї наполягають, що це не дієта, а "біохакінг".

Джеффрі Ву, гендиректор компанії HVMN (читається як "human"), що займається "біохакінгом" і ноотропами (препарати, які позитивно впливають на функціонування мозку), на початку 2017 року очолив семиденне голодування, в якому брало участь більше ста членів WeFast - спільноти, присвяченої тривалому утриманню від вживання їжі.

Деякі учасники носили монітори для перевірки вмісту глюкози, якими зазвичай користуються діабетики. Пристрої, які вшивають під шкіру, регулярно знімають мікропроби крові, щоб носій міг стежити за станом здоров'я в режимі реального часу.

Також вони вимірювали вміст кетонів в крові, щоб упевнитися в тому, що їх тіла справді використовують жир як паливо – цей процес метаболізму називається "кетозіс".

Джефф Ву і інші члени його компанії хотіли виміряти, як голодування вплине на продуктивність, тому паралельно з відстеженням фізіологічних показників (кетонів і цукру в крові) вони використовували програму RescueTime, що вимірює продуктивність людини на роботі.

null

Джеф Ву після семи днів голодування.

"Можна подумати, що після семи днів голодування людина буде відволікатися на що завгодно і постійно нишпорити в пошуках їжі, але приблизно через два або три дні голод відступає, тому що підвищується вміст кетонів. Мозок і тіло отримують енергію з альтернативного джерела ", - пояснює Ву.

При зрості в 180 см і вазі в 74,8 кг Ву не потрібно худнути, проте він скинув п'ять кг протягом тижня. За його словами, він фокусується на тривалості життя і когнітивній ефективності.

Раз на тиждень Ву голодує протягом 36 годин, а раз в квартал - три дні поспіль. Тепер він краще розуміє, як взагалі працює голод.

"Ми часто плутаємо бажання поїсти з необхідністю соціалізуватися, погуляти чи зробити перерву. Тому їмо, коли в цьому немає об'єктивної потреби", - каже Джефф Ву

Лібін розповідає про свої голодування в груповому чаті в WhatsApp під назвою Fast Club, в яку входять ще приблизно двадцять гендиректорів та інвесторів. Зазвичай він згадує тільки тих з них, хто публічно розповідав про свої голодовки.

Наприклад, партнер в Y Combinator Деніел Крос і інвестор та співзасновник технологічних конференцій LeWeb та Leade.rs стартапу Лоїк Ле Меур. Саме Ле Меур в грудні 2016 року за кавою розповів Лібіну про "біохакінг" через голодування. Тоді Лібін важив приблизно 117 кг - його особистий антирекорд, а Ле Меур на той момент голодував вже два з половиною дні.

"Це звучало шалено, тож я пішов додому і почав шукати інформацію, сподіваючись довести йому, що він помиляється. Але замість цього я знайшов кілька досліджень і з'ясував, що це цілком дієвий метод"- розповідає Лібін.

У підсумку, Лібін вирішив випробувати це на собі. "Першого дня я був настільки голодний, що мені здавалося, ніби я помру. Другого було ще гірше. Але третього дня я відчував себе краще, ніж будь-коли за останні двадцять років ", - згадує він.

Наукових робіт, які вивчають вплив тривалого голодування на тіло людини, стає все більше. Щороку публікуються десятки досліджень, які доводять, що голодування може посилювати імунну систему, боротися зі схильністю до діабету і сповільнювати старіння – щоправда, поки що лише у мишей.

Однак є і докази того, що без спостереження фахівця голодування може бути небезпечним. Якщо в організм буде надходити недостатня кількість важливих мінералів на кшталт натрію, магнію і калію, у людини може відмовити серце. До того ж голодування збільшує вразливість перед інфекціями і погіршує стан пошкоджених нирок.

Спеціаліст з розладів харчування з Сан-Франциско на ім'я Шрейн Бахрамі непокоїться, що лікувальне голодування може бути черговою відмовкою тих, хто просто не хоче їсти:

"Надмірна концентрація уваги на відстеженні показників організму стала нормою, тож складно сказати, чи не перетворилася вона для декого в одержимість".

Однак люди з розладами харчування зазвичай відчувають сором та інші негативні емоції стосовно їжі і власного тіла, що не дуже-то схоже на Лібіна і Ву.

"Якщо ви все ж збираєтеся зайнятися лікувальним голодуванням, - а я не рекомендую цього робити – вам просто необхідна консультація лікаря", - каже Шрейн Бахрамі

Минуло вісім місяців з моменту "перетворення" Лібіна, і він каже, що голодувати легко. Підприємець часто ходить на "милі обіди" з друзями, де зазвичай замовляє лише воду.

"Люди думають, що це катування, але насправді я отримую задоволення. Спілкуюся з друзями, дивлюся на їжу, відчуваю її запах. Все це дуже приємно. Зазвичай з обідів, де я нічого не їм, я йду, відчуваючи себе наповненим" – ділиться Лібін.

Зараз рух WeFast Джеффа Ву налічує вже більше шести тисяч послідовників в Facebook і на каналі в Slack. Учасники обговорюють останні дослідження лікувального голодування та діляться порадами і результатами. Також вони щомісяця збираються в Сан-Франциско, де колективно трапезують в ресторані.

За словами Ву, в основному до них приходять двадцяти-і тридцятирічні інженери Кремнієвої долини: "І тут, і в інших конкурентних ринках світу все більше людей роблять що завгодно, щоб підвищити продуктивність".

Всім відомо, що якщо повечеряти шкідливою їжею, на наступний день продуктивність знижується. Однак коли люди з інженерним складом розуму починають вивчати тематику таких "вуглеводних ком", вони починають розуміти, як їх контролювати.

"Замість того, щоб розбирати комп'ютерні чіпи, вони досліджують власні тіла"- каже Джефф Ву.

Лібін вважає голодування черговим трендом Кремнієвої долини – схожа ситуація була з медитацією, яка набула популярності кілька років тому з появою додатків на зразок Headspace.

"Люди тут вірять в те, що можуть вирішити будь-яку проблему. Така ось культура. Хочете менше хвилюватися? Для цього є медитація. Хочете жити на сорок років довше? Ймовірно, цього можна досягти за допомогою лікувального голодування. Приблизно 80% того, чим займаються тут люди, виявляється дурницею, але вони все одно продовжують намагатися"- розповідає Лібін.

Зараз він їсть тільки вишукані страви замість наспіх зібраних сендвічів: "Нудних трапез у мене більше не буває. Кожного разу, коли я споживаю їжу, це стає унікальною подією".

Так що їжу зі "швидкими" вуглеводами на кшталт рогаликів він їсть тільки в Нью-Йорку ("в Сан-Франциско вони огидні"), а рамен тільки під час поїздок в Токіо.

Після заяви про те, що він практикує лікувальне голодування, Лібіна закидали питаннями люди, які не знають, з чого почати. Однак він сумнівається, що голодування ввійде в моду, як це було з медитацією.

"Надто вже це екстремально. Ніхто не ріс в оточенні людей, які вважали, що медитація вкрай шкідлива для здоров'я, але всім говорили, що голодувати небезпечно і дуже складно", - пояснює він.

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.92
  • EUR
    Купівля 42.25
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 квітня
01:59
Реджеп Тайїп Ердоган
Туреччина розриває торговельні відносини з Ізраїлем через Палестину
01:33
Оновлено
Росія атакувала Україну ракетами в ніч на 27 квітня. У Харкові були вибухи
01:20
Finnair
Літак Finnair не зміг приземлитися в Естонії через перешкоди GPS з боку РФ
00:56
Нафтогаз
У Нафтогазі розповіли скільки побутових споживачів справно платять за газ
00:38
Обстріл, Харків
Харківська ОВА спростувала фейк про евакуацію влади та військових з облцентру
00:28
Бельгія
Посилення ППО України: Бельгія виділить 200 млн євро та ракети
00:10
Канада надасть близько $12 млн на виробництво БПЛА й закупівлю снарядів для України
2024, п'ятниця
26 квітня
23:49
У лікарні помер поліцейський, поранений 4 квітня у Харкові
23:04
Іспанія
БМП, боєприпаси та ракети для Patriot: Іспанія передасть Україні новий пакет допомоги
22:43
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Німеччина підіймала свої винищувачі для перехоплення російського літака
22:19
Король Чарльз III
У Букінгемському палаці оголосили про повернення короля Чарльза до публічних заходів
21:57
грузія
У Грузії член керівної партії "Грузинська мрія" виступив проти закону про "іноагентів"
21:55
Ексклюзив
Охоплені практично всі порушення прав людини, які на сьогодні існують в Україні: адвокатка Пушина про звіт Держдепу США
21:51
Оновлено
Вступ України до ЄС і НАТО, санкції проти РФ, та спільне виробництво БПЛА: очільниця МЗС Латвії Браже провела перемовини з Кулебою
21:29
F-16
Бельгія передасть Україні винищувачі F-16 уже цьогоріч
21:26
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Обхід ворогом Часового Яру, оборона Очеретиного та американська допомога. Воєнні підсумки тижня
21:23
У Броварах голова РВА наїхав на пішоходів
У Броварах голова РВА наїхав на пішоходів: 4 людини постраждало. У ОВА заявили про звільнення
21:09
Мелітополь
У Мелітополі окупанти видали паспорти РФ 14-річним дітям, які залишились без батьківського піклування, - Лубінець
20:35
міністр оборони США Ллойд Остін
США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $6 млрд
20:23
Анонс
Лауреат премії Букера Деймон Ґелґут та лауреат Frontline Club Prize Анджан Сундарам
В Києві поговорять про Україну, Південну Африку, Індію та краще розуміння один одного
20:23
Огляд
"Каскадер"
Покласти "Крашанку" під "Вуаль": що подивитися на вихідних
20:14
Володимир Зеленський на Чернігівщині (6 квітня 2024 року)
З початку року РФ вдарила по Україні 9 тисячами керованих авіабомб: Зеленський наголосив учасникам "Рамштайну" на необхідності Patriot
20:04
Оновлено
міська дитяча клінічна лікарня №1
У Києві через ворожу провокацію евакуювали дві лікарні
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 793-го дня війни: ГУР знищило російський гелікоптер в Москві і здійснило масштабну кібератаку на сервіси партії "Единая Россия"
20:00
OPINION
Василь Зима
Смерть, як і любов — дуже великі сили
19:50
Херсонська область
На Херсонщині обмежили відвідування низки територій. Перелік
19:44
3 окрема штурмова бригада, ЗСУ
За добу Сили оборони відбили 23 ворожих атаки на Авдіївському напрямку
19:36
Джозеф Байден
Байден назвав термін відправки зброї в Україну
19:30
Ексклюзив
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Коли "СВО" для росіян відійшло на другий план через економічні проблеми, влада РФ "увімкнула" теракти, - соціолог Шульга
19:16
Взяти Часів Яр в оперативне оточення: в ОСУВ "Хортиця" розкрили плани російської армії
19:10
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на дорозі
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на проїжджій частині
18:59
Ексклюзив
Карта бойових дій: Авдіївка
Найскладніша ситуація на фронті у напрямку Авдіївка - Покровськ, - депутат міськради Дружківки
18:49
Росія поновила постачання нафти до Індії, – Reuters
18:48
Українська команда перемогла на міжнародному хакатоні зі штучного інтелекту
Українські підлітки перемогли на міжнародному хакатоні з ШІ: який проєкт представили
18:43
Бустерна доза
У Британії вперше у світі почали тестування на людях вакцини від раку шкіри
18:30
Ексклюзив
Суровкін і Шойгу на нараді з Путіним
Арешт заступника Шойгу навряд чи свідчить про розкол російських "еліт", - соціолог Шульга
18:11
протести у Грузії, закон про "іноагентів"
У Грузії опозиція анонсувала масштабний мітинг проти закону про "іноагентів"
18:09
OPINION
Сашко Лірник
"А все решта — вороги та сміття?"...
18:08
Книжка Романи Романишин та Андрія Лесіва "Куди і звідки"
Переклади двох українських книжок потрапили до списку найкращих дитячих видань у Японії
17:56
Ексклюзив
Валерій Залужний
"Це робить його суперваговитою фігурою": політолог Цибулько про Залужного на посаді посла у Великій Британії
Більше новин