Активісти передали благодійну допомогу військовому госпіталю, - Міноборони
Сьогодні представники однієї з громадських організацій передали медзасобів на суму 2 тис євро для поранених в ході антитерористичної операції військовослужбовців
Про це повідомили у прес-службі Міноборони, передає Еспресо.TV.
Як розповіли офіцери медичної служби, на сьогодні в госпіталях України перебувають 206 поранених під час АТО військовослужбовців Збройних Сил України, а також 15 поранених з інших формувань. 13 вояків — у важкому стані. У ГВМКЦ зараз лікуються 55 поранених.
"На реабілітацію армійців після інтенсивного лікування направляють ближче до місць служби та проживання — у Львів, Луцьк, Одесу", — розповів директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Віталій Андронатій.
У Збройних Силах України існує чітка й дієва система медичного забезпечення. Перша медична допомога пораненому надається штатними медиками вже на полі бою, там є санітарний інструктор з необхідними медичними засобами. Після цього кваліфіковану невідкладну медичну допомогу військовослужбовцям, які її потребують, надають у військово-медичних установах.
"Найчастіше трапляються поранення кінцівок. Як правило, вони менш захищені, тому приблизно 70% поранених — це травматологічні хворі з вогнепальними ураженнями кісток. Частину військовослужбовців направляють до Одеси — це поранені з травмами очей. Там є потужна клініка офтальмології, поруч знаходиться інститут імені В. П. Філатова, який бере участь у консультуванні і наданні допомоги", — повідомив Андронатій.
Директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України повідомив, що найближчим до місця проведення антитерористичної операції є Військово-медичний клінічний центр Північного регіону в Харкові, куди насамперед доставляють поранених. «Найважчих» за допомогою реанімаційно-операційного літака Повітряних Сил ЗС України Ан-26 «Віта» доправляють до лікувальних установ Міністерства оборони України в Києві та Вінниці.
Для евакуації поранених часто доводиться використовувати вертольоти, коли всі можливі напрямки заблоковані, тож звичайними санітарними машинами доставити потерпілого до найближчого лікувального закладу швидко неможливо.
"На сьогодні найбільшою проблемою є нестача реанімаційного транспорту, часом бракує і звичайного санітарного. Приміром, у нас машини швидкої допомоги випущені ще в 90 роки минулого століття. Нам спонсори допомагають, але цього недостатньо. Наш госпіталь забезпечений ліками на 84%. Перев’язувального матеріалу на сьогодні вистачає. Є потреба в знеболювальних препаратах і антибіотиках", — розповів начальник госпіталю полковник медичної служби Анатолій Казмірчук.
- Актуальне
- Важливе